Komentarze (492)
Eksmisja zastraszanej lokatorki w centrum Warszawy: policja wyłamała łomami drzwi, są ranni [WIDEO]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • japolak

  Oceniono 24 razy 22

  A jak z eksmisjami klanu Gesslerów, restauratorów winnych miastu dziesiątki milionow i kpiących sobie z prawa, dalej knajpy prowadzących?

 • koczkodanka

  Oceniono 24 razy 22

  "Ziemia obiecana"

 • korcia2000

  Oceniono 23 razy 21

  Gdzie jest "Solidarność", która ma pełne gęby frazesów o obronie i godności człowieka? Gdzie Kościół, który tak pięknie mówi o miłości bliźniego i broni poczętych, ingeruje w ustawodawstwo, ale nie widzi krzywdy szarego człowieka?

 • wzgrt77

  Oceniono 23 razy 21

  To teraz tylko fawele na obrzeżach wawy wybudować i będzie jak w ameryce... łacińskiej!

 • bialy_jednorozec

  Oceniono 20 razy 20

  Czegoś nie pojmuję: komornik mówi "dłużniczka" gdy jest postanowienie sądu, że roszczenia finansowe spółki Dore są oddalone? To na jakiej podstawie sąd (ten sam czy inny?) wydał postanowienie o eksmisji?

 • marekmarek44

  Oceniono 46 razy 20

  A to POlska właśnie,POlska chroniąca bezprawie bogatych cwaniaków i mafiozów,a gnojąca i wdeptująca w glebę biednych.
  A będzie jeszcze gorzej jelii naród się nie opamięta i nie POgoni tego szmatałajstwa.

 • werkaem

  Oceniono 44 razy 20

  Eksmisja jest faktem, ale pisanie o eksmisji 60-letniej emerytki z 22-synem, że to eksmisja kobiety z DZIECKIEM to manipulacja, poza tym ta pani nie chciała skorzystać z mieszkań zastępczych, bo za małe.
  Trochę przyzwoitości w opisywaniu zdarzenia to by się Gazecie przydało

 • polskirozlamacz

  Oceniono 42 razy 20

  Dlaczego w artykule nie wspomniano słowem, że tej pani i jej 21-letniemu synowi proponowano już 3 lokale socjalne o - i każdy jej się nie podoba: bo albo za mały, albo "za mało ustawny" (cytat z tej pani).

 • kazimierzb61

  Oceniono 24 razy 20

  W Polsce funkcja komornika to funkcja nadczłowieka, który może wszystko.Cały tzw.wymiar sprawiedliwości w obecnym kształcie cofa nasze społeczeństwo do czasów wczesnego kapitalizmu.To zasługa naszych polityków,całej sceny politycznej, której nadrzędnym celem jest się nachapać kosztem większości społeczeństwa.Najwyższy czas przewietrzyć ten chlew.Już dobierają się do czynszówek po to aby zawładnąć kamienicami a ludzi wyrzucić na ulice.Sprzedaż kamienic to jedna z form dobierania się do dóbr tych najsłabszych.Wkrótce samymi czynszami dobiją tych którzy i tak ledwo żyją w tym systemie.Nienawidzę takiej władzy która kręci dla mnie powróz.Zagonili nas do narożnika i wmawiają,że jak nie Tusk to Kaczyński z Pawlakiem na przylepkę.Dzięki za taki wybór

 • tornson

  Oceniono 44 razy 18

  To nie policja, a psy faszystowskiego reżimu. I te post-solidarusze śmiecie rządzące Polską mają czelność mówić o jakiejś wolności którą podobno w latach 80ych wywalczyli. Jak mi jakiś solidaruch powie że mam mu być wdzięczny za to co on "wywalczył" to strzelę prosto w ryj, bez względu na konsekwencje.

 • kingomatic

  Oceniono 38 razy 18

  Czytając ten artykuł zastanawiam się czym różni się nasza Policja od zwykłych bandytów.

 • michos56

  Oceniono 26 razy 18

  Trudno się z tym pogodzić. Ludzie, którzy postanowili odwrócić bieg historii i w imię "świętego prawa własności", jak to określają, przeprowadzić reprywatyzację, są głupcami albo hochsztaplerami wyzutymi z wszelkich ludzkich uczuć. Czy was, cholerne chciwusy spod ciemnej gwiazdy, znów trzeba będzie przywołać do rozumu przy pomocy szubienic ustawionych choćby na placu TK?! To się prędzej czy później tak skończy, skoro prawo jest po stronie chciwych "właścicieli"!
  Jakoś trudno się dziwić zaangażowaniu władz miasta w "odzyskiwaniu" kamienic dla ich rzekomych właścicieli. Na ul. Noakowskiego 16, rodzina Waltzów odzyskała swoją "własność" i szybko ją sprzedała jakiejś ponoć szwajcarskiej firmie. W imię prawa i sprawiedliwości lokatorów potraktowano dokładnie tak, jak robili to okupanci w czasie wojny. O tempora, o mores? A Warszawa już zdycha pod długami z tytułu reprywatyzacji!.

 • jean_zatapathique

  Oceniono 26 razy 18

  Błędem było zrezygnowanie z najmu (mimo, że pod wpływem nękania ze strony "firmy" Dore). To umożliwiło tym draniom zlecenie czynności komornikowi. Policja ma związane ręce, bo wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Mam nadzieję, że właściciel kamienicy za nękanie lokatorów odpowie przed sądem a Pani Iwonie zostanie przywrócone prawo do najmu. Patałachy z Dore miałyby się z pyszna.

 • naw18

  Oceniono 33 razy 17

  No to solidaruchy udał sie wam ten kapitalizm.. a teraz pare kopów w łeb na otrzeźwienie...

 • kocisbk

  Oceniono 43 razy 17

  Niektórzy nie dorośli do tego aby być właścicielami kamienic. Są to przeważnie kamienice zdobyte drogą spadku albo też przekrętem. Ten który wybuduje kamienicę nie będzie tak traktował lokatorów. To co się dzieje to niestety standardy białoruskie czyli azjatyckie. I my nazywamy siebie państwem europejskim? Niemoc państwa jest porażająca.

 • majamariaz

  Oceniono 16 razy 16

  Fakt, że ta relacja nie trzyma się kupy, w innym materiale podano, że najemczyni nie płaciła czynszu wg niej zbyt wysokiego i że otrzymała mieszkanie socjalne od gminy w Al Solidarności, ale stwierdziła, że 30m2 to za mało i mieszkanie jest nieustawne (!) Jaka jest prawda? wyrzucana na bruk czy do mieszkania, miała zaległości w opłacie czynszu czy nie? Oj, podupada dziennikarstwo.

 • borsuk07

  Oceniono 22 razy 16

  Spółka sztucznie naliczała też zadłużenie pani Iwonie, a potem wniosła do sądu o eksmisję. Sąd stwierdził, że długi są fikcyjne i umorzył jakiekolwiek roszczenia finansowe spółki Dore wobec pani Iwony. oraz Pani Iwona na początku grudnia ma sprawę w sądzie cywilnym o przywrócenie najmu w zajmowanym przez siebie mieszkaniu. Komornik zdecydował się nie czekać na wyrok tej sprawy sądowej, tylko przeprowadzić interwencję teraz. - to jest Państwo Prawa czy ....... . ?

 • diabel-medialny-reinkarnacja

  Oceniono 24 razy 16

  Dore Sp. z o.o.

  ZUGA 28
  01-811 WARSZAWA
  POLSKA

  HANNA GRAŻYNA RODOWICZ, prezes zarządu

  spółka zarejestrowana w KRS 22 czerwca 2004.

  Osoby współwystępujące w KRS ** działają obecnie w:
  Vestor Sp. z o.o. Warszawa - komunikacja Warszawa, KRS 0000161851
  Dore Sp. z o.o. Warszawa - komunikacja Warszawa, KRS 0000210706
  Minox-Trans Sp. z o.o. (Warszawa - komunikacja Warszawa), KRS 0000400045 Inżynieria budowlana; Spis firm wg. branży: Inżynieria budowlana
  Presto Sp. z o.o. Warszawa - komunikacja Warszawa, KRS 0000197863 Kominki; Spis firm wg. branży: Kominki

 • hipinka

  Oceniono 33 razy 15

  nie popieram bicia, kopania i brutalnego postępowania, ale to nie jest prawda, że ta pani nie ma gdzie mieszkać. Miasto zaproponowało jej 30- metrowe mieszkanie w centrum, ale ona nie chce się przenieść bo TO DLA NIEJ ZA MAŁO.
  Natomiast nie stać jej na utrzymanie 3- pokojowego mieszkania, które obecnie zajmuje z synem, więc nie płaci
  myślę, że każdy z nas by tak chciał

 • bacowa

  Oceniono 23 razy 15

  nastały czasy kiedy to człowieka traktuje się jako przedmiot, czyli wg. jego wartości (czytaj: zasobu portfela)

  masz zasobne konto w banku (mało istotne, czy sposobem niczym twórca Amber Gold) jesteś pełnoprawnym obywatelem z wszelkimi prawami do wszystkiego włącznie z ochroną brygadami sił prewencji, Rzecznika Praw Obywatelskich, Parlament, Trybunał Konstytucyjny, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Organizację Narodów Zjednoczonych, Radę Europy itp

  www.poland.gov.pl/Ochrona,praw,czlowieka,w,Polsce,124.html
  nie masz pieniędzy (nie nasz pracy, nie umiesz kombinować, nie masz kolesiów, czyli jesteś nieudacznikiem itp) zaszeregują cię do drugorzędnej lub trzeciorzędnej kategorii członka społeczeństwa i dostaniesz ochłapy spod stołu i miejsce noclegowe w slamsie

  wracamy do Średniowiecza, kiedy to paniska mieszkali i żyli w obwarowanej cześci miasta, a plebs po za jego murami

  jak widać stworzenie zwane homo sapiens z powrotem dziczeje i zaraz zacznie ponownie włazić na drzewa

 • jml13060

  Oceniono 67 razy 15

  Czemu atakujecie komornika i policję ? Oni działają na podstawie sądowego tytułu wykonawczego. Ważnego ! To, że złożono inny wniosek do sądu nie unieważnia tytułu wykonawczego. Komornik w asyście policji egzekwuje PRAWO. On nie ma prawa kwestionować sądowego wyroku i dokonywać własnych ocen. On jest od "mechanicznego" wykonania wyroku. Bez skutecznej egzekucji wyroków sądowych prawo jest fikcją i ma wartość świstka papieru. A to przecież wymiar sprawiedliwości to trzeci filar demokratycznego państwa.

  Jestem przekonany, że sąd rzetelnie i dogłębnie zbadał sprawę i nie wydał pochopnie wyroku eksmisji. To, że ktoś jest inwalidą i ma dzieci, albo inne argumenty socjalne, nie stawia go ponad prawem.

  Oferta najmu mieszkań i domów w Warszawie jest tak bogata, że osoba eksmitowana z łatwościa znajdzie dla siebie stosowne mieszkanie. Domyślam się, że problemem jest czynsz. Czy się mylę ? Gdyby po '89 oddzielono sferę socjalną od rynkowej w mieszkalnictwie, teraz nie byłoby problemu z dwoistością czynszów - jedni płaczą i płacą czynsze rynkowe, a inni korzystają z czynszów socjalnych (zaniżonych, do których dokłada się reszta społeczeństwa). Gdzie tu sprawiedliwość ?

 • polskirozlamacz

  Oceniono 39 razy 15

  "Kobieta od jakiegoś czasu nie płaciła jednak czynszu, dlatego sąd wydał nakaz eksmisji. – Zaproponowaliśmy tej pani 30-metrowe mieszkanie socjalne w bloku przy al. Solidarności – mówi Onetowi Urszula Majewska, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Śródmieście. – Ten lokal jest czysty, zadbany, w bloku jest winda. Jednak ta pani nie chciała go przyjąć tłumacząc, że mieszkanie jest za małe, nieustawne, itd. Lokal ma może ciut gorszy standard, niż te, w którym ta pani przebywa obecnie, ale można w nim normalnie żyć – dodaje."
  wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/eksmisja-inwalidki-z-synem-dramat-w-centrum-warsza,1,5237512,region-wiadomosc.html

 • dorsis211

  Oceniono 21 razy 15

  I tak będzie, bo koncepcja miasta dotycząca zwrotu mienia jest stworzona przeciwko mieszkańcom Warszawy.
  Oddaje się kamienicę, natychmiast po oddaniu każe się ją doprowadzić do stanu idealnego, a jeżeli koszty dla spadkobierców są zbyt wysokie, sprzedają dalej za bezcen tzw. inwestorom, którzy oczyszczają obiekt i albo doprowadzają do całkowitej dewastacji i sprzedają działkę ( nie ponosząc żadnych kosztów remontu) , albo sprzedają dalej "oczyszczoną z lokatorów"na biurowiec i stoją takie straszydła jak dawna Hala Koszyki, czy kamienice na Chmielnej. Miasto przez taka politykę wygląda jak graciarnia , a lokatorzy no cóż, a kogo to obchodzi niech sobie gdzieś znajda lokum. TO JEST ZŁA POLITYKA TO GODZI W MIESZKAŃCÓW MIASTA. Miasto powinno oddawać mienie pod warunkiem, że spadkobierców stać na remont. Jeżeli nie to zapłacić rekompensatę po znalezieniu inwestora , a mieszkańcom zapewnić w tym czasie kolejne lokum. SZANOWNA PANI PREZYDENT MIASTO TWORZĄ LUDZIE NIE BUDYNKI , DZIAŁKI I ULICE. JAK SOBIE WSZYSCY WYJADĄ TO KOMU BĘDZIE POTRZEBNY PANI URZĄD ?

 • gmsaxz

  Oceniono 25 razy 15

  to długo tak nie będzie trwać. Nie życzę sobie, aby moje podatki były wydawane na pałowanie lokatorów, których ktoś sprytniejszy chce wyrzucić z mieszkania. Po prostu sobie nie życzę! Na Kaczyńskiego nie zagłosuję, ale są inni

 • jazo26

  Oceniono 20 razy 14

  No a gdzie jest nasz słynny noblista Wałęsa Lech.....tak wrażliwy na krzywdę ludzką!

 • szarak1111

  Oceniono 34 razy 14

  Ktoś się jeszcze dziwi Leninowi, że zrobił porządek z je..ną "szlachtą" ?
  Przydałby się dziś taki ktoś jak on w Polsce!

 • oczy123

  Oceniono 18 razy 14

  z tego artykulu nic nie wynika ....nikt o nic nie zapytal ani tej pani ...ani przedstawiciela spolki ...ani gminy....

  same emocje i nic poza tym

 • cracovia.figiel

  Oceniono 31 razy 13

  Brawo . Niech żyje Kapitalistyczna Polska. Niech żyje Bufetowa! ! ! ! Niech żyjeeeeee! Niech żyją Sutenarzy... O których wszyscy wiedzą z wyjątkiem Platformy Obywatelskiej. Biedakom kopa w d...... a nad Sutenerami Parasol Ochronny bo Warszawa nie może być stłamszona. Warszawa musi żyć. Hania.

 • dzia-dzio

  Oceniono 29 razy 13

  Dlaczego nie ma informacji, że ta Pani nie jest eksmitowana na bruk tylko dostała mieszkanie od wszystkich podatników.

  To ma być rzetelne dziennikarstwo?

 • buraczyk

  Oceniono 41 razy 13

  I znowu policja stanęła po stronie złodziei. I tak dobrze że tylko kogoś tam pobili bo przecież mogli strzelać tak jak ZOMO w stanie wojennym.

 • totylkoja000

  Oceniono 23 razy 13

  Brawo PO, brawo policja, brawo sądy i prokuratury, brawo Hania Waltz, brawo DZIKI KRAJ Mira Drzewieckiego. Głosujcie na PO

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 23 razy 13

  W 1989 r. mogłeś po raz pierwszy wybrać.
  Wybrałeś "Solidarność".

 • ciotka_ltd

  Oceniono 22 razy 12

  Polacy! Uczcie sie od Brytyjczykow, chocby brytyjskich Cyganow. A Komitet Obrony Lokatora namawiam do czestszego stosowania drogi prawnej, az po ECHR w Strasburgu, oraz wszelkich kodeksow, lacznie z Kodeksem Karnym (doniesienie do prokuratury na falszowanie dokumentow przez spolke Dora, i to dokumentow skladanych sadowi!). Wzorem Cyganow z Dale Farm apelujcie tez do Komisji Unii oraz komisji praw czlowieka ONZ.
  Naglasnianie tej sprawy na skale Polska nic wam nie da, bo w waszym kraju prawa czlowieka i obywatela - o ile nie jest Krezusem lub 'kolesiem' - zdaja sie nie istniec. Przy kolejnej akcji powiadamiajcie tez zachodnie media - wiekszosc (np. The Times maja swych korespondentow w Polsce).
  Gdy wladza wie, ze nikt jej nie patrzy na lapy, to robi co chce, a wiec musicie waaadzy pokazac, ze patrzy sie jej na rece, i to coraz dokladniej.
  Tym bardziej, ze mamy w Polsce takich - pardon - kretyniow jak niejaki @kostuch nizej, ktorzy maja czelnosc wmawiac brytyjskiej wlascicielce nieruchomosci pod wynajem, ze tutejsze prawo jest dla lokatora jeszcze gorsze nizli polska wolna amerykanka.
  W dyskusji z tymze wazeliniarzem HGW i innych watazkow podaje brytyjskie akty prawne (to ustawa z 1995 z pozniejszymi zmianami), jakich w Polsce brak, a ktore mozna skopiowac i zglosic do Sejmu jako obywatelski projekt ustawy (po zebraniu wymaganej ilosci podpisow, w UK jest mozliwe zbieranie on line)., czym Komitet Obrony Lokatorow powinien sie zajac. Radze takze uderzyc chocby do Palikota w sprawie interpelacji poselskiej w sprawie owej pani. W odpowiedzi @kostuchowi podaje tez w skrocie jak taka eksmisja w UK naprawde wyglada, bo glipcy jego pokroju probuja zaklamywac rzeczywistosc.
  Na marginesie: policja, uczestniczaca w eksmisji Cyganow z Dale Farm ma sprawe karna o brutalnosc, choc zadnego wstrzasu mozgu nie zanotowano. Czy sie przyda, czy nie, to wszyscy spalowani maja zrobic obdukcje. To tez przyjacielska i dobra rada.

 • jan.urbaniak1

  Oceniono 24 razy 12

  PRL jaki się jako najlepszy dla zwykłych ludzi okres w historii Polski. Ale Naród wybrał sobie (przy pomocy Watykanu i USA) kapitalizm. To Naród ma co chciał. Postawa psiarni uciekającej przed kibolami ale nejącej bez opamiętania lewicowych małolatów to też jedna z najciemniejszych kart III/IV RP !

 • borsuk07

  Oceniono 18 razy 12

  co tzn. - PRZEJĘŁA - " W 2004 roku kamienicę przejęła spółka Dore ". . KUPIŁA, została jej darowana przez miasto czy otrzymała od miasta w zarząd !!!!!!!!!!!!!!!

 • stareradio

  Oceniono 24 razy 12

  Czy już się pojawiły oskarżenia o napaść na funkcjonariuszy i czynne znieważenie?

 • wlomat1

  Oceniono 22 razy 12

  Kaście spod znaku - Honolulu, San Francisco, wciąż rosnący udział w zysku kawior wychodzi uszami, a biednych spycha się w rzeczywistość która owszem, była już - ale w XIX- sto wiecznym dzikim i nieludzkim liberaliźmie.
  Obalenie neoliberalnej III-ciej RP to będzie niedługo życiowa konieczność milionów Polaków. I myślę że to się uda - tak jak z PRL-em >!>!>!>!>!>!>!

 • b-tadek

  Oceniono 11 razy 11

  Wczoraj Ekspres reporterów w 2 programie tv pokazał jak policja z Bodzanowa k/Płocka nie zareagowała na prośbę świadków bandyckiego celowego rozjechania dwoje młodych ludzi by podjęła działania aby zatrzymać sprawców, jak również nie zabezpieczyła miejsca zdarzenia. Po trzech miesiącach od zajścia sprawcy są nadal na wolności. Sprawcy, po rozjechaniu, wyszli z samochodu i utrudniali ludziom którzy nieśli pomoc rannym.

 • errata_net2

  Oceniono 31 razy 11

  "Niestety, pani Iwona, bojąc się, że wyląduje na bruku, zdecydowała się pójść na ugodę i wniosła o mieszkanie socjalne. Dopiero później, gdy zdała sobie sprawę z tego, że jest zastraszana i poddała się taktykom spółki Dore, zdecydowała się walczyć o to mieszkanie."
  -----------------------------
  Kuriozalne! To wcześniej nie wiedziała, że "jest zastraszana"? A co to znaczy "wniosła o mieszkanie socjalne"? W świetle ustawy o ochronie lokatorów praktycznie nie ma eksmisji na bruk, więc otrzymała mieszkanie socjalne czy nie otrzymała? Autorze/autorko, proszę - mniej emocji, a więcej konkretów. Można współczuć p. Iwonie, ale trzeba być obiektywnym.
  Doprawdy czas najwyższy przyjąć do wiadomości, że skończyły się czasy, kiedy to "kwaterunek" mógł wpakować na tzw. nadmetraż niechcianego lokatora, a właściciel musiał godzić się na wszystko. Skoro w drodze reprywatyzacji kamienica przeszła w ręce właściciela, nie można go zmusić do dalszego wynajmowania lokalu, a zwłaszcza na dotychczasowych zasadach. No i nie sposób lekceważyć wyroku sądu - orzeczono eksmisję, więc jest eksmisja, a proces cywilny może co najwyżej przynieść jakąś korzyść w postaci odszkodowania, chociaż osobiście nie liczyłbym na to.

 • hassprediger

  Oceniono 11 razy 11

  "Spółka sztucznie naliczała też zadłużenie pani Iwonie, a potem wniosła do sądu o eksmisję. Sąd stwierdził, że długi są fikcyjne i umorzył jakiekolwiek roszczenia finansowe spółki Dore wobec pani Iwony."

  W normalnym państwie Sąd skazałby spółkę za usiłowanie wyłudzenia i nękanie tak z 10 krotność sumy żądanej na skarb państwa i 20 krotność na rzecz poszkodowanej i oduczyłby oszustów, bawienia się w kamienicznikarstwo.

 • eurooooo

  Oceniono 17 razy 11

  Dalej uwazacie ze za komuny bylo gorzej? W dalszym ciagu mamy panstwo policyjne, przecietny Polak raczej sie niczego oprocz nerwicy i chorob serca w zyciu nie dorobi a za komuny przynajmniej ludzie mieli gdzie mieszkac i nikt nikogo brutalnie na bruk nie wyrzucal.

 • 1stanczyk

  Oceniono 17 razy 11

  Jak to wszystko się zmienia.
  Tymi skradzionymi dekretem Bieruta mieszkaniami (przy pl Trzech Krzyży) po wojnie "dyktatura proletariatu" kupowała sobie swoich popleczników.
  Po wojnie dostać mieszkanie lokatorskie przy pl Trzech Krzyży oznaczało być świetnie notowanym u narzuconej naszemu krajowi stalinowskim terrorem PRL-owskiej nomenklaturowej władzy.
  Tam mieszkały najczęściej partyjne PZPR-owskie szychy.
  Dzisiaj próbują odgrywać role ofiar ...

 • nie.oszuszczysz.mnie.kochanie

  Oceniono 15 razy 11

  inni lokatrorzy w tej kamienicy już dogorywają - nękanie przez wynajętych drabów, czynsz podniesiony do 90 zł/metr (!)

  Krótka historia kamienicy przy Hożej 1:
  1913 - budowa unikalnej w skali miasta konstrukcji (fundamenty z żelbetonu)
  1944 - powstanie warszawskie: kamienica zburzona do drugiego piętra
  1946 - pierwsi mieszkańcy wprowadzają się do ruiny, remontują dwa pierwsze piętra.
  Władza wykłada pieniądze na odbudowę pozostałej części. (lokatorka mieszka na trzecim piętrze)
  2000 - całą kamienicę w ramach reprywatyzacji przejmuje za darmo spadkobierczyni, od razu sprzedaje ją wraz z lokatorami za 4 miliony zł. spółce Dore
  2004 - kamienicą administruje firma Rokita 2000 - rozpoczyna się walka o usunięcie lokatorów: przedstawiciel firmy, Maciej Biadoń, regularnie nachodzi mieszkańców, dręczy telefonami, grozi, że "jeśli dobrowolnie się nie wyprowadzą, sam ich do tego zmusi".
  2006 - Dore wypowiada wszystkie umowy najmu na podstawie rzekomego zadłużenia mieszkańców
  2010 - pierwszy pożar w kamienicy (wł. drugi, po 1944 roku)
  maj 2010 - sąd odrzuca powództwo Dore w sprawie zadłużenia Iwony Grabczan, następnie pokolei oddala podobne powództwa wobec reszty sąsiadów. Iwona jako jedyna na wszelki wypadek złożyła wniosek o lokal socjalny
  2011 - drastyczne podwyżki czynszów dla mieszkańców trwających w kamienicy
  2012 - kolejny pożar na Hożej 1
  wiosna 2012 - pierwsza próba eksmisji, zablokowana. Sąd zdecydował się zająć sprawą o przywrócenie najmu. Sprawa wyznaczona na 6.12.2012
  5.09.2012 - druga eksmisja, blokada przełamana.

  I tak, kamienica po kamienicy, miasto Warszawa staje się prywatnym folwarkiem.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 23 razy 11

  dziecko ma...22 lata :) hahahahaha

 • terderda1212

  Oceniono 19 razy 11

  Niedługo media i rzecznik policji, ogłoszą, że policja przypadkowo tam się pojawiła gdyż, zbiegiem okoliczności policjanci przeprowadzali w tym miejscu szkolenie w terenie.
  Brawo policja! Żenada, 30 tu policjantów do jednej kobiety bez nogi !!!
  Goowniany kraj paratusków, paraposłów, parazłodziei, paraszustów, paraukładów, parakomorników, parapolicji, kraj wyłącznie dla kolesi z Amber Gold i PO! Rzygać mi się chce jak to wszystko oglądam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX