Szczerski do opozycji: Prezydent daje wam szansę, powinniście być wdzięczni. Albo zabierze zabawki

1. Szczerski mówił, dlaczego prezydent nie mediuje ws. TK
2. "Na razie daje parlamentowi szansę na pokazanie siły" - stwierdził
3. Duda "zabierze zabawki, kiedy nie będzie kompromisu"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prezydent weźmie wam wszystkie zabawki. Wy pójdziecie do domu, a prezydent będzie rządził Polską! - taki rodzaj "mediacji" ze strony Andrzeja Dudy zapowiedział w Radiu ZET Krzysztof Szczerski, minister w jego kancelarii.

"Prezydent daje wam szansę i powinniście być wdzięczni"

U Moniki Olejnik Szczerski wyjaśniał, dlaczego Duda nie włącza się w spór o Trybunał Konstytucyjny. - Daje parlamentowi szansę, żeby pokazał swoją siłę. W odpowiednim momencie w tę sprawę wkroczy, jeżeli partie okażą się niezdolne do tego, żeby wypracować kompromis - powiedział. I dodał, że dopiero wtedy "będzie to świadectwo słabości polskiego parlamentaryzmu".

Na jego wypowiedź zareagował Andrzej Halicki z PO. - Na razie jest dowodem słabości prezydenta - ocenił. - Jak pan tak woli, to prezydent zabierze zabawki i będzie rządził i będziecie się cieszyć. Pan prezydent daje wam szansę żeby wypracować kompromis. Powinniście być wdzięczni prezydentowi - odparował Szczerski, wprawiając w zdumienie obecnych w studiu polityków opozycji.

Słowa ministra są rzeczywiście zaskakujące - można z nich wywnioskować, że prezydent mógłby nawet skrócić kadencję Sejmu. Tymczasem konstytucja znacznie ogranicza jego możliwości w tym zakresie - obecny rząd musiałby albo nie otrzymać wotum zaufania, albo nie przedstawić prezydentowi do podpisu ustawy budżetowej.

Partie na spotkaniu u prezydenta przed szczytem NATO

Szczerski zapowiedział też, że przedstawiciele partii politycznych zostaną niedługo zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie ws. bezpieczeństwa Polski.

- Jesteśmy na cztery i pół tygodnia przed szczytem NATO w Warszawie. (...) Partie zostaną zaproszone, żebyśmy jeszcze raz potwierdzili tutaj jednolite stanowisko polskich sił politycznych, jeśli chodzi o szczyt NATO w Warszawie - mówił prezydencki minister.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


[QUIZ] Co wiesz o historycznych prezydentach Polski?

Ilu zaprzysiężonych prezydentów rządzących w kraju urzędowało przed Bronisławem Komorowskim?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (431)
Szczerski do opozycji: Prezydent daje wam szansę, powinniście być wdzięczni. Albo zabierze zabawki
Zaloguj się
 • samozwaniec1

  0

  Duda!Zejdz mi z oczu...

 • Stanisław Dubicki

  0

  prezydent du a tylko wyartykulowal slowa prezesa ktory z tchorzostwa bal sie je wypowiedziec i posluzyl sie marionetka

 • 0721x

  0

  jednostką głupoty pisiu jest 1 sasin szczerski ma minimum 10

 • 43elvis

  Oceniono 2 razy 0

  Szczerski,jeszcze jako poseł,robił wrażenie idioty.Po zatrudnieniu w Pałacu Prezydenckim - wrażenia już nie ma.Po prostu koń jaki jest każdy widzi

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy 1

  Szczerski nie pamięta jak z wdzięczności lepszych od niego na taczkach wywożono a w Krakowie to nawet po pysiu trzaskali:)))

 • hana.barbara

  Oceniono 3 razy 1

  Dobre panisko!

 • mrjarwit

  Oceniono 3 razy 1

  Szczerski chyba po raz pierwszy powiedział szczerze o co chodzi! Wzmocnienie kompetencji długoPiSa to nic innego jak wzmocnienie kompetencji kaczorka-naczelnika!

 • bpasik

  Oceniono 4 razy 2

  Będziemy wdzięczni jak ten pan poda się do dymisji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX