Hakerzy zapowiadają, że zniszczą Facebooka [WIDEO]

Międzynarodowa grupa hakerska "Anonymous" zapowiada , że 5 listopada zniszczy portal społecznościowy Facebook. Jej przedstawiciele przekonują, że zrobią to by chronić prywatność użytkowników witryny.
Grupa znana m.in z ataków na instytucje, które próbowały powstrzymać działania portalu Wikileaks, umieściła w Internecie kolejne nagranie, tradycyjnie już przygotowane za pomocą komputerowego syntezatora mowy. Zarzuca w nim władzom portalu Facebook handel prywatnymi danymi użytkowników. - Facebook sprzedaje informacje agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. - słyszymy na nagraniu.

Przedstawiciele "Anonymous" przekonują, że niezależnie od ustawień "prywatności", wszystko, co robisz na Facebooku zostaje zapisane.Usunięcie konta - ich zdaniem - w praktyce jest niemożliwe - Nawet jeśli usuniesz konto, wszystkie dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. - słyszymy dalej. Grupa swój atak zapowiedziała na 5 listopada 2011 roku.