Błaszczak zleca kontrolę po zatrzymaniu córki radnej PiS podczas starć z policją. Matka: Jakby było na nią zlecenie

1. W sobotę w Gdańsku przeciwnicy Marszu Równości starli się z policją
2. Radna PiS, matka jednej z zatrzymanych, oskarża policję o prowokację
3. Szef MSWiA polecił w niedzielę KGP wyjaśnienie przebiegu interwencji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę po południu w Gdańsku doszło do kilku starć między policją a demonstrującymi przeciwko Trójmiejskiemu Marszowi Równości grupami działaczy środowisk narodowych. Zatrzymano pięć osób za udział w zbiegowisku i czynną napaść na funkcjonariusza. Według wstępnych informacji nikt nie został poszkodowany ani ranny. W niedzielę minister spraw wewnętrznych polecił Komendzie Głównej Policji zajęcie się sprawą interwencji policji.

MSWiA napisało na Twitterze, że jego szef "polecił KGP wyjaśnienie przebiegu interwencji w Gdańsku. Na miejsce udali się już pracownicy Biura Kontroli"."W przypadku złamania procedur wobec interweniujących funkcjonariuszy zostaną wyciągnięte konsekwencje" - napisało też ministerstwo.

"Mama dalej walczy"

Wśród zatrzymanych była Maria Kołakowska, córka gdańskiej radnej PiS. Film z zatrzymania dziewczyny pojawił się na Youtube serwisu Gdansk.pl. Widać na nim, jak policjanci skuwają i przyciskają do ziemi dziewczynę. Jeden z przechodniów tłumaczy, że "ona tylko czekała na tramwaj". W pewnym momencie podchodzi kobieta i zwraca się do dziewczyny: "Pani Aniu...", ta zaś odpowiada: "To Marysia. Mama dalej walczy".W niedzielę Anna Kołakowska powiedziała Polsat News, że ze strony ludzi na przystanku "nie było żadnego zagrożenia". - Marysia rozmawiała z tatą, stała na przystanku. Została wyciągnięta, tak jakby było na nią zlecenie. Męża otoczyli zomowcy tarczami, że nie mógł się ruszyć, dlaczego jego nie aresztowano, tylko Marysię? - pytała radna. Kołakowska postawiła zarzut, że w tłumie byli "policyjni prowokatorzy".

To nie pierwsza manifestacja, w której wzięły udział Anna i Maria Kołakowskie. Na kontrmanifestacji narodowców w 2015 r. uchwycił je reporter Agencji Gazeta. W czerwcu 2014 r Maria rozpyliła śmierdzący dezodorant w trakcie czytania "Golgoty Picnic" w sali Krytyki Politycznej. Sąd wymierzył jej za to karę miesiąca ograniczenia wolności, zobowiązując do wykonania pracy na cele społeczne.

Sobotnie manifestacje

Sobotni wiec przedstawicieli Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado na Targu Węglowym próbowała zakłócać głośnymi okrzykami grupa osób związanych ze środowiskiem narodowym i prawicowym stojąca przed budynkiem Teatru Wybrzeże.

Funkcjonariusze przez megafony wzywali manifestujących ze środowisk narodowych i prawicowych do rozejścia się. W końcu, dla bezpieczeństwa, policja skierowała Marsz Równości na inną trasę. Manifestacja zakończyła się na Placu Zebrań Ludowych, kilkaset metrów od Dworca Głównego PKP w Gdańsku. Pierwotnie miała przejść ok. 2 km dalej, Aleją Zwycięstwa pod kompleks kinowy.

W centrum Gdańska miało się odbyć jeszcze osiem innych manifestacji pod hasłami obrony rodziny, małżeństwa i tradycyjnych wartości - ich organizatorami byli m.in. Stowarzyszenie Obóz Radykalno-Narodowy, Krucjata Różańcowa, Ruch Kontroli Władzy, Związek Strzelecki Katowice, Narodowa Rumia oraz Kibice Motoru Lublin "Motorowcy". Ostatecznie jednak, wszystkie te zgromadzenia połączyły się w jedno.

Według policji w Trójmiejskim Marszu Równości wzięło udział ok. 800 osób, a w kontrmanifestacji ok. 200 osób.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Sprawdźcie, czy dostalibyście się do policji. Na te pytania muszą odpowiedzieć przyszli mundurowi [QUIZ]

Do organów władzy wykonawczej (zgodnie z konstytucją) zaliczamy między innymi:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (411)
Błaszczak zleca kontrolę po zatrzymaniu córki radnej PiS podczas starć z policją. Matka: Jakby było na nią zlecenie
Zaloguj się
 • mrjarwit

  0

  Teraz przed interwencją policja będzie musiała przeprowadzić dochodzenie czy aby łamiący prawo nie ma kogoś we władzach PiS albo nie jest członkiem tej mafii! Dopiero po zakończeniu dochodzenia będzie decyzja o interwencji! Tylko czy wtedy będzie jeszcze potrzebna?

 • jakub53

  0

  A to Polska wlasnie. Kaczystowska, moherowa... Nic ze byle gowniara zebrala baty. Wazne ze mamuska usluguje na dworze Jadzio-jeba...

 • zibi532

  0

  Gratulacje Błaszczak dołączyłeś do przenajświęszego Maciarewicza z pomysłami rodu Kaczyńskich == Jaruś masz nowego członka w swych "najmądrzejszych" pomysłach

 • augustus1234

  0

  smarkula bezczelna

 • soso_soso

  0

  Tak tylko patrząc na zdjęcie - od razu widać, ze ona była cholernie niebezpieczna. Dobrze, ze ja powalili i obezwładnili. Mogło być naprawdę groźnie!

 • safom

  Oceniono 2 razy 2

  Błaszczak to powinien podać się do dymisji za Wrocław. Taki mądrusi, a ani nie zapobiegł, ani nie wie kto.

 • kuma1

  Oceniono 6 razy 4

  Chuligani , złodzieje , przestępcy i narodowcy z kibolami związani z PIS jako Patrioci, pod specjalną opieką państwa, co najwyżej ułaskawią , zatuszują lub rozpętają kampanię nienawiści do opozycji i krytykantów. Szybko zapomnieli ordynarny , chamski ,bezczelny i kłamliwy wrzask podsłuchowy w tym o ośmiorniczki natomiast dranie bez mrugnięcia okiem wydają kasę państwa bez opamiętania w tym na Kacze szkolenie przez Orbana za kilkanaście tysięcy złotych. Nic dziwnego to niezły gang , Duda okradał kasę Sejmu , brali pożyczki od zaprzyjaźniony biznesmenów a sam wódz ma przeszłość przedawnioną, bez zwrotu mienia.

 • pompompom

  Oceniono 3 razy 3

  O co walczy? O to, żeby innym robić koło pióra?

 • jr43

  Oceniono 8 razy 4

  To rzeczywiście skandal! Zatrzymywać córkę PiSowskiej radnej. Ona jest przecież najwyższego sortu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX