Telewizja Republika szuka pieniędzy. "Kup akcję za 500 zł. Można nabyć więcej"

Twórcy Telewizji Republika wystosowali list do potencjalnych odbiorców. Apelują w nim "aby budowa wspólnej telewizji stała się wielkim ruchem obywatelskim" i zachęcają do wykupienia akcji. Koszt jednej wycenili na 500 zł.
"Zwracamy się do Was z propozycją uczestnictwa w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest budowa nowej, niezależnej Telewizji Republika. Dziś w Polsce uderza jednostronność głównego nurtu medialnego. Szczególnie rażąca jest ona w najbardziej wpływowych informacyjno-publicystycznych programach telewizyjnych" - czytamy w liście zamieszczonym na portalu www.niezalezna.pl.

Według twórców telewizji, wśród których są m.in. Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki i Katarzyna Gójska-Hejke, w istniejących mediach "uderza stronniczość i brak elementarnych standardów dziennikarskich".

Założyciele Telewizji Republika apelują także do swych potencjalnych odbiorców, by ci wykupywali akcje, jedna kosztuje 500 zł . "Można oczywiście nabyć ich więcej. Jeśli nie stać Was na to, zapraszamy do abonamentu, który można zamówić już za 3 do 5 miesięcy (zależnie od operatora), a opłaty nie będą przekraczały 5 zł netto za miesiąc. Kupując małą cegiełkę na Telewizję Republika, pomagamy tworzyć imponujący gmach wolnych mediów" - zachęcają twórcy nowej telewizji i dodają: "nasze działanie nie uda się bez Waszej pomocy. Naprzeciw siebie mamy potężne siły dysponujące ogromnymi środkami".

Emisja wiosną

Telewizja Republika - całodobowy kanał publicystyczno-informacyjny nadawany na żywo - ma rozpocząć emisję wiosną tego roku. Jej redaktorem naczelnym został Bronisław Wildstein. Telewizja ma być dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w internecie; dostęp do telewizji będzie możliwy po opłaceniu abonamentu.

Telewizja Republika to produkt spółki Telewizja Niezależna SA. Jak powiedział prezes spółki Piotr Barełkowski, na podstawie badań sondażowych można założyć, że abonent telewizji wykupi od 600 tys. do 800 tys. osób. Dodał, że środki na inwestycję pochodzą z kapitału spółki Telewizja Niezależna SA oraz od kilkunastu inwestorów prywatnych. Środki zostaną wprowadzone do spółki przez emisję niepubliczną akcji na NewConnect w lutym 2013 r. Zaznaczył, że do końca 2013 r. akcjonariusze planują wydać na uruchomienie kanału 4-5 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (307)
Telewizja Republika szuka pieniędzy. "Kup akcję za 500 zł. Można nabyć więcej"
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 481 razy 347

  Ten spis nazwisk wystarczy mi za całą tą telewizję. Koło satyryków czy nawiedzonych?

  Według twórców telewizji, wśród których są m.in. Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki i Katarzyna Gójska-Hejke,

  Dziękuję NIE skorzystam!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 394 razy 288

  Telewizja Republika pod wodzą Wildsteina z udziałem dziennikarskich oszołomów, to będzie REPUBLIKA KOLESIÓW. Kupienie akcji za 500 złotych, to bilet wstępu do wariatkowa.

 • fakiba

  Oceniono 268 razy 198

  Niech zrobią tak jak Rydzyk i ogłoszą zbiórkę na ratowanie jakiegoś upadającego zakładu

 • czarnaowca.3

  Oceniono 214 razy 164

  już widzę staruszki kupujące te "akcje" ...a pózniej wnuki i wnuczki bedą miały ich na utrzymaniu....

 • fakiba

  Oceniono 194 razy 160

  Zaczęli od podzielenia się stanowiskami i funkcjami a takie "gwiazdy" dziennikarstwa byle gażą się nie zadowolą

 • vomitorium1

  Oceniono 189 razy 155

  jak
  za moich
  młodych lat
  (”kup pan cegłę”)

 • e-komentarz

  Oceniono 74 razy 58

  Czy ojciec dyktator pozwolił zabierać mu jego kasę i widzów?
  Wildstein i spółka bardzo ryzykują jeśli nie pytali...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX