Awantura w Sejmie. Neumann mocno uderza w PiS: Nie ma ucieczki przed Trybunałem Stanu

1. "To smutny dzień dla polskiej demokracji" - mówił Neumann w Sejmie
2. Odniósł się do niespodziewanego wystąpienia premier na temat KE
3. Neumann: "Łamiecie konstytucję i kłamiecie cały czas"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To smutny dzień dla polskiej demokracji, bo pierwszy raz premier rządu uciekł z sali sejmowej po usłyszeniu prawdy - mówił w Sejmie przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann po niezapowiedzianym wystąpieniu Beaty Szydło.

Czytaj naszą RELACJĘ NA ŻYWO >>>

- Wy nie rozumiecie, za co odpowiadacie. Rząd podlega nie Brukseli, tylko polskiej konstytucji, której wy nie przestrzegacie, nie publikujecie wyroku - ocenił Neumann. I zapowiedział, że na premier Szydło "czeka Trybunał Konstytucyjny. - Nie da się przed tym uciec! - zwrócił się do rządu i posłów PiS.- Kłamaliście w Parlamencie Europejskim, okłamujecie Komisję Europejską, okłamujecie sojuszników w USA, to jest wasza polityka zagraniczna. Za chwilę nikt nie będzie się z wami spotykał. Wyjazdy i zdjęcia z pomnikami na ławeczkach to będzie polska polityka zagraniczna prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

Nawiązał też do ubiegłotygodniowej wypowiedzi w Sejmie ministra skarbu Dawida Jackiewicza dot. złotego mercedesa, którego miał zażyczyć sobie prezes jednej ze spółek. - To jest symbol, to jest wasz symbol, bo to nieprawdziwy złoty mercedes, bo to kłamstwo, kłamstwo jest symbolem waszych rządów, kłamiecie cały czas - zakończył przewodniczący Neumann.

"Wczorajsze działania KE przyjęliście z uśmiechami na twarzy"

Premier przemawiała w Sejmie dzisiaj rano. Oficjalnie chodziło o "informację rządu ws. komunikatu Komisji Europejskiej", ale Szydło krzyczała z mównicy do opozycji.

- Polska jest państwem suwerennym, a wy o tym zapominacie (...) Wczorajsze działania KE przyjęliście z uśmiechami na twarzy. Taka jest rola polskiego parlamentarzysty? - pytała w emocjonalnym tonie Szydło.

Następnie przemawiali posłowie opozycji. - Polska się za panią wstydzi - stwierdził szef PO Grzegorz Schetyna. Na sygnał Jarosława Kaczyńskiego wyszedł wtedy cały rząd i wszyscy posłowie PiS .Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Szybki QUIZ: Co wiesz o Prawie i Sprawiedliwości? [5 pytań]

PiS powstało na bazie jakiego ugrupowania?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (340)
Awantura w Sejmie. Neumann mocno uderza w PiS: Nie ma ucieczki przed Trybunałem Stanu
Zaloguj się
 • swobodan1

  0

  Czy to prawda,że Neumann brał łapówki ?

 • lesnywladek2

  Oceniono 2 razy -2

  Koniec POsrancow i nowosmiesznej kropki , ktora tylko drze jape "trybunal, trybunal" a nic nie robi dla Polaków jest bliski.Neumann strzel sobie kapusiu w ten pusty łeb.

 • jnd

  Oceniono 2 razy -2

  na takich pojebusow jak ci z PO i zacofanej to sie nie da ani patrzec ani ich sluchac
  wygaduja takie glupoty, ze az wstyd ze taka cholota trafila do Sejmu

 • jkal

  Oceniono 2 razy -2

  Neumann, a co czekało prowodyrów z nocnej zmiany? Wariant POwtórkowy?

 • jnd

  Oceniono 3 razy 1

  Precz z sowieckim systemem prawnym z Polski i wszyskimi co go bronia.

 • adds01

  Oceniono 1 raz 1

  Decyzje podejmuje Kaczyński ale to jego ludzie pójdą za niego siedzieć?

 • grosz-ek

  Oceniono 4 razy 2

  Fajną dynamikę miały wczorajsze wydarzenia. Na początku szybka wrzutka do porządku obrad punktu na temat tej informacji. Następnie wystąpiła pani premier ze swoim oskarżeniami o zdradę wobec opozycji. Po jej wystąpieniu jakiś szeregowy poseł PiS w swoim wystąpieniu złożył kuriozalny wniosek z uchwałą o obronie suwerenności Polski wobec jednego z organów organizacji międzynarodowej, do której wstąpiliśmy dobrowolnie po niezwykle długiej i męczącej procedurze akcesyjnej. Następnie wystąpił lider PO, w czasie którego - po usłyszeniu kilku gorzkich słów - najpierw prezes PiS, a później pani premier i cały klub PiS, opuścili salę. Przemawiający do pustych ław poselskich Schetyna dość nieoczekiwanie szybko zakończył swoje wystąpienie. W tym momencie wróciła pani premier i otrzymując głos od marszałka dała histeryczny odpór słowom szefa największej partii opozycyjnej. Zaraz po wystąpieniu pani premier, na mównicę wrócił przedstawiciel PO, który wykorzystał resztę czasu przeznaczonego dla PO. I już rząd, pani premier i cały klub PiS musiał wysłuchać tych mocnych oskarżeń o łamanie konstytucji i postawieniu przed Trybunałem Stanu. Całe te manewry PiS nie zdały się na nic.

 • citisus

  Oceniono 5 razy -1

  Trybunał Stanu .....chyba razem z Tuskiem :-)))

 • rum222

  Oceniono 3 razy 1

  nareszcie podobał mnie się Schetyna potrafił dostosować się do języka PiSu, za wolnność demokracje i wspólnotę Europejską jesteśmy w stanie walczyć Pani Szydło Polacy to nie Węgrzy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX