Najpopularniejsze, najbardziej wyjątkowe - Twitter przedstawia topowe tweety 2012

Bezapelacyjnie najpopularniejszym tweetem 2012 był radosny wpis Baracka Obamy po wygranych wyborach prezydenckich. Zaraz za słynnym "Four more years" plasuje się wpis Justina Biebera. Twitter.com przedstawił też "ćwierknięcia" wyróżnione honorowo jako te, które przyciągnęły uwagę na całym świecie.


Według zestawienia opublikowanego przez Twitter.com najpopularniejszym, czyli najczęściej udostępnianym i komentowanym tweetem okazał się wpis Baracka Obamy z 6 listopada. Gdy prezydent wiedział już, że zostaje na drugą kadencję, jeszcze zanim wszedł na mównicę, napisał na Twitterze: "Four more years" ("Jeszcze cztery lata"). Wpis "zretweetowało" (udostępniło dalej) ponad 810 tys. użytkowników serwisu.

Tweet w ciągu kilku godzin stał się najczęściej w historii udostępnianym wpisem. Został rozesłany przez ludzi mieszkający w ponad 200 krajach.Na drugim miejscu z wynikiem ponad 220 tys. udostępnień znalazł się wpis Justina Biebera: "RIP Avalanna. i love you" ("Spoczywaj w spokoju, Avalanna. Kocham cię"). Cierpiąca na rzadką odmianę raka mózgu sześcioletnia Avalanna Routh była wielka fanką Biebera. Piosenkarz zaprzyjaźnił się z dziewczynką, a kiedy zmarła w sierpniu, pożegnał ją właśnie na Twitterze.Wśród wyróżnionych znalazł się tweet TJ Langa, amerykańskiego futbolisty, który w niewybrednych słowach wyraził swoją frustrację po przegranym meczu w NFL (ponad 98 tys. udostępnień).

We wrześniu drużyna Seattle Seahawks zmierzyła się z Green Bay Packers. Ten obecnie niesławny mecz był sędziowany przez "arbitra zastępczego", ze względu na strajk w Związku Sędziowskim. Sytuacja spowodowała ponad milion "ćwierknięć" narzekających fanów i zawodników. Arbitrzy zastępczy nie mieli wśród nich żadnego autorytetu.

W feralnym meczu sędziowie uznali przyłożenie, które dało zwycięstwo gospodarzom - Seattle Seahawks - w ostatniej sekundzie meczu z Green Bay Packers. Nawet Barack Obama nazwał decyzję sędziów "okropną".

Ćwierknięcie jednego z zawodników, TJ-a ("Jeb**ć NFL... Wlepcie mi grzywnę i użyjcie tych pieniędzy do zapłacenia zawodowym sędziom"), stało się najczęściej udostępnianym tej nocy wpisem oraz najpopularniejszym dotyczącym NFL w całym sezonie.

- olimpijczycy

Letnie Igrzyska Olimpijskie powróciły do Londynu po raz pierwszy od 1948 roku. Brytyjscy sportowcy poradzili sobie doskonale, zdobywając dużo więcej medali, niż się spodziewano. Furorę zrobił tweet: "29 złotych, 17 srebrnych, 19 brązowych - zakończyliśmy najbardziej udane Igrzyska od 104 lat na trzecim miejscu tabeli medalowej. #OurGreatestTeam Retweetujcie, żeby pokazać swoje wsparcie" (ponad 67 tys. udostępnień).Serwis wyróżnił także wpis Kouichi Yamadera. Japoński aktor ogłosił fakt swojego ślubu ("Chciałbym tutaj ogłosić: Ja, Koichi Yamadera, wziąłem ślub z Rie Tanaka... Jestem naprawdę szczęśliwy, że spotkałem tak świetną partnerkę, że spotkały się nasze życia. Zdecydowaliśmy się wzajemnie szanować, pomagać i budować nasz dom pełen uśmiechu...." ), a jego tweet stał się najczęściej udostępnianą wiadomością z Japonii w tym roku (67 tys.).

Yamadera i Tanaka są bardzo cenionymi aktorami podkładającymi głosy w filmach anime.

Więcej statystyk Twittera z roku 2012 >>