Rada Etyki Mediów: "Kolenda-Zaleska dała się ponieść emocjom ponad miarę"

- Nadmiar emocji doprowadził do osłabienia poziomu profesjonalizmu Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w czasie rozmowy z Krzysztofem Rutkowskim w TVN24 - powiedział Ryszard Bańkowicz przewodniczący Rady Etyki Mediów. Dodał, że Rada otrzymała kilkadziesiąt skarg w tej sprawie. Bańkowicz zapewnił, że Rada Etyki Mediów analizuje nagranie i zamieści oficjalną odpowiedź na swojej stronie.
Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskej z Krzysztofem Rutkowskim "Faktach po Faktach" TVN24 wzbudziła oburzenie wśród części internautów. Na Facebooku i na forach internatowych zawrzało od ostrych komentarzy i prześmiewczych przeróbek jej zdjęć. Niestety trudno już w tej chwili wyrobić sobie zdanie o samej rozmowie, bo TVN24 na swojej stronie internetowej publikuje tylko niewielkie jej fragmenty. Nagranie całego programu pojawia się na YouTube, ale bardzo szybko jest stamtąd usuwane.

Pod naszym tekstem: "Internauci oburzeni wywiadem Kolendy-Zaleskiej z Rutkowskim" pojawiło się ponad 500 Waszych komentarzy. O kontrowersyjnym wywiadzie dyskutujecie również na naszym profilu na Facebooku. W odpowiedzi na informację od naszej czytelniczki, że do Rady Etyki Mediów wpływają skargi w związku z wywiadem, zapytaliśmy przewodniczącego Rady Etyki Mediów o opinię.

"Autorzy skarg domagają się radykalnego tonu odpowiedzi"

- Dostaliśmy kilkadziesiąt skarg w tej sprawie - mówi Ryszard Bańkowicz przewodniczący Rady Etyki Mediów. Dodaje, że autorzy skarg domagają się radykalnego tonu odpowiedzi Rady. Wyjaśnia, że nie wszyscy członkowie rady oglądali ten program. - Ale już wszyscy się z nim zapoznali i analizujemy sprawę - zapewnia Bańkowicz. Przewodniczący zapewnia, że Rada odniesie się do wszystkich skarg, a odpowiedź zamieści na swojej stronie.

Co sądzisz o wywiadzie?Zagłosuj w naszym sondażu!

"Ostre i nieobiektywnie wypowiedzi"

- Myślę, że w czasie tego programu Katarzyna Kolenda-Zaleska dała się nazbyt ponieść emocjom. Złożyło się na to wiele przyczyn. Zachowanie jednego z rozmówców utrudniało jej utrzymanie emocji na wodzy, ale to nie jest wytłumaczenie - ocenia Bańkowicz. Dodaje, że szczególnie na Zachodzie widz jest przyzwyczajony do takiego stylu prowadzenia wywiadów. - Jednak tego typu ostre i nieobiektywne wypowiedzi świadczą o tym, że nie wzięto pod uwagę, jak widz może odebrać taką rozmowę - tłumaczy Bańkowicz.

Alert24 jest dla Was. Informujcie nas o tym, co dla Was ważne! Piszcie na naszym profilu na FB, przez formularz na stronie lub smsem/mmsem pod nr 605-24-24-24

Więcej o:
Komentarze (433)
Rada Etyki Mediów: "Kolenda-Zaleska dała się ponieść emocjom ponad miarę"
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 478 razy 308

  Taki brak profesjonalizmu widziałem tylko raz,a był to wywiad z M. Krzaklewskim przed wyborami prezydenckimi.Wtedy dziennikarz wyleciał na zbity pysk.

 • balbina1_0

  Oceniono 663 razy -175

  Ja się wcale nie dziwię Kolendzie-Zaleskiej, że ją poniosło, mnie też szlag jasny trafia jak widzę Rutkowskiego i jego "działania operacyjne" To co robi to zwykła manipulacja a jedynym celem jaki mu przyświeca jest autopromocja. Wczorajsza konferencja prasowa mnie przeraziła - rodzina stoi murem za człowiekiem, który jak sam twierdzi "rozwalił" Katarzynę !!! Jak masz taką rodzinę to po co ci wrogowie !!!

 • rysz

  Oceniono 919 razy -367

  Jedyną jej winą było to, że nie dała sobie rady z tokującym samcem. To była rozgadana autopromocja Rutkowskiego. Zresztą ten facet tokuje we wszystkich programach i nikt nie może sobie z nim dać rady.
  Może go nie zapraszać?!

 • skapare

  Oceniono 43 razy 39

  Bańkowicz dodaje," że szczególnie na Zachodzie widz jest przyzwyczajony do takiego stylu prowadzenie wywiadów".
  KŁAMSTWO, mieszkam 25 lat w Skandynawii i NIGDY taki atak ze strony prowadzącego, w stosunku do jednego z gości nie miał miejsca w tutejszej telewizji!!!
  Rutkowski BYŁ SKUTECZNY, chociaż nie pochwalam jego tv show, który urządzil po przyznaniu się matki Madzi do ukrycia zwłok córeczki.
  To jeszcze jednak nie powód, aby prowadząca, sama bez DYPLOMU DZIENNIKARSKIEGO była tak chamska i napastliwa w stosunku do swojego gościa i zarzucała mu brak licencji.
  Co chciała osiągnąć?
  Rozpętanie nienawiści do Rutkowskiego wśród telewidzów i może postawienie pomnika matce "męczennicy"
  w Krakowie za poparciem Dziwisza???
  Nigdy więcej nie obejrzę żadnego programu z jej udziałem!!!

 • veglie

  Oceniono 44 razy 38

  "Zachowanie jednego z rozmówców utrudniało jej utrzymanie emocji na wodzy,".....co on pierdzieli?Atak z jej strony rozpoczął się, gdy tylko znaleźli się na wizji.:)

 • kacze_buty

  Oceniono 51 razy 35

  jak pluła na Kwaśniewskiego i Millera to nie dała się ponieść?
  co to jest etyka mediów? że niepoprawnie politycznie mówi? faktycznie mogłaby być tak słuszna jak menda Pospieszalski

 • artur.mail

  Oceniono 57 razy 35

  totalny brak profesjonalizmu i obiektywizmu

 • qqben

  Oceniono 37 razy 33

  a portal tvn24 milczy o tym fakcie... co więcej moderator nie umieszcza wpisów na temat Kolendy-Zalewskiej

 • marysia.3.3

  Oceniono 42 razy 32

  Dała się ponieść emocjom? Już dzień wcześniej w programie pod nieobecność "zaproszonego gościa" Rutkowskiego nazwała go hieną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX