Sprawa łódzkiego zoo. Policja: Cały dzień analizowaliśmy monitoring z Atlas Areny?

Od wczoraj policja sprawdza zapisy z monitoringu na imprezie w Atlas Arenie. - Są pewne podejrzenia, co do powiązania osób, które uczestniczyły w gali, ze zniszczeniami z zoo - poinformowała łódzka policja.
- Wczoraj cały dzień analizowaliśmy zapis z monitoringu z Atlas Areny, w której odbywała się duża impreza. Te zapisy są nadal weryfikowane - powiedziała Joanna Kącka z zespołu prasowego łódzkiej policji. Jak dodała, istnieje podejrzenie, że wandale, którzy zniszczyli z soboty na niedzielę łódzkie zoo, bawili się na gali.

Kącka poinformowała również, że policja otrzymała już kilka telefonów, z informacjami, które być może pomogą w ustaleniu sprawców zniszczeń. - Nie były to wskazania na konkretne osoby, ale informacje, jakie od nich otrzymaliśmy, są sprawdzane przez policjantów - zapewniła. Zaapelowała jednocześnie o pomoc w poszukiwaniach wandali.

Żyrafy padły ze strachu

W nocy z soboty na niedzielę na teren zoo wdarła się grupa kilku lub kilkunastu chuliganów. Wandale połamali tablice informacyjne, do fosy otaczającej wybieg tygrysów wrzucili kosz na śmieci i ławkę, kolejny kosz wylądował na wybiegu wielbłądów... Prawdopodobnie próbowali też wyłamać drzwi do pawilonu żyraf, który znajduje się obok wybiegu tygrysów. Zwierzęta nie wytrzymały stresu. W niedzielę rano znaleziono zwłoki 3-letniej żyrafy Suri. Sekcja zwłok wykazała, że pękło jej serce. W poniedziałek padła druga żyrafa. 6-letnia Hana miała problemy z układem trawiennym, szok mógł nasilić objawy.

Policja szuka sprawców i apeluje o pomoc. Osoby, które mogły widzieć grupę wandali w okolicach zoo, proszone są o kontakt. Sygnały można zgłaszać na nr alarmowy 997 lub do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi na nr tel. 502 713 712. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

Za pomoc w ujęciu sprawców wyznaczono nagrodę w wysokości 11 tysięcy złotych.

Komentarze (31)
Sprawa łódzkiego zoo. Policja: Cały dzień analizowaliśmy monitoring z Atlas Areny?
Zaloguj się
 • wessling

  Oceniono 45 razy 43

  Czytacie to głąby ?
  Juz was maja na widelcu debile. 11 koła nagrody zrobi swoje. To jest kuuuupa kasy, a wielu leszczy z waszego otoczenia potrzebuje wsparcia. To kwestia paru dni jak będziecie odcięci od świata, od lasek, od piwka i od internetu. I od mamusi. To będzie głośna sprawa ( już jest ) i wyroki będą musiały być pokazowe. Parę ważnych osób się na was uwzięło.
  Ale ... ten z was, gnoje, który pierwszy sam się zgłosi ma szanse na złagodzenie wyroku...
  Kombinuj ... kombinuj ...

 • szarkama53

  Oceniono 41 razy 41

  Jacy kapusie???!!!
  Matke by Ci zamordowali,swiadek wskazalby sprawce,to bylby kapusiem???
  Wandalizm trzeba tepic.W tym przypadku - zakonczyl sie smiercia dwoch zywych istot.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 35 razy 35

  Sqrwysynow do puchy dla przykladu wsadzic i dowalic taka grzywna, zeby sie osrali. Nie mieli juz czego dewastowac, musieli ZOO? Nie dosc, ze zwierzeta stresuja sie samym pobytem w takim ZOO to jeszcze debili im tam brakowalo....

 • mad_driver

  Oceniono 41 razy 33

  Może się nasza dzielna policja popyta w ŁKS`ie albo innym gó...e jakie tam gra (Widzew). stawiam duże piwo że to człekokształtni kibice za tym stoją. FUCK FOOTBALL!!!!!!!!!!!!!!! FUCK HOOLS!!!!!!!!

 • dalma3

  Oceniono 34 razy 32

  Do więzienia ? A ja mam za to płacić ???
  Takie bydło powinno się wepchnąć do klatki razem z rozdrażnionym lwem lub tygrysem i zamknąć drzwi. Do niczego innego się takie g... nie nadaje.

 • plantin

  Oceniono 36 razy 32

  Jakim "cudem" kilkunastu ludzi biega i demoluje ZOO ? Chyba to nie trwało kilka minut ? Gdzie jakaś ochrona, jakiś przysłowiowy zwykły cieć (przepraszam za to słowo), który mógłby zadzwonić po policję ?

 • wiz666

  Oceniono 29 razy 29

  tacy kozacy ? powinni spróbować z tygrysami powalczyć

 • okul_wr

  Oceniono 30 razy 28

  W Arenie powinna odbyć się kolejna gala sztuk walki, a walką wieczoru powinien być pojedynek lwów z zoo z tymi, którzy wdarli się do ogrodu.
  PS> A tych 11 tysięcy nie można było wcześniej zainwestować w lepszy monitoring zoo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX