Molestowanie mapetów, Rymkiewicz i armia Belzebuba - "Gazeta Polska Codziennie" już w kioskach

Dzisiaj do kiosków trafił pierwszy numer nowego prawicowego dziennika - "Gazety Polskiej Codziennie". "GPC" nie zaskoczyła - wśród tematów znalazły się m.in.: rozmowa z Rymkiewiczem, utyskiwanie na TVP, historia "molestowania mapetów" i oskarżenie prezydenta. 16 stron + program telewizyjny, cena: 1,80zł.
"Miał kwity na prezydenta - poszedł siedzieć" - to główny tekst pierwszego numeru "Gazety Polskiej Codziennie", "ideowej mutacji" tygodnika "Gazeta Polska".

W tekście numeru, pióra Doroty Kani, autorka opisuje historię współpracownika służb specjalnych, Krzysztofa W., który "zebrał dokumenty i nagrania obciążające polityków z pierwszych stron gazet" i trafił do więzienia. W. miał kilkukrotnie spotkać się z Bronisławem Komorowskim, a podczas jednego ze spotkań ówczesny marszałek Sejmu miał zaproponować W. 100 tys. zł oraz funkcję podsekretarza stanu za przyniesienie kopii fragmentu aneksu do raportu o Wojskowych Służbach Informacyjnych.

"Chcesz demokracji, patrz na ręce władzy"

W pierwszych komentarzach odredakcyjnych, kierownictwo dziennika - Tomasz Sakiewicz (założyciel i redaktor naczelny gazety) oraz Katarzyna Gójska-Hejke (naczelna miesięcznika "Nowe państwo - niezależna gazeta polska", a prywatnie - jak donosi prasa brukowa - partnerka "agenta Tomka") - zapewnia: publicystyka w "GPC" będzie podana lekko i w krótkiej formie.

Mottem oficjalnym gazety jest hasło: "Chcesz demokracji, patrz na ręce władzy" (wcześniej na stronach Niezależnej.pl szef działu opinie nowego dziennika sugerował, że jego linią programową będzie cytat: "Bić k...y i złodziei, mości hrabio"). "Dziś po 20 latach niepodległości, mamy wrażenie, że Polska tkwi w chaosie" - pisze Gójska-Hejke. - "Nasz dziennik jest po to, by dostarczał prawdziwej i niezmanipulowanej wiedzy o poczynaniach władzy. W imieniu naszych Czytelników będziemy bezlitosnymi tropicielami korupcji, afer i przekrętów. U nas nie ma i nie będzie cenzury. Nie zastanawiamy się, komu nadepniemy na odcisk, podejmując ważne tematy" - zapewnia.

Molestowanie "mapetów"

W dziale kultura Robert Tekieli pisze o kontrowersyjnej propozycji środowisk LGBT skierowanej do twórców "Ulicy Sezamkowej". Apelują w niej, żeby autorzy pozwolili dwóm postaciom - Bertowi i Erniemu - wziąć ślub. - Nie ma mowy, to tylko mapety - odpowiedzieli już producenci słynnego programu.

Tekieli rzuca nowy kontekst na sprawę sprzed blisko miesiąca, pisząc: "Ludzie walczący o postawienie świata na głowie mają wciąż nowe pomysły". I dodaje, że propozycja małżeństwa Berta i Erniego to "niebywała bezczelność" i "stręczycielstwo". Sam tekst autor ubiera w szeroki kontekst "ekspansji mniejszości homoseksualnej" i podsumowuje pytaniem: "Czy już niedługo normą obyczajową będą mężczyźni całujący się na środku Marszałkowskiej?".

Armia Belzebuba i ksiądz o boksie

W dziale "Plotki" "GPC" podjęła się również analizy, czy program "The Voice of Poland", którego jednym z jurorów jest wokalista grupy Behemoth, odniósł sukces. "Belzebub nie pomógł" - czytamy. "Przed szklanym ekranem zasiedli sataniści, ale armia Belzebuba nie okazała się jednak na tyle liczna, by podbić słupki oglądalności do pożądanego poziomu. TVP2 ma teraz twardy orzech do zgryzienia - co by tu jeszcze zrobić, żeby zwabić widza?" - pyta autor tekstu.

W dziale "Sport" za to... informacji sportowych nie ma. Krzysztof Oliwa, Magdalena Michalska i Samuel Pereira śledzą i opisują "skandal" na otwarciu PGE Areny w Gdańsku. Oto przed meczem Polska-Niemcy, ochrona kazała pokroić biało-czerwony transparent, ponieważ był stanowczo za duży. Autorzy gazety jednak porównują to działanie jednoznacznie do profanacji flagi.

Z kolei przed walką bokserską Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką, o formie polskiego zawodnika opowiada... kardynał Henryk Gulbinowicz. - Nasz bokser jest człowiekiem zdrowym, wysportowanym i żyjącym w dyscyplinie. Na moje pytanie, co jest najważniejsze w życiu, odpowiedział: Bóg i rodzina - opowiada ksiądz.

Także w dziale "sport" znalazła się informacja o decyzji sądy apelacyjnego w Warszawie o przedłużeniu aresztu dla "Starucha" - nieformalnego przywódcy kibiców Legii. "Staruchowi" postawiono zarzut rozboju. "GPC" jednak uspokaja czytelników - jak tylko "Staruch" wyjdzie, zostanie felietonistą dziennika.

W numerze także...

Joanna Lichocka rozmawia z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem. Według poety czekają nas dwa kroki - likwidacja polskości, a potem likwidacja Polski. I znowu - Rymkiewicz nawołuje do reakcji, aby do tych kroków nie dopuścić. Dodatkowo przyznaje się, że przewiduje kolejny rozbiór Polski - rozmowa dla pasjonatów.

W numerze także: "Rosyjscy szpiedzy nadal aktywni" (o raporcie Informacyjnej Służby Bezpieczeństwa Czech), "Największy skandal rządów Tuska" (o kolejnych rewelacjach WikiLeaks), "Załgane raporty" (o katastrofie smoleńskiej) oraz "Ostatni na liście, pierwsi dla Polski" (o kandydatach Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu).