Runęło rusztowanie przy bloku na Dziesięcinach [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy bloku przy ul. Gajowej 84 w Białymstoku przeżyli chwile grozy. - Huk był taki, jakby cały blok się walił. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii, bo ktoś pod tym rusztowaniem mógł zginąć - relacjonuje jedna z lokatorek bloku.
To tam w niedzielę po południu (6.05) zawaliło się rusztowanie, rozstawione w związku z termomodernizacją budynku. Blok przy ul. Gajowej 84 (osiedle Dziesięciny) ma pięć kondygnacji, a spadająca metalowa konstrukcja zablokowała wejście do klatek schodowych, tym samym utrudniając lokatorom wejście lub wyjście z bloku. Podobne rusztowania rozstawione są również przy sąsiednich blokach przy ul. Palmowej.

- Panowie, którzy ocieplają bloki styropianem, oprócz tego, że strasznie brudzą pociętym styropianem i wszędzie jego jest pełno, to jeszcze źle zabezpieczyli rusztowanie. W sąsiednim bloku rusztowanie także się przesunęło i może przy silniejszym podmuchu się zawalić - pisze inny z okolicznych mieszkańców na naszym internetowym forum.

Na miejscu pojawiły się już policja, straż pożarna oraz ekipa ze spółdzielni mieszkaniowej Rodzina Kolejowa, do której blok należy. - Przyczyną runięcia rusztowania był silny wiatr oraz niewłaściwe mocowanie rusztowania do bloku. Na szczęście nikt nie ucierpiał - podaje wstępne informacje dyżurny podlaskich strażaków.

Na miejsce przyjechał Rościsław Borowski, zastępca prezesa spółdzielni mieszkaniowej Rodzina Kolejowa. W rozmowie z "Gazetą" nie krył zdenerwowania. Stwierdził, że to, co się stało - to zarówno wina przyrody, jak i ludzi.

- Najważniejsze, że nikt z mieszkańców nie został poszkodowany. Gdy tylko dostaniemy sygnał od policjantów, że skończyli przeprowadzać swoje czynności, od razu zajmiemy się porządkowaniem terenu - mówi wiceprezes. Pytany o to, co będzie z firmą, która prowadzi prace remontowe, odpowiada: - Firma Bobropol ma oczywiście dokończyć ocieplanie budynku, a także pokryć wszystkie straty, do których doszło.

Obecnie przy bloku trwa porządkowanie terenu.

Więcej o:
Komentarze (57)
Runęło rusztowanie przy bloku na Dziesięcinach [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • 3000m

  Oceniono 22 razy 20

  Bez przesady z tym wiatrem, aż tak nie wiało. Robotnicy odwalili chałturę i ktoś zdecydowanie powinien ponieść surowe konsekwencje.

 • srull

  Oceniono 12 razy 12

  "Bobropol"? Może powinni zabrać się od czegoś lżejszego, np. od budowy żeremi.

 • bioder65

  Oceniono 8 razy 8

  wina przyrody? .Może jeszcze Boga i prezydenta Obamy.

 • waldi_46

  Oceniono 10 razy 8

  jak w każdym urzędzie łapówka dopuszcza w Polsce użytkowania wszystkich urządzeń . kraj korupcją stoi od góry do dołu .

 • mam_kobiete

  Oceniono 7 razy 7

  "...Pytany o to, co będzie z firmą, która prowadzi prace remontowe, odpowiada: - Firma Bobropol ma oczywiście dokończyć ocieplanie budynku, a także pokryć wszystkie straty, do których doszło."...

  No i proszę jak Bobropol się rozrósł a zaczynali od budowy tam z gałęzi... nic tylko pogratulować...

 • kor102

  Oceniono 9 razy 7

  Polska w budowie...........

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 6

  Tyle dobrze, że pierdykło w niedzielę, kiedy nie było nikogo na rusztowaniu.

 • tadeusz1939

  Oceniono 7 razy 5

  cala polska sie wali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX