"Dzień Kobiet jak najszybciej skasować i zapomnieć. Nigdy więcej zwiędniętych goździków" [KOMENTARZE]

- To jest prawdziwy seksizm, kiedy kobieta musi się czuć gorzej, bo jest kobietą. Byłoby oburzające, gdyby zrobić Dzień Geja, Dzień Ciemnoskórego. Dzień Kobiet to jest idiotyczne święto - mówił Wojciech Mazowiecki w "Popołudniu Radia TOK FM". - Nigdy więcej zwiędniętych frezji i goździków - uzupełnił Michał Kobosko z "Wprost".
Premier Donald Tusk złożył życzenia kobietom z okazji ich święta.Wojciech Mazowiecki, publicysta, komentował w "Popołudniu Radia TOK FM": Jakbym Piotra Jaroszewicza i Edwarda Gierka słyszał, to są te same słowa...

Jego zdaniem Dzień Kobiet to jedno z bardziej idiotycznych świąt. - Dzień refleksji, pokazywania statystyk, jak się źle kobietom dzieje. Dajemy się zwariować. Nie lubię takiego traktowania, że ktoś jest kobietą, a ktoś mężczyzną. Byłoby oburzające, gdyby zrobić Dzień Geja, Dzień Ciemnoskórego. To jest prawdziwy seksizm, kiedy kobieta musi się czuć gorzej, bo jest kobietą - powiedział Mazowiecki w programie Grzegorza Chlasty. Dodał, że dziwi się feministkom, że nie bojkotują tego święta.

Zgodził się z nim Michał Kobosko z tygodnika "Wprost". - Dzień Kobiet jak najszybciej trzeba skasować i o nim zapomnieć. Nigdy więcej zwiędniętych frezji i goździków. Nigdy więcej takiego traktowania kobiet, jakby były istotami nie z tego świata, której należy się specjalny szacunek ten jeden dzień w roku - stwierdził.

- Chodzi o to, żeby codziennie traktować kobiety normalnie - uzupełnił Mazowiecki. - W latach 90. to święto zwiędło i go nie było - powiedział gość Chlasty.

Podkreślił, że to politycy PO i PiS stoją za reaktywacją tego święta. - To jest to samo, co z żałobą. Politycy się prześcigają, żeby dotrzeć na miejsce katastrofy i utrudniać akcję ratunkową. Powinno być ustawowo zakazane zbliżanie się polityków na kilometr od miejsca katastrofy. Niech będzie centrum informacyjne z monitorami i niech oni je sobie nawiedzają - stwierdził.

Leszek Miller, szef SLD, niedawno zaproponował, aby Dzień Kobiet znów stał się świętem państwowym.