Połowa wakacji. Ponad 400 osób nie żyje

Od początku wakacji na drogach zginęło już 328 osób a 4194 zostało rannych. Kolejne 87 ofiar pochłonęła woda - wynika, z policyjnych statystyk. Mundurowi w ciągu pierwszego miesiąca letniego wypoczynku zatrzymali też ponad 14 500 nietrzeźwych kierujących.
Pocieszające jest jedynie to, że liczby dotyczące wypadków są mniejsze niż w lipcu zeszłego roku. Wtedy zginęły 374 osoby a 5184 zostały ranne. Paradoksalnie mogła na to wpłynąć kiepska pogoda, bo z obserwacji mundurowych wynika, że gdy warunki atmosferyczne pogarszają się kierowcy jeżdżą ostrożniej.

Niewykluczone, że "dzięki" pogodzie w tym roku utonęło też mniej osób. - Porównując ten okres do zeszłego roku liczba utonięć spadła i to znacząco, bo w zeszłym roku doszło do 260 tego typu tragedii, w tym roku było ich 87 - mówi Karol Jakubowski z Komendy Głównej Policji. Jednak jak podkreślają policjanci liczba utonięć wciąż jest bardzo duża, więc apelują o rozsądek nad wodą.

Więcej o:
Komentarze (72)
Połowa wakacji. Ponad 400 osób nie żyje
Zaloguj się
 • 1pytanie

  Oceniono 7 razy 7

  W katastrofie w Smoleńsku zginęło 97 osób i kosztowało państwo polskie..:
  702 tys. zł – kosztowała ceremonia powitania ofiar katastrofy na lotnisku Okęcie, przygotowanie hali Torwar i domu pogrzebowego na Cmentarzu Północnym do uroczystości żałobnych oraz przewiezienie tam trumien z Okęcia
  647 tys. zł – msza za ofiary katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie
  6,16 mln zł – uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich
  3,4 mln zł – pogrzeby pozostałych ofiar
  5,5 mln zł – wydały władze Krakowa na przygotowanie miasta do uroczystości
  3 mln zł – władze Warszawy
  272 tys. zł – kosztowało wykupienie miejsc na cmentarzach dla ofiar katastrofy
  1,6 mln zł – pomnik ofiar katastrofy na Powązkach
  169 tys. zł – sarkofag prezydenckiej pary na Wawelu
  3 mln zł – budowa pomników nagrobnych pozostałych ofiar
  65 tys. zł – 105 urn onyksowych,które po napełnieniu ziemią z miejsca katastrof zostały przekazane m.in. rodzinom ofiar
  dodać należy:
  2000 renty dla żon,ojców i rodziców
  wszystkie rodziny posłów, którzy zginęli w katastrofie, otrzymały po 100 tys. zł z polisy, którą wykupiła kancelaria. Spośród ofiar katastrofy ...
  ... z najbliższych członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej otrzymała 250 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

 • arturpio

  Oceniono 5 razy 5

  juz mi sie zdarzylo byc wyprzedzanym (jadac 50 km/g) we wiosce (50 km/godz...) przez linie podwojna ciagla, przez zakaz wyprzedzania, przez : SAMOCHOD POLICJI !!! (nie na sygnale, nie "scigajacy" kogos... po prostu "sobie jechali" i im (tez!) sie spieszylo!

  kraj wariatow.

 • hippolitkwas

  Oceniono 6 razy 4

  Drogi to wymówka
  a wódka to polski eliksir mądrości
  drzewa nie skaczą po jezdni
  drogi nie prowadzą samochodów
  Myślenie - tego nie uczą ani w szkole ani w domu

 • arturpio

  Oceniono 6 razy 4

  polski kierowca = szaleniec.

  Kiedy - KIEDY - K I E D Y !!! - wreszcie - politycy + rzad zajma sie tymi mordercami, ktorzy na drogach MORDUJA ?

  KIEDY ????

 • manran

  Oceniono 6 razy 4

  Oto Polska wlasnie. Od siedmu lat mieszkam w Irlandii i dopiero zyjac z boku moze dostrzec diametralne roznice miedzy Zachodem a polska uposledzona i niereformowalna mentalnoscia oslow! W 2011roku w Irlandii zginelo na drogach 109 osob! W Polsce tyle potrafi zginac w weekend! Niestety, jest to jeden z wielu dowodow ze Polacy to narod kretynow na skale biblijna!

 • scoocha

  Oceniono 4 razy 4

  Polak ma w genach... Ochlać się wódki do stanu nieważkości a później siada za kierownicę samochodu albo skacze na główkę z mostu... Szkoda tylko rodziców i przypadkowych zabitych przez tych neandertalczyków.

 • malkontent6

  Oceniono 4 razy 4

  @donci, jak ktoś szybko jeździ i się zabije to jego sprawa, masz rację. Ale jak przy okazji zabije kogoś innego to już się robi sprawa publiczna.

 • w.zboralski

  Oceniono 3 razy 3

  W kraju, w którym władze oddają kościołowi rzymsko-katolickiemu co roku z budżetu państwa równowartość 500 km autostrad (pięćset kilometrów!!!), takie statystyki śmierci będą do końca świata. Skoro dla wszystkich dotychczas rządzących Polską (z "lewicowym" Aleksandrem Kwaśniewskim na czele), ważniejsze jest robić dobrze klerowi z mafii watykańskiej zamiast budowy rocznie 500 km autostrad - Polacy będą nadal zabijać na polskich drogach najwięcej ludzi w Europie...

 • lebonheur

  Oceniono 5 razy 3

  Z soboty na niedziele na trasie du Soleil kolo Beziers pijany Polak jechal furgonetka pod prad, zabil 4 osoby, 2 kolejne w stanie ciezkim. Kierowca polskiego samochodu (przewozil czesci samochodowe) zginal rowniez ; zawartosc alkoholu we krwi : 2,73 promilla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX