Wiceszef publicystyki strzelił TVP samobója, na Twitterze zapytał o ocenę "Wiadomości". Tego się nie spodziewał

1. Wiceszef publicystyki w TVP zapytał na Twitterze o ocenę "Wiadomości" 2. W sondzie Samuela Pereiry przeważyły oceny negatywne 3. Publicysta opublikował po tym specjalne oświadczenie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wiadomości" TVP1 tracą widzów i są krytykowane za brak obiektywizmu. Ostatnio - jak pisaliśmy na gazeta.pl - oberwało im się za brak informacji nt. strajku w ważnym szpitalu dziecięcym, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Najpierw spór, później sonda

W obronie programu stanął wówczas wiceszef publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (jednostka TVP), Samuel Pereira. Przypomniał materiał o początku strajku. Krytyków jednak nie przekonał. Tego samego dnia na swoim Twitterze umieścił sondę, w której można było ocenić program. Część komentatorów odebrała to jako nadgorliwość publicysty, znanego z oddania "dobrej zmianie" oraz strzał do własnej bramki i oczekiwała, że wyniki zawstydzą Pereirę.

Termin głosowania upłynął dziś. Ostatecznie przeważyły oceny negatywne: 54 proc. głosujących źle oceniła program (w tym 45 proc. "bardzo źle", 9 proc. "źle"). Na "bardzo dobrze" głosowało 27 proc., zaś na "dobrze" 19 proc., czyli 46 proc. osób była przychylna dziennikowi.

Wyniki sondy:I chociaż wyniki takiego głosowania są niereprezentatywne i można rozpatrywać je tylko w kategoriach internetowej zabawy, Pereira podszedł do sprawy bardzo poważnie.

Na swoim Facebooku umieścił oświadczenie, w którym napisał m.in., że "lewa strona Twittera" bezskutecznie próbowała "wywalczyć odpowiedni wynik". Zaznacza, że nie ma zamiaru "obrażać się" na wyniki, a kończy krytyką KOD i opozycji: "Nie zniżajmy się do poziomu "obrońców demokracji" i "miłośników tolerancji". Każdy ma prawo wziąć w nim udział oraz mobilizować swoje "elektoraty". Na tym polega właśnie demokracja, która tak bardzo Sikorskiego, Szackiego oraz tzw. KOD gorszy".

Zobacz całe oświadczenie Samuela Pereiry:Komentujący już pytają, czy TVP wyciągnie teraz wnioski z niezbyt korzystnych wyników głosowania.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Te 14 pytań pokaże, jak dobrze znasz lata 80. Ci powyżej 30 lat mają fory

W którym roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (264)
Wiceszef publicystyki strzelił TVP samobója, na Twitterze zapytał o ocenę "Wiadomości". Tego się nie spodziewał
Zaloguj się
 • 50_o

  0

  "Miłośników tolerancji" pisze ktoś kto wygląda jak gej

 • ffstv

  0

  Samuel to jest taka "prawa strona" jak z Trockiego konserwatysta.

 • kluska11

  Oceniono 1 raz 1

  A pereira to jest imię czy samuel?
  I to ładne i to brzmi!
  Szkoda że to taki kmiot!

 • rozterka47

  Oceniono 1 raz 1

  dziwi mnie , ze jego ten wynik zdziwił

 • aelfric

  Oceniono 1 raz 1

  czy to ten od Rokera?

 • banx1

  Oceniono 2 razy 2

  Kochani. "Wiadomości" są w porzo tylko telewidzowie źle je oglądają...

 • starczypl

  Oceniono 4 razy 4

  ta żałosna partia pislamu przyciąga w magiczny sposób konformistów, debili, targowiczan, ćwierćinteligentów, chamów, buców, prostaków, zdrajców etc., i chce im się jeszcze wszem i wobec udowadniać, że właśnie za te "przymioty" cenią ich w tej partii :) ciekawym aspektem jest tez to, że dzięki ich medialno - internetowej działalności będzie ich łatwo niedługo wyłapać...hehehe

 • dublet

  Oceniono 3 razy 3

  Żond i Partia cienszko pracujo dla dobra ludu pracujoncego miast i wsi oras dla inteligęcji pracujoncej a te elementy antysocjalistyczne wsadzajo kije w szpryhy i szkodzo na zlecenie amerykańskich imperialistuw i rewizjonistuw z Bonn! Niech rzyje PiS! Niech rzyje socjalizm!

 • irenatender

  Oceniono 2 razy 2

  Co za kretyn...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX