Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? "Wiadomości" mają nową teorię

1. "Konflikt wokół TK miał poprawić notowania opozycji"
2. Powyższą tezę zaprezentowały "Wiadomości" TVP
3. "Nie poprawił: sondaże są bezlitosne" - ocenił Klaudziusz Pobudzin

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiceszef Komisji Europejskiej spotkał się w Warszawie z premier Beatą Szydło. - Zgadzam się, że konflikt wokół TK to wewnętrzny problem. Jego rozwiązanie można wypracować w Polsce - oświadczył Frans Timmermans. Szefowa rządu w odpowiedzi zapewniła zaś, że ze strony rządu "jest wola porozumienia". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

- Miny liderów opozycji po spotkaniu premier Szydło z wiceszefem KE mówiły wiele. Jedyne, czym mógł się dziś pochwalić szef PO, to ustalenia po spotkaniu opozycji: nowa formuła i najbliższy termin kolejnego spotkania - tak swój materiał na temat spotkania rozpoczął Klaudiusz Pobudzin.

Dalej mogliśmy dowiedzieć się, że "według komentatorów sytuacja opozycji, szczególnie tej z PO, Nowoczesnej i PSL, po dzisiejszych rozmowach nie jest do pozazdroszczenia". To zdanie zostało podparte wypowiedzią Michał Karnowski z tygodnika "wSieci".

- Opozycja znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. To, co dzisiaj zorganizowała, miało być kulminacją, takim apogeum i trochę też kontynuacją tych kolejnych marszy. A tymczasem się okazało, że centrum decyzyjne jest gdzie indziej i nawet unijni komidarze rozmawiają z polskim rządem, a nie opozycją - mówił dziennikarz.

"Konflikt miał być tym, co poprawi notowania opozycji"

- (Opozycja - przyp. red.) sama nie potrafiła też wyciągnąć ręki, bo było przecież spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, na które przyszło tylko PSL. Nie potrafiła więc w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu tego konfliktu - wtórowała mu Joanna Miziołek z "Wprost".

- Bo konflikt miał być tym, co poprawi jej notowania - to geneza problemu według Pobudzina. - Nie poprawił: sondaże są bezlitosne. Niezmienne wysokie poparcie dla partii rządzącej i niskie poparcie dla PO, Nowoczesnej i PSL niektórych posłów doprowadzają do takich zachowań, jakie obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu w Sejmie - mówił z satysfakcją, nawiązując do posłanki Pomaski, która podarła uchwałę ws. obrony suwerenności RP.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, na dowód na ekranie pojawiły się słupki poparcia dla poszczególnych partii.

A TERAZ ZOBACZ: Ziobro chciał dopiec Platformie, ale wtedy powiedział TO

A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w ToruniuChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ