W Sejmie premier o "zdradzie opozycji", a w internecie emocje: "Dzisiejsze wystąpienie to KONIEC Szydło"

1. Mnożą się komentarze w związku z dzisiejszą awanturą w Sejmie
2. "Happening", "Cyrk", "Koniec" - piszą komentatorzy
3. Zamieszanie wybuchło po wystąpieniu premier ws. opinii KE

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Komisja Europejska do poniedziałku dała polskiemu rządowi czas na rozwiązanie impasu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Z tego względu dzisiejsze obrady Sejmu rozpoczęły się niezapowiedzianym wystąpieniem premier w tej sprawie. A jak się ostatecznie okazało - w sprawie "antypolskich działań opozycji".

- Polska jest państwem suwerennym, a wy o tym zapominacie. Polacy widzieli, jak przenosiliście polityczny spór za granicę, do Brukseli (...) A ja zapytam was, czego chcecie, czy chcecie, żeby decyzje dotyczące Polski, zapadały tutaj w Warszawie, czy gdzie indziej - krzyczała z sejmowej mównicy Szydło. - To nie Polska ma problem z Komisją Europejską, ale Komisja Europejska ma problem sama ze sobą. Przecieki, prowadzenie jakichś gierek politycznych. Komu na tym zależy? - stwierdziła premier.

Zamieszanie w Sejmie jest od początku szeroko komentowane w mediach - zarówno przez polityków, jak i dziennikarzy. Dominuje oburzenie tonem przemówienia Szydło i "pójściem na wojnę z Unią Europejską"."Jeszcze nikt nie pokazał takiej pogardy"

Prawdziwie gorąco zrobiło się jednak później, w trakcie sejmowej debaty. Grzegorz Schetyna mówił o "sprofanowaniu konstytucji", a Sławomir Neumann zapowiedział, że Szydło "nie uniknie Trybanału Stanu". Kiedy na mównicy stał szef PO, wszyscy posłowie PiS i członkowie rządu, na znak Jarosława Kaczyńskiego, opuścili salę obrad. Ale po chwili wrócili.- Jeszcze nikt nie pokazywał takiej pogardy dla rządu (...) Mówicie o wstydzie, to spójrzcie w oczy polskim stoczniowcom, których miejsca pracy zostały zlikwidowane - kontynuowała premier po wystąpieniu Schetyny. - Nie zmusicie mnie do tego, żebym złamała konstytucję; chcecie doprowadzić do obalenia rządu w Polsce - dodała. Następnie posłowie - głosami PiS - przyjęli "informację premier ws. komunikatu KE".

Jednocześnie partia złożyła dzisiaj wniosek o przyjęcie uchwały ws. obrony suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i praw Polaków.

Na ten temat CZYTAJ WIĘCEJ >>>Krytyczna opinia Komisji Europejskiej

Przypomnijmy tło dzisiejszego sporu: Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń dotyczących TK. Wskazała jednocześnie, że jeśli do tego dnia to się nie stanie, przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju.

"Rzeczpospolita" napisała dzisiaj, że dotarła do opinii KE ws. Polski i jest ona bardzo krytyczna. Rząd miał być nią zaskoczony. Zaostrzenie kursu KE wobec Polski było wprawdzie spodziewane, ale we wtorek premier Szydło w rozmowie telefonicznej z Timmermansem przedstawiła plan rozwiązania konfliktu wokół TK, w którym poszła na największe jak do tej pory ustępstwa. Jednak KE i tak postawiła rządowi PiS ultimatum.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (587)
W Sejmie premier o "zdradzie opozycji", a w internecie emocje: "Dzisiejsze wystąpienie to KONIEC Szydło"
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 3 razy 3

  Oglądam filmik z Niesiołowskim i tak sobie myślę, że to właśnie on jeszcze ilkanascie lat temu był uososbieniem chamstwa w polityce. Dziś jednak mamy Szydło, Pawłowicz i reszte animalsów z PiS i na ich tle Niesiołowski robi za gentlemana pełną gębą...

 • maxthebrindle

  Oceniono 1 raz 1

  W osotatnich wyborach mój teść zaglosował na PiS. Bo uwierzyl w 'rudego złodzieja' i nabrał przekonania, że gdyby nie ośmiorniczki ministrów na kartę ministerstwa, to ponadstuletnia, poniemiecka kamienica, w której mieszka, byłaby willą z basenem...
  Teść ma troje dzieci. Dwoje z nich - w tym moja zona - mieszka w krajach UE od lat. Ulozyly sobie tu życie, znalazły dobra pracę etc. Najmłodsza corka została wprawdzie w Polsce, ale po wielu latach bezskutecznego szukania pracy w wyuczonym zawodzie sostała specjalistka do spraw pozyskiwania funduszy z UE w instytucji samorządowej i pracuje nieprzerwanie od lat, bo jej pracodawca ciągle pozyskuje fundusze z UE. Mąż szwagierki jest dyrektorem ds sprzedaży w firmie, ktora 90 procent produkcji sprzedaje do krajów UE, a zdobyła te rynki po wstąpieniu Polski do Unii. Krótko mówic - dzieki Polsce w UE dzieciaki mojego teścia mają dobre życie, na tyle dobre, że moga wspierac ojca finansowo. Nie, nie kupili mu willi z basenem, ale wykupili to cholerne mieszkanie w kamienicy, wyremontowali je i dostosowali do potrzeb starego człowieka tak, by mógł żyć wygodnie. Ma zapewniona dobra opieke medyczną prywatnych specjalistów, której 'narodowe i suwerenne państwo polskie' zapewnić mu w zamian za dlugie lata jego cięzkiej pracy nie potrfi. To dzięki wsparciu dzieci zarabiajacych dzięki UE - teść zobaczył Paryż, Londyn, kapał sie w ciepłym oceanie i... skosztował ośmorniczek w dobrej restauracji. Jego zapewniona przez 'suwerenne, narodowe panstwo polskie' emerytura, po oplaceniu leków starczylaby jedynie na chleb z margaryną i ziemniaki, oczywiście pod warunkiem, że zima by była łagodna...

 • maxthebrindle

  Oceniono 4 razy 4

  Pani Szydło, mamusia księzula to taki polityczny wibrator: udaje coś, czym nie jest. Bo prawdziwym ujem w tym układzie jest oczywiście Prezes.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 4 razy 4

  ja od rządu nie chcę wyznaczania mi moich praw, ale chcę rzetelnego wypełniania przez rząd określonych Konstytucją obowiązków

  a tak na marginesie: czy mam jeszcze prawo do wolności wypowiedzi? Bo się pogubiłem....

 • shedows1969

  Oceniono 4 razy -4

  Brawo Pani Premier. Dla zdrajców z wybiórczej i ich wyznawców przyjdzie polityczny czas zapłaty. Michnik jako ich mentor na ulicę sam już chyba nie wychodzi bo ludzie by go opluli

 • dryl1

  Oceniono 5 razy -5

  Wulgarno orany Stefek Niesiołowski znowu z głosem komentatora. No i ten jak mu tam red. wykopany z TVP przez PO-PSL, a teraz gwiazdka Onetu i Pudelka też popisuje się wypocinami. A , krótkie nóżki i wielki łeb, red. Lis. Tylko , że biedaczyna zupełnie niezauważana. Stefka to chociaż dla wulgarnego języka można posłuchać. Bo już debilne i proste wypociny red. Lisa, to już chyba nawet red. Jarosław Kurski z siostrą Pawłowicz razem nie czytają.

 • 2-julita

  Oceniono 5 razy -5

  czy ten niesiołowski był przebadany u psychiatry ????????????
  tej bandzie potępieńców już rozum odejmuje

 • 2-julita

  Oceniono 5 razy -5

  obłędny wrzask potępieńców

 • w.s3

  Oceniono 4 razy 4

  Niektórzy w 1934 r uchwalili Ustawę O Zdradzie Stanu i zapewnili sobie brak krytyki na długie lata. Aż do maja 1945 r. Jak się dąży do - jeden wódz, jeden naród i jeden kościół, to dlaczego nie pójść dalej tym tropem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX