Chcieli wyrzucić Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Odszedł sam

Jan Tomaszewski, znany bramkarz i poseł Prawa i Sprawiedliwości, odszedł z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Tomaszewski ubiegł Przewodniczącego Klubu Władysława Żmudę, który chciał go usunąć za krytyczne wypowiedzi dotyczące reprezentacji Polski.
"Rezygnuję z Klubu Wybitnego Reprezentanta, jeśli tak koledzy sobie życzą" - mówi Jan Tomaszewski dla TOK FM. Dodaje, że swojego zdania nie zmieni i od dzisiaj jest "byłym członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta". Zaznacza, że taką decyzję podjął sam. "Mam nadzieję, że PZPN nie wystąpi do narodu polskiego, żeby wykreślić z pamięci nazwisko Jana Tomaszewskiego" - mówi były bramkarz.

Chcieli usunąć m.in. za wypowiedzi o piłkarzach

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Żmuda wystąpił z wnioskiem o wykreślenie nazwiska Jana Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski za bulwersujące wypowiedzi pod adresem polskiej drużyny narodowej startującej w mistrzostwach Europy i poszczególnych piłkarzy, m.in. Damiena Perquisa.

Tomaszewski zrezygnował także z biletów na mecze reprezentacji Polski, które otrzymują członkowie KWRP. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie kibicuje polskiej drużynie.

Jan Tomaszewski: Nie będę kibicował Polakom

Jeszcze przed Euro 2012 Jan Tomaszewski kilkakrotnie powtarzał, że podczas mistrzostw nie będzie kibicował polskiej reprezentacji. " Brzydzę się koszulki polskiej reprezentacji ", " wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski", " nie kibicuję drużynie Smudy. Trzymam kciuki za Niemców" - mówił.

Po zabytkowym dworcu zostało zaorane pole. Tak znikła Łódź Fabryczna [ZDJĘCIA]


Komentarze (73)
Chcieli wyrzucić Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Odszedł sam
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 23 razy 17

  Wybitni reprezentanci: Dudka, Żewłakow, Hajto, Kłos... :-)))))parę innych tuzów janasa I Engela grających tam tylko bo lepszych po prostu nie było. I co to za twór ten klub w którym najwybitniejszym polskim piłkarzem jest Żewłakow??? To jakieś kuriozum. Dudka na jednej liscie z Deyną.. parosdia po prostu. Pewnie PZPN jakąś kase z tego tytułu daje albo machlaczy biletami bo na zdrowy rozum to sensu żadnego to nie ma.
  Jakby tak popatrzeć na tych 'wybitnych' to 80% wybitnych z grupy na mundialu nie wyszła.

 • jerzysm42

  Oceniono 38 razy 16

  Prawdę mówiąc nie zależy mi na tym czy Głupi Jasio jest w Klubie Wybitnego Reprezentanta, czy nie.
  Chciałbym jednak, żeby przestali go pokazywać.

 • staalkeer

  Oceniono 25 razy 13

  troche to smieszne ze mozna kogos wykreslic z kulbu wybitnego reprezentanta, tak samo jak smieszne byłoby zeby kogos wykreslac klubu weterana, klubu zasłużonychonych krwiodawcow czy klubu zasłużonychonych szachistów. Jak ktos poprostu byl zasluzony w danej dziedzinie to byl, nawet jak po tym zasluzeniu popadl w alkoholizm, paranoje czy cokolwiek

 • prezio2

  Oceniono 14 razy 8

  Tomaszewskiemu chodziło wyłącznie o to aby w reprezentacji grali Polacy oraz o to żeby reprezentacja Polski grała w narodowych barwach i godle Polski a nie godle PZPN i ma rację .
  vod.gazetapolska.pl/1978-tomaszewski-o-euro-i-nie-tylko

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 8

  Mała strata nie będzie psuł reputacji klubowi niech psuje pisowi i to jak najwięcej

 • mur67

  Oceniono 17 razy 7

  Ciekawe kiedy do tego przeżartego ........ mózgu dotrze że swoim zachowanie, durnymi wypowiedziami sam wykreśla z pamięci narodu polskiego nazwisko Jana Towaszewskiego jako wybitnego bramkarza zastępują go "spoconym Jankiem" nadwornym błaznem

 • urzendnik

  Oceniono 15 razy 7

  tak kończą ludzie, którzy nienawidzą... tak skończ większość PISuarów

 • p.malawski

  Oceniono 17 razy 7

  Popiera stan wojenny byl czynnym czlonkiem PRON-u startowal z list SLD do sejmu i w koncu skonczyl w PiS. Mysle ze to naturalna droga kazdego Pisowca....

 • chi_neng1

  Oceniono 12 razy 6

  Bardzo madra decyzja i posuniecie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX