Petru odpowiada prezesowi PiS: Kaczyński mnie oszukał. Potrzebna jest rewolucja

1. W weekend ulicami polskich miast przeszły marsze KOD
2. Jarosław Kaczyński stwierdził, że w Polsce doszło do rebelii
3. Rządy ?dobrej zmiany? trzeba będzie obalić - odpowiada Petru

Polub i bądź na bieżąco!

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, był gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24. Komentował tam ostrą reakcję Jarosława Kaczyńskiego na marsze organizowane przez KOD. Prezes PiS stwierdził bowiem, że przeciwnicy obecnej władzy doprowadzili w Polsce do rebelii. Petru nie zostawił tego bez odpowiedzi: - Być może potrzebna będzie (...) rewolucja, by obalić rządy "dobrej zmiany", które prowadzą nas do katastrofy" - mówił.

Lider Nowoczesnej przyznał też, że kiedyś zaufał Kaczyńskiemu, ale on go "oszukał" i teraz "nawołuje do dyktatury, łamie konstytucję i doprowadza gospodarkę do zapaści". Jarosław Kaczyński powiedział, że się nie cofnie, ja też się nie cofnę. To idziemy na starcie, na zwarcie, na zderzenie - zapowiedział.

Ostre słowa także dla Platformy

Ryszard Petru skrytykował również Grzegorza Schetynę, który nie wziął udziału w marszach KOD - To jest marsz ponad podziałami (...), który wspomina wielkie święto wolności. Nie rozumiem tej dyskusji w Platformie, czy iść, czy nie iść na marsz - mówił lider Nowoczesnej. - KOD jest płaszczyzną porozumienia (...).

Polityk ocenił też wystąpienie Schetyny, który podczas spotkania klubu Platformy Obywatelskiej miał straszyć innych utratą miejsc na listach. Jak donosi tygodnik "Wprost", Schetyna mówił: "Chcecie koalicji z KOD? To połowy z was nie będzie. Bo połowę jedynek na listach oddamy Kijowskiemu i jego ludziom".

- My stworzyliśmy nasze listy w kontrze do podejścia Platformy , że to jest partyjniactwo, że dostają się na listy te osoby, które są zasłużone. U nas są osoby, które takiego sposobu uprawiania polityki nie akceptują - skomentował Petru.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (324)
Petru odpowiada prezesowi PiS: Kaczyński mnie oszukał. Potrzebna jest rewolucja
Zaloguj się
 • Juliusz Wnuk

  0

  Nowa Insurekcja...? No to kosy na sztorc ...i hurrrrra na klechòw i ich przydoooopasòw!

 • smerfofil

  0

  Jak jest zwarcie to i pożar wybuchnie

 • corm

  0

  Specjalnie po tym programie przyjrzałem się programowi nowoczesnej. 16 x PIT, CIT, VAT. Z prostych wyliczeń wyszło mi, że po zrealizowaniu tego programu Polak zarabiający ok, 2300 brutto zaoszczędzi ok 300 zł rocznie z tytułu obniżki PIT. Ale za to wyda więcej o ok. 700 zł rocznie więcej z tytułu zwyżki VAT na niektóre produkty i usługi. I tu jest cała prawda o tym co proponuje nam ten przywódca opozycji - jeszcze bardziej zniewolić naród poprzez wzrost liczby kredytów aby tylko przetrwać do kolejnej wypłaty. Zrobić z nas niewolników banków i innych instytucji finansowych. Osobiście temu panu już dziękuję.

 • gogol_m

  0

  "Potrzebna jest rewolucja ... "
  Bolszewik? PiS-owiec?

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Petru jest za głupi i za słaby żeby zaszkodzić PISowi.

 • takito.ataki

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawiam się , jak Petru chce obalić rząd. W demokratycznym kraju jest to możliwe jedynie w wyborach powszechnych, a te Nowoczesna przegrała. Niech poczeka 3,5 roku do następnych i przekona wyborców do swoich racji. Jak do tej pory nie było żadnej sensownej ustawy zgłoszonej przez Nowczesną, która mogłaby pomóc ludziom ledwo wiążacych koniec z końcem. A gdzi był Petru gdy Donek zabierał moje pieniądze z OFE?

 • ane_nydansker

  Oceniono 1 raz -1

  Niech MOC bedzie z nami!!!!
  marzylem zeby kiedys zostac rebeliantem :)
  Kaczor se w kuper strzelil!

 • nieprawomyslny

  Oceniono 2 razy 2

  Rysiek zacznie rewolte w Łomży do której pojedzie z wwy przez górę kalwaria, planuje to zrobić zaraz po swoim świecie 6 króli, kiedy to jest dokładnie wie tylko wykształcony rysiek

 • animalny_rebeliant

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko jeden Petru został oszukany?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX