Stoczniowcy jednak zaproszą Kaczyńskiego. "Duda zaangażował się politycznie"

Jarosław Kaczyński dostanie oficjalne zaproszenie na obchody Sierpnia'80. Wbrew stanowisku przewodniczącego "Solidarności" zaproszą go związkowcy ze Stoczni Gdańskiej. Przypomnijmy: wczoraj Piotr Duda powiedział, że imienne zaproszenia trafią wyłącznie do władz konstytucyjnych. Zaznaczył przy tym, że pozostali politycy są również mile widziani.
Brak imiennego zaproszenia dla Jarosława Kaczyńskiego oburzył wczoraj polityków PiS. Mariusz Błaszczak stwierdził, że w ten sposób Piotr Duda chce wejść na salony. - Przewodniczący "Solidarności" wyraźnie stara się wspierać tych, którzy Polską dziś rządzą, wyraźnie stara się wspierać Donalda Tuska. Związkowcy zaprosili za to Lecha Wałęsę.

Stoczniowa Solidarność dziś ogłosiła, że oficjalnie zaprosi Kaczyńskiego. I rugają przewodniczącego Dudę. - Będzie się musiał wytłumaczyć nie tylko komisji krajowej, która 23 sierpnia będzie obradować w Gdańsku, ale także wielu członkom związku - mówi wiceszef stoczniowej "S" Karol Guzikiewicz i z rozbrajającą szczerością tłumaczy dlaczego. - Piotr Duda zaangażował się politycznie, ale po niewłaściwej stronie - stwierdził.

Czy pod pomnikiem stoczniowców dojdzie do skandalu? - Nie mogę obiecać, że koledzy nie będą gwizdać. Donald Tusk nie wytłumaczył się z upadku stoczni, a Lech Wałęsa chciał by w stoczniowców rzucać kamieniami. To nie są przyjaciele "S". Prawdziwym przyjacielem jest Jarosław Kaczyński - dodał.

Wiceszef stoczniowej "S" w najbliższych wyborach będzie kandydować do sejmu. Z list Prawa i Sprawiedliwości.

Główne uroczystości 31 sierpnia w Gdańsku z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych to msza św. w Bazylice św. Brygidy oraz złożenie kwiatów przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.