Skarb Państwa sprzeda udziały w Presspublice. Cena: 60 mln zł

Ponad 60 mln złotych - tyle skarb państwa chce za 49 proc. udziałów w Presspublice - wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita" - informuje dzisiaj branżowy "Presserwis".
Wczoraj minister skarbu państwa wyraził zgodę na rozpoczęcie sprzedaży udziałów w Presspublice. Aleksander Grad o decyzji poinformował na walnym zgromadzeniu Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita SA, należącego do Skarbu Państwa.

"Presserwis" przytacza wypowiedź Ryszarda Głowacza, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PWR, który poinformował, że udziały państwa wyceniono na 60,5 mln zł. - Powiedziałbym, że jest to wycena właściwa, ale niewątpliwie koryzstna dla Skarbu Państwa - mówi serwisowi Michał Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group SA, która swojego czasu była zainteresowana przejęciem "Rzeczpospolitej".

Pakiet udziałów mniejszościowych w Presspublice za to chce przejąć należąca do Grzegorza Hajdarowicza spółka Gremi Media (wydawca "Przekroju" i "Sukcesu"). 1 lipca tego roku kupiła od brytyjskiego Mecomu większość udziałów i już wtedy zapowiedziała, że zamierza nabyć wszystkie.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia