REM do Fox News: Przestańcie grać naszą piosenkę

Zespół REM zaprotestował przeciw używaniu piosenki ?Losing my Religion? przez stację Fox News podczas pokazywania konwencji Demokratów w Charlotte. Telewizja w odpowiedzi oświadczyła, że użycie piosenki było zgodne z licencją.
REM opublikowało na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym wzywa Fox News do zaprzestania "nieautoryzowanego i niezgodnego z prawem użycia piosenki". Wokalista zespołu Michael Stipe powiedział: - Mamy niewiele szacunku dla ich zjadliwego rodzaju dziennikarstwa. Nasza muzyka tam nie pasuje.

Fox News: Mamy nadzieję, że zaspokoili potrzebę rozgłosu

Rzecznik Fox News w odpowiedzi oświadczył, że użycie piosenki było zgodne z licencją. "Mimo to jak zawsze schlebia nam tyle uwagi poświęcane dobieraniu przez nas piosenek. Mamy nadzieję, że muzycy z REM zaspokoili swoją potrzebę rozgłosu" - napisano w oświadczeniu.Stacja Fox News uchodzi w USA za prawicową i popierającą Republikanów. Jej krytycy twierdzą, że otwarcie propaguje konserwatywną politykę i jest telewizyjnym tabloidem. Z kolei widzowie i czołowi dziennikarze stacji twierdzą, że są w opozycji do liberalnych, popierających Partię Demokratyczną stacji telewizyjnych.

Muzycy odcinają się od Republikanów

REM nie jest pierwszym zespołem, który odcina się od Partii Republikańskiej. Wcześniej zespół Silversun Pickups wysłał sztabowi Mitta Romneya pismo, w którym żądał zaprzestania wykorzystywania swojej piosenki "Panic Switch" na wiecach. Dee Snider poprosił Paula Ryana, kandydata GOP na wiceprezydenta, by przestał grać piosenkę "We're Not Gonna Take It". Gdy Ryan stwierdził, że jednym z jego ulubionych zespołów jest Rage Against The Machine, wokalista tej grupy ostro skrytykował politykę Republikanów.

Więcej o:
Komentarze (34)
REM do Fox News: Przestańcie grać naszą piosenkę
Zaloguj się
 • konstanty999

  Oceniono 58 razy 40

  Żałosny argument Fox News o tym, że REM niby szuka rozgłosu. Gdyby szukali, to nagrywaliby cały czas piosenki w stylu Losing My Religion a nie grali przez dekady alternatywnego rocka. I nie rozwiązaliby się pare miesięcy temu, tylko cały czas zgarniali kasę niczym dziadki z Rolling Stones czy muzycy U2.

  Skąd inąd fakt, że zespół REM rozwiązał się kilka miesięcy temu umknął też najwidoczniej GW.

 • harce

  Oceniono 39 razy 37

  W dzisiejszych wiadomościach: muzycy odkrywają co oznacza zrzeczenie się wszelkich praw do utworu na rzecz wytwórni.

 • apas13

  Oceniono 29 razy 21

  Swoją drogą to ciekawe - jak ma się ta cała debata o konieczności ochrony praw autorskich (zwłaszcza prowadzaona w Stanach) do tego zdarzenia. Autorzy, twórcy wyrazili opinię o tym, jak chcą (lub nie chcą), by ich twórczość była użyta. W odpowiedzi dostają chamską reprymendę. A tymczasem powołując się na święte prawa owych uciśnionych autorów, miesza się w prawie, ściga ludzi, straszy miliardowymi stratami i milionowymi odszkodowaniami.

 • mooki

  Oceniono 34 razy 6

  Ja tez nie jestem juz katolikiem, czytajac GW jestem prawdziwym bolszewikiem i jestem z tego dumny.

 • mariuss111

  Oceniono 40 razy 6

  telewizji FOX nawet u nas nie ma, to po co przepisujecie te bzdury z amerykańskich portali ? jakie znaczenie ma w Polsce to jaką piosenkę puścili w ameryckiej TV ???? No niech mi to ktoś wytłumaczy

 • q-ku

  Oceniono 2 razy 2

  popieram zdanie REM. Wykorzystywanie ich muzyki do politykowania w oszołomskiej TV jest poniżej krytyki

 • lechoo

  Oceniono 4 razy 2

  A pamięta ktoś jeszcze jaki raban podniósł się, gdy Kwaśniewski ośmielił się użyć w wypowiedzi słów, które przypadkiem były takie same jak fragment pewnej piosenki kabaretowej?

 • sonix24

  Oceniono 15 razy 1

  " A na drzewach zamiast liści będą wisieć konserwatyści " . Oczywiście zanim jakiś oszołom zacznie drzeć się że nawołuję do zbrodni to takiemu (takim) paranoikom piszę wprost - to był ŻART z przymrużeniem oka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX