Wybory 2011. Sondaż: Spadek SLD i rzesza niezdecydowanych

Według najnowszego sondażu TNS OBOP aż 28 proc. wyborców nie wie na kogo zagłosuje. Nowość to rekordowo słabe wyniki SLD. Sondaż publikuje ?Gazeta Wyborcza?.
Notowania największych PO i PiS się niemal nie zmieniły. W porównaniu z poprzednim sondażem ośrodka, Platformie poparcie spadło o jeden punkt procentowy. Poparcie PiS - bez zmian. SLD straciło aż cztery punkty. PSL - jeden. Inne partie nie weszłyby do parlamentu.

Ale, co ciekawe, aż o pięć punktów wzrosła liczba osób nie zdecydowanych. W tej chwili niezdecydowanych jest 28 procent.

W sondażu wciąż wyraźnie prowadzi PO, jednak jej przewaga powoli maleje. Przed wakacjami wynosiła 14 pkt proc., obecnie - dziewięć i jest najmniejsza od początku roku. - Nie oglądamy się na badania, prawdziwy sondaż będzie 9 października, w dniu wyborów - mówi "Gazecie" szef kampanii PiS Tomasz Poręba.

Pogłębia się dołek SLD, który w dwa tygodnie stracił 4 pkt proc., a od początku czerwca - ponad połowę poparcia. - Nie wierzę w tak słabe wyniki, nasze badania wskazują, że kryzys mamy za sobą i możemy liczyć na kilkanaście procent - mówi "Gazecie" rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"