Policja: To kibol z prezesem zorganizowali zadymy przed meczem Polska-Rosja

Członek zarządu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i jeden z najbardziej znanych kiboli stołecznego klubu - to oni według policji organizowali zamieszki przed wtorkowym meczem Polska-Rosja - donosi Radio Zet. W weekend policja zatrzymała Wojciecha W. i Wojciecha B., pseudonim ?Kelner?.
"Kelner" miał koordynować przyjazd grup pseudokibiców z całego kraju do Warszawy. Postawiono mu zarzut nawoływania do stosowania przemocy z powodu przynależności narodowej. Sąd skazał go na dwa miesiące aresztu. Prezes W. za pomaganie "Kelnerowi" dostał dozór policyjny.

- Mój klient traktuje to jako szykanę polityczną - mówi w rozmowie z Radiem Zet adwokat "Kelnera" Krzysztof Wąsowski. Wojciech B., ps. "Kelner", wsławił się między innymi organizowaniem protestów kiboli przeciwko Donaldowi Tuskowi oraz grupie ITI.

Do bijatyk między pseudokibicami oraz starć chuliganów z policją doszło we wtorek podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili mostem Poniatowskiego na Stadion Narodowy. W czasie samego meczu grupy chuliganów przeniosły się do centrum, w okolice strefy kibica, a potem w rejon Starego Miasta i ronda de Gaulle'a.