Komentarze (96)
"Niedoświadczony, nie da rady", nie chcieli go w PO. Najmłodszy prezydent miasta zaskakuje mieszkańców
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ibrylowska

  Oceniono 4 razy -2

  Na razie to Starachowice są w budowie. Ciekawe jak się zadłuży budżet miasta. Zobaczymy na końcu kadencji.

 • justas32

  Oceniono 9 razy 5

  Taki młody a już populista - wróżę mu dużą karierę w polityce ...

 • antykaczysta40

  Oceniono 4 razy -4

  Ściągaj synku ten garniak z matury. No, naprawdę nie wypada!

 • antykaczysta40

  Oceniono 2 razy -2

  Materek. Materek. A co żeście z Mastalerkiem zrobili? Mopem? Czy rowerem?

 • jakub53

  Oceniono 6 razy -2

  To jest dyskryminacja smarkaczu. Dlaczego tylko jedni maja friko na komunikacje, a inni gleba? To chyba Trybunal Konstytucyjne moze zajrzec na folwark Matereka. Polecam troche trudne czytadlo, nazywa sie to Konstytucja RP. Dziwie sie tylko ze w Starachowicach czy regionie nie ma inteligentnego ktory by zaskarzyl populiste. Za zlamanie Konstytucji RP.

 • andrzej2310

  Oceniono 4 razy -2

  Starachowice: liczba ludności - 50 679. Może tam jest mało koszy na śmiecie do nadzoru, to daje radę.

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 4

  W Starachowicach ludzie już mieli dosyć "starych układów" nic więc dziwnego, że wybrali młodego spoza układów. Pewnie nie chcieli "powtórki z rozrywki".
  Afera starachowicka. W roli głównej baron SLD Zbigniew Sobotka

  "24 stycznia 2005 Sąd Okręgowy w Kielcach skazał go na karę 3,5 roku pozbawienia wolności oraz orzekł pięcioletni zakaz sprawowania funkcji administracyjnych wymagających dostępu do materiałów tajnych – za przekazanie tajnych informacji o planowanej akcji policji politykom powiązanym z działaczami samorządowymi ze Starachowic, podejrzewanymi o współpracę ze zorganizowaną przestępczością (tzw. afera starachowicka). 16 listopada 2005 Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w mocy ten wyrok[2]. 28 listopada 2005 prezydent Aleksander Kwaśniewski wszczął na wniosek Zbigniewa Sobotki procedurę jego ułaskawienia, co wywołało kontrowersje i sprzeciw partii zasiadających w Sejmie, oprócz SLD. 16 grudnia 2005 na kilka dni przed końcem kadencji, prezydent w drodze ułaskawienia zmniejszył karę do 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata"
  pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Sobotka

 • janko_buszewski

  Oceniono 27 razy 25

  drogi buduje, remontuje chodniki, usłużny i zdolny...
  ale czy chodzi do kościoła?

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 23 razy 17

  I tacy powinni zostawać prezydentami miast, społecznicy chcący coś zrobić dla miasta a nie ci co chcą się nachapać łapówkami pod budowę 7 hipermarketów w miasteczku czy z nadania pissowskiego, którym się nie udało skończenie żadnego z 3 kierunków studiów, które zaczynali :P

  A samodzielny za bardzo? To dobrze, nie będzie pytał partii albo biskupa o to co ma albo co może robić w swojej pracy pani Kempo, Szydło i Kopacz!

 • Jan Terma

  Oceniono 51 razy 43

  Bo na takich stanowiskach musi być młody i ma zap.. od świtu do nocy w służbie mieszkańców. I takich nam trzeba. A nie starych dziadów jak Kaczyński, który jedynie co robi dobrego to daje pracę ochroniarzom.
  Cieszę się z jego sukcesu.

 • skaut001

  Oceniono 13 razy -3

  Jakie to niby doswiadczenie trzeba miec na urzedzie prezydenta?

 • blski

  Oceniono 12 razy -8

  Nie swiadczy to o madrosci tego mlodego czlowieka, ale raczej o tym, ze w Starachowicach wladza byla tak uwiklana w personalne powiazania, ze interesy mieszkancow nie byly dla tej wladzy najwazniejsze. Nie zawdziecza on swojej pozycji nikomu, PO go ni echciala, wobec czego moze podejmowac decyzje niezaleznie.
  Niebezpieczenstwem w tym przypadku jestto, ze czlowiek z niewielkim doswiadczeniem nie zdajac sobie w pelni sprawy z konsekwencji swych decyzji nie waha sie przy ich podejmowaniu. Czesto intuicja pozwala takiemu na szybkie dzialanie czego konsekwencje moga ale nie musza byc dobre.
  W niektorych zawodach zanim wykonujacy go otrzyma zezwolenie na samodzielne dzialanie musi odbyc praktyke. Celem ktorej nie jest poglebienie jego wiedzy, bo ta znacznie szybciej moze zdobyc w czasie studiow, ale w tym czasie wykazanie mu, ze jego wiedza ma ograniczone praktyczne zastosowanie.
  Jeden z moich kuzynow jest szefem technicznego instytutu naukowego i od czasu do czasu zleca nowemu doktorantowi rozwiazanie problemu z ktorym sam zmaga sie od lat i nie moze sobie z nim poradzic "ja wiem, ze tego nie da sie rozwiazac, ale taki mlody czlowiek jeszcze o tym nie wie, wobec czego jest szansa, ze go rozwiaze. Itak sie czsami zdarza".

 • ninananu

  Oceniono 19 razy 11

  ludzie są zawistni. Mam wrazenie, ze nikt nie moze "zarabiac wiecej od sąsiada". Wszyscy patrza na rece i jak ktoś zarabia powyzej 10 000 i nagle stracił pracę, to większość przyklaskuje - a dobrze mu tak, nachapal sie etc. Być moze tak, byc moze nie - mzoe sie należało. Nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku ("zwolniony/zdegradowany" zastępca - być może to była słuszna decyzja - ze względu na słaba kondycję finansową, czy cokolwiek innego), ale zauważyłam pewną prawidłowość, że wiele osób, piany dostaje jak ktos duzo zarabia, z zawisci chyba, inni nie mogą, bo ja mam mniej.
  Tyle w temacie, mozna minusować ;)

 • q-ku

  Oceniono 25 razy 19

  nb. PO tak wytraciła młodych zdolnych, żeby starzy działacze powstawiali sobie nowe zęby i nudzili śmiertelnie elektorat zamiast wygrywać

 • q-ku

  Oceniono 17 razy 5

  no dobrze, kosze, podjazdy - dobry obszar dla administratora z urzędu, a co z finansami miasta, planami zagospodarowania, strategią rozwoju, bezrobociem, edukacją?

 • Marcin Mrowiecki

  Oceniono 11 razy -1

  z calym szacunkiem dla p. PRezydenta (zycze powodzenia) ale czy kosz na smieci to temat dla Prezydenta? Rozumiem jeszcze w malej wiosce to temat dla wójta ale w miescie od tego sa odpowiednie dzialy . Mam nadzieje ze p. Materek "przetyka" tez procedury i daje klimat w firmie na otwarcie na "klientow" a ten kosz czy ulica to tylko taki efekt medialny tych dzialan

 • proteusz33

  Oceniono 17 razy -9

  Beatę Szydło też kiedyś nie przyjęli do PO bo chciała zostać wpisana na listę wyborczą.Potem zrobiła błyskotliwą karierę w PiS i gamonie z PO teraz żałują że Beatki nie przyjęli.Zamiast Beatki przyjęli Miśka.Jak mówi staropolskie przysłowie:Zamienił stryjek siekierkę na kijek

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 10

  "Prezydent Starachowic pisze tam o swojej pracy, ale pyta też o to, co w mieście należy zmienić. Zdarzyło się, że jeden z mieszkańców napisał, że przy ulicy spalił się kosz na śmieci. 2 godziny później prezydent wstawił zdjęcie nowego kosza."

  Mam, ten załatwi Dudę w 2020!
  W pierwszej turze!

 • jozbieszczad

  Oceniono 14 razy -6

  ****zgodnie z którym działacze opozycji antykomunistycznej mieli jeździć autobusami za darmo.****----a dzisiejsi opozycjoniści co będą mieli gwarantowane w przyszłości ?

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 1

  Oby nie "przeistoczył" się jak inny "cudowny" młody prezydent.
  "Paweł Bartłomiej Piskorski (ur. 25 lutego 1968 w Warszawie) – polski polityk i samorządowiec, w latach 1999–2002 prezydent m.st. Warszawy"

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy -9

  "Na początku kadencji o Materku zrobiło się głośno nie tylko ze względu na jego wiek. Zapowiedział wówczas, że mieszkańcy Starachowic zapłacą mniej za odprowadzanie ścieków. Prezydent obciął bowiem prezesom gminnych spółek pensje - szefowi Wodociągów o 5 tys. zł , jego zastępca, który zarabiał 13 tys. dostał nowe stanowisko i pensję 1750zł."
  ================================================================
  A dlaczego szefowi Wodociągów "tylko" o 5 tys. zł " , a jego zastępcy, który zarabiał 13 tys. aż o 11250 zł ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX