Człowiek, który "zagiął" Gmyza. "Kim jest słuchacz TOK FM"?

Jego telefon do Radia TOK FM zelektryzował słuchaczy i internautów. Dr inż. Grzegorz Szewczyk zadał Cezaremu Gmyzowi kilka pytań, po których dziennikarz przyznał, że został zagięty. Na Twitterze rozgorzała dyskusja o tym, czy dr Szewczyk w ogóle istnieje. Dziennik.pl dotarł do jednego z najbardziej znanych radiosłuchaczy w Polsce.


W środowy wieczór gościem Radia TOK FM był Cezary Gmyz. Autor tekstu o trotylu na wraku samolotu Tupolew odpowiadał na pytania słuchaczy. Dr inż. Grzegorz Szewczyk dopytywał o stężenie rzekomego trotylu. Zastanawiał się, w jakich jednostkach zostało wyrażone, pytał, czy były to PPM-y. Po serii pytań były już dziennikarz "Rzeczpospolitej" przyznał: Muszę powiedzieć, że mnie pan tutaj zagiął.

Dziennik.pl odkrył, że dr inż. Grzegorz Szewczyk od 24 lat mieszka poza Polską - dlatego nie ma go w bazie polskiej nauki. Ukończył Wydział Inżynierii Procesowej na Politechnice Łódzkiej, gdzie obronił doktorat. Zdarza mu się bywać w Polsce - jest profesorem wizytującym na Uniwersytecie Łódzkim, a konkretnie na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej.

W rozmowie z portalem Dziennik.pl zapewnia, że telefon do TOK FM był całkowicie spontaniczny, a pytanie o ewentualną ustawkę jest dla niego wręcz obraźliwe. - Słuchałem wypowiedzi Cezarego Gmyza i mnie szlag trafiał, bo on mówił rzeczy, które w ogóle nie są zgodne z rzeczywistością - tłumaczy w czasie rozmowy poprzez Skype. Dodaje, że u byłego już dziennikarza "Rzeczpospolitej" drażni go brak logiki. - On nie zebrał nawet minimum niezbędnych informacji na temat faktów, o których pisał - dodaje.

Więcej na ten temat w Dziennik.pl

Więcej o:
Komentarze (29)
Człowiek, który "zagiął" Gmyza. "Kim jest słuchacz TOK FM"?
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 34 razy 18

  Prawdy i logiki w artykule pana Gmyza nie było za grosz ale jaką furorę zrobił szczególnie u wyznawców zamachu i samego prezesa

 • jerjar

  Oceniono 25 razy 13

  Historia z nitrogliceryną i trotylem przejdzie do annałów polskiego dziennikarstwa jako przykład skrajnej durnoty oraz do dziejów polskiej polityki nowożytnej (ściśle jej sku...syńskiego odłamu).

 • dublet

  Oceniono 27 razy 13

  Wnieść trotyl i nitroglicerynę na pokład TU mógł tylko Pierwszy Pasażer

 • chi_neng1

  Oceniono 19 razy 11

  Jak juz wspomnialam, Gmyz ma "przechlapane" nie tylko jako dziennikarza, ale jako celebryta takze.
  Aureola slawy rozplynela sie w tej smolenskij mgle.

  Milo i bezpiecznie wiedziec, ze sa ludzie, ktorzy "siedza" w przedmiocie sprawy.
  I nie dziwie sie, Ze takowych szlag trafia, ze ci ktorzy zabieraja glos na poszczegolny temat , nie zbieraja niezbednych wiadomosci na temat ktory poruszaja.

 • dziadekjam

  Oceniono 23 razy 11

  Brak logiki, niekompetencja i ignorancja, to cechy niezbędne , aby uzyskać poklask w irracjonalnym świecie Kaczydupa i jego PiSdzielstwa.

 • e-komentarz

  Oceniono 14 razy 6

  Stężenie substancji to podstawa!
  Na przykład oceany świata zawierają miliardy ton czystego złota, jest ono jednak zbyt rozproszone i występuje w zbyt małych stężeniach, by mogło mieć jakiekolwiek znaczenie praktyczne. Zawartość złota wynosi przeciętnie 0,01 - 0,05 mg na 1 m³ wody morskiej, co oznacza, że z miliona ton wody można by wydzielić tylko kilka gramów złota.
  źródło: www.pinezka.pl/antresolka/862-zloto-nasze-najdrozsze
  Czy to oznacza że podobne stężenie trotylu mogłoby "wybuchnąć prezydenta"???

 • cowboy66

  Oceniono 14 razy 2

  Gmyz znudził się dziennikarstwem dlatego postanowił napisać artykuł który pomoże mu w karierze politycznej, zostanie senatorem PIS-u jak każdy inny idiota który klepie bzdury pod konto JK i potwierdza teorie spiskowe Macierewicza!!!!!!

 • emerytowany73

  Oceniono 6 razy 0

  Szkoda mówić cokolwiek o zamachu i prochu tego Gmyza gdyż to człowiek bez wewnętrznej krytyki swoich myśli.No bo jak można tak bezmyślnie napisać tyle bzdur w które uwierzyła bez mała cała polska, mimo że wiele autorytetów wcześniej wypowiadało sie negatywnie o zamachu.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy -3

  Kaczory, Donald i Jarek, wspólnie i w porozumieniu oszukują nas odwracając nasza uwagę od ich głupoty, przekrętów i rozwalanie przez nich Polski.

  A pismaki, za dużą kasę, usłużnie im w tym pomagają

  Pismak napisał idiotyzmy po udzieleniu mu wywiadu przez ministra od Tuska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX