Nieoficjalnie: Timmermans zdezorientowany w sprawie Polski. "Nie jest pewny, która opcja wygrywa"

1. Szef Komisji Europejskiej: Brakuje postępów w sporze o TK
2. Nie jest pewny, czy Polski rząd chce kompromisu, czy go odrzuca
3. To nieoficjalne ustalenia korespondenta TVN24 w Brukseli

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Za zamkniętymi drzwiami w Brukseli odbyło się posiedzenie Komisji Europejskiej. Jak nieoficjalnie ustalił korespondent TVN24, wiceszef KE Frans Timmermans mówił na nim o sytuacji w Polsce. Miał stwierdzić, że trwa dialog, ale w sporze o Trybunał Konstytucyjny nie ma postępów. Timmermans miał też powiedzieć, że nie jest dla niego jasne, jakie stanowisko prezentuje polski rząd - ustalił reporter stacji. Nie jest pewny, która opcja wygrywa w polskim rządzie: dążąca do kompromisu czy ta, która go nie chce.

1 czerwca KE wróci do tematu Polski

Oficjalne wypowiedzi KE są dużo bardziej dyplomatyczne. - Znalezienie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego wydaje się całkiem blisko - ocenił w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. rynku cyfrowego Andrus Ansip. Potwierdził on też, że 1 czerwca Komisja powróci na cotygodniowym posiedzeniu do tematu Polski. W środę zapoznała się z relacją swego pierwszego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa na temat jego wtorkowej wizyty w Warszawie i rozmów o możliwości rozwiązania sporu wokół TK.

We wtorek ma odbyć się rozmowa telefoniczna na linii Szydło - Timmermans - podała TVP Parlament.

Timmermans spotkał się z Szydło

Wczoraj Frans Timmermans był w Warszawie. Rozmawiał z premier Beatą Szydło. Później wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Wiceszef KE stwierdził, że rozwiązanie problemu TK "można wypracować w Polsce". Czytaj więcej >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ