Tomasz Zimoch odsunięty od komentowania Euro 2016. "Nie rozumiem tej decyzji, sport jest moją pasją"

1. Tomasz Zimoch został skreślony z listy sprawozdawców sportowych
2. Cofnięto mu akredytację na Euro 2016 i Igrzyska Olimpijskie
3. Decyzja ta ma związek z zawieszeniem go w pełnieniu obowiązków

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przed tygodniem Zarząd Polskiego Radia zawiesił Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych. Sprawa została skierowana do Komisji Etyki Polskiego Radia.

W związku z zawieszeniem, dziennikarz został skreślony z listy sprawozdawców sportowych, którzy mieli komentować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zimochowi zostały cofnięte akredytacje oraz rezerwacje hotelowe. Dziennikarz potwierdził te informacje w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

- Jest mi po prostu przykro. Nie rozumiem tej decyzji. Sport jest moim życiem, moją pasją - tak dziennikarz podsumowuje nam decyzję Zarządu Polskiego Radia.

Do informacji o cofnięciu Zimochowi akredytacji odniósł się na Facebooku Zbigniew Hołdys, który stwierdził, że "odsunięto od mikrofonu człowieka, który od lat w Polakach roznieca pasję i miłość do sportu".

"Odebrano nam prawo przeżywania. (...) I tak się dzieje każdorazowo, kiedy kolejni politycy swoimi nieumytymi po wyjściu z kibla łapami zabierają się za media. Znikają z naszych ekranów i głośników osoby z charakterem, wiedzą, niezłomne. Znikają osoby wybitne. Zastępują ich ludzie pozbawieni daru, talentu, wierni nowej politycznej ekipie, którzy nie wyrażają własnego zdania i odczytują nam przysłany z góry smsem komunikat" - dodał Hołdys.

Wcześniej Polskie Radio wydało oświadczenie, w którym uznano, że wypowiedzi Zimocha są "jednostronne i nieobiektywne".

A TERAZ ZOBACZ:W Kenii kłusownictwo to poważny problem. Walczą z nim w taki sposób

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Rozpoznasz kultowe programy telewizyjne PRL-u po kadrze? [QUIZ]

Ten niesamowity pojazd zwiastował pojawienie się:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ