Bunt dziennikarzy w mediach Silvio Berlusconiego

Bunt w stacjach telewizyjnych należących do premiera Silvio Berlusconiego. Dziennikarze informacyjni protestują przeciwko zamknięciu samodzielnych redakcji trzech kanałów i planom stworzenia jednej wspólnej agencji informacyjnej
Od soboty każde wydanie wiadomości w telewizjach premiera rozpoczyna się od komunikatu związków zawodowych. W ramach protestu przeciwko decyzji kierownictwa o zamknięciu redakcji kilku kanałów w Mediolanie i Rzymie, dziennikarze nie podpisują swoich materiałów i nie występują na wizji.

Ostrzegają, że jeśli nie przyniesie to rezultatu, gotowi są do trzydniowego strajku. Dyrekcja koncernu medialnego Mediaset powołała wspólną agencję informacyjną, która od 28 listopada obsługiwać będzie trzy należące do niego stacje telewizyjne - Canale 5, Italia Unio i Rete 4. Ich własne redakcje informacyjne nie mają od tego dnia racji bytu i ulegają likwidacji. Zdaniem dziennikarzy, zmarnowane zostaną tym samym ich doświadczenie i możliwości. Tego rodzaju konflikty w telewizji Silvio Berlusconiego są prawdziwą rzadkością.