Seryjny morderca żąda emerytury. "Płaciłem podatki, więc rząd coś mi zawdzięcza"

Rozpruwacz z Yorkshire, Peter Sutcliffe, rozpoczął prawną batalię o emeryturę państwową. Seryjny morderca planuje zwrócić się w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Skazaniec uważa, że płacił podatki, dlatego należą mu się teraz pieniądze od państwa. Jeżeli 65-letniemu zabójcy 13 kobiet uda się wygrać walkę o emeryturę, może otrzymywać 137 funtów tygodniowo.
Peter Sutcliffe w listopadzie wniósł powództwo przeciwko rządowi, domagając się emerytury. Sąd odrzucił jednak jego wniosek. Teraz morderca planuje zwrócić się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. - Te dziwki są zawsze przeciwko mnie, ale ja nie pozwolę się zniszczyć. Płaciłem podatki, kiedy pracowałem, więc rząd zawdzięcza mi coś - powiedział.

Poseł partii konserwatywnej z okręgu Wellingborough, Peter Bone, powiedział w rozmowie z mediami, że to absurdalne, że morderca uważa iż ma prawo do emerytury państwowej. - Jak mają się czuć rodziny ofiar w tej sytuacji? Dajemy temu człowiekowi jedzenie, opiekę medyczną, zaspokajamy jego potrzeby, a on chce jeszcze emerytury na dodatek. Dlaczego nie możemy odliczyć mu tych tysięcy funtów, jakie zostały wydane na niego przez ostatnie 30 lat? - zapytał.

Sutcliffe od 1981 roku odsiaduje wyrok za zamordowanie 13 kobiet. W 1984 roku, z powodu schizofrenii paranoidalnej, został przeniesiony do szpitala psychiatrycznego dla wyjątkowo niebezpiecznych przestępców. Dwukrotnie był tam atakowany przez innych skazańców - raz prawie go uduszono, innym razem napastnik próbował wykłuć mu oczy flamastrem.

Seryjny morderca cieszy się za to wyjątkowo dużym powodzeniem u kobiet. Odbiera nawet 30 listów tygodniowo od wielbicielek.

Więcej o:
Komentarze (2)
Seryjny morderca żąda emerytury. "Płaciłem podatki, więc rząd coś mi zawdzięcza"
Zaloguj się
  • kat_ja1

    Oceniono 3 razy 3

    cieszy sie wyjatkowym powodzeniem u kobiet.....coz, nie od dzis wiadomo, ze baby sa durne jak buty. Oby tylko jakiegos faceta miec. nie wazne, psychopata, seryjny morderca ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX