Światowa prasa zauważa wpadkę Obamy. "Nic tak nie wkurza Polaków..."

Wpadka Baracka Obamy nie przeszła niezauważona na zagranicznych serwisach. Niektóre z nich (amerykańskie) już w nocy polskiego czasu opisywały niezręczność prezydenta USA, europejskie serwisy dopiero zaczęły się budzić.
"Obama w kłopocie po stwierdzeniu o polskich obozach śmierci" - tytułuje swój materiał amerykański "Huffington Post". Serwis jako jeden z pierwszych opisał wpadkę prezydenta USA. Jego francuska edycja - "Le Huffington Post" - podobny materiał na swojej stronie zamieściła rano i niemal od razu została dopublikowana do strony dziennika "Le Monde"."Le Figaro" w wydaniu internetowym również odnotował uwagę Baracka Obamy: "faux pas" ("potknięcie") - czytamy na lefigaro.fr.Amerykanie: "przejęzyczenie"

W Stanach Zjednoczonych wpadkę Obamy odnotowały takie serwisy, jak np.: "CBS News", "Daily Mail", "ABC News", "Politico", "FOX News", "Miami Herald". W Wielkiej Brytanii zaś niemal natychmiast pojawił się komentarz na stronach internetowych "The Economist", zatytułowany: "Bacz na słowa". "Niewiele rzeczy tak wkurza Polaków, jak bycie obwinianym za zbrodnie popełnione przez nazistowskich okupantów, na terenie ich ojczyzny" - czytamy. "Niestety, to zdaje się umknęło ekipie Baracka Obamy".

Większość serwisów z wczorajszej uroczystości na pierwszy plan wysunęło inne wydarzenie - uhonorowanie piosenkarza Boba Dylana.

Więcej o: