Sellin i Ujazdowski proponują: "W związku z zatrudnieniem przez TVP satanisty..."

Możliwości decydowania o obecności programu w ramówce TVP przez osoby płacące abonament domagają się Jarosław Sellin i Kazimierz Michał Ujazdowski. "Chcemy uniknąć sytuacji, w której słusznie oburzona część polskiej opinii publicznej nawołuje do niepłacenia abonamentu" - argumentują.
Swoją propozycję politycy przedstawili na łamach Wpolityce.pl i nie ukrywają - inicjatywę podjęli wobec zaangażowania do jednego z programów Telewizji Polskiej Adama Darskiego, wokalisty grupy Behemoth.

"Nergal" - bo taki pseudonim sceniczny ma Darski - został zatrudniony jako juror programy "The Voice of Poland", czyli muzycznego show emitowanego w TVP2. Kontrowersyjny wokalista znany jest ze swojej heavy-metalowej stylistyki, w której jawi się jako satanista. I to oburza część opinii publicznej, niektórych księży i prawicowych publicystów.

W związku z tym Sellin i Ujazdowski proponują: jeśli protest przeciwko programowi lub jego elementom podpisze 10.000 obywateli płacących abonament lub legalnie zwolnionych z jego płacenia, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma obowiązek podjąć decyzję w tej sprawie w ciągu 2 tygodni, natomiast jeśli taki protest podpisze 50.000 obywateli, po złożeniu go w KRRiT, program miałby zostać automatycznie zdjęty z anteny, a wrócić "ewentualnie" po wyeliminowaniu "zaskarżonej patologii".

Słaby debiut

Tymczasem "Press" informuje o słabym debiucie kontrowersyjnego programu TVP. "The Voice of Poland" oglądało średnio 2 mln widzów, co stanowi 15,4 proc. udziału w rynku. Dla porównania emitowany również w sobotę "Mam talent" TVN oglądało 3,8 mln widzów, zapewniając stacji komercyjnej 29 proc. udziału w rynku.

Jak to robią kobiety w Nepalu Kobiety znalazły swój sposób na życie. Na ulicy. Dosłownie fot. Darek Zalewski

Więcej o:
Komentarze (1)
Sellin i Ujazdowski proponują: "W związku z zatrudnieniem przez TVP satanisty..."
Zaloguj się
  • j_p_salomonczyk

    Oceniono 6 razy 4

    Telewizji można po prostu nie oglądać. Robię tak od lat, gdyż widok Kaczyńskich, Rokity i im podobnych tandeciarzy politycznych wywoływał u mnie odruch wymiotny. Jeśli do tego dodać, iż w telewizji sekretarzy partii komunistycznych zastąpili politrucy kościoła katolickiego "katolicko pierdzący" we właściwie każdym programie to nie ma się co dziwić, że zrezygnowałem z niej. Zrobiło tak zapewne więcej osób, sądząc po spadku płatników abonamentu. Ponadto telewizja (każda) traktuje widzów jak kompletnych idiotów, co jest doskonale widoczne w tym co się eufemistycznie nazywa programem telewizyjnym.
    A Ujazdowskiemu odpowiadam. Dość w telewizji prawicowych oszołomów - od Kaczyńskiego po Gowina. Dość ideologii Rezerwatu Katoland. Dość politruków i ideologii KK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX