Awantura w Sejmie. Schetyna ostro o Szydło. Wtedy Kaczyński daje sygnał i wszyscy posłowie PiS...

1. Grzegorz Schetyna ostro skrytykował Beatę Szydło
2. Szef PO zarzucał premier łamanie konstytucji
3. Wtedy posłowie PiS i cały rząd zaczęli opuszczać salę

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Premier Beata Szydło przedstawia dziś w Sejmie "informację rządu ws. komunikatu Komisji Europejskiej". Szef Platformy Obywatelskiej zwrócił się do szefowej rządu w ostrych słowach.

"Polska się za panią wstydzi. Sprofanowała pani konstytucję tutaj, na oczach całej Polski i całej Europy" - perorował Schetyna z mównicy sejmowej.

Te słowa wyraźnie nie spodobały się politykom Prawa i Sprawiedliwości, którzy na znak Jarosława Kaczyńskiego zaczęli opuszczać salę. Wyszła również sama Beata Szydło.

Wrócili po chwili. Wtedy na mównicę weszła premier, która stwierdziła, że jeszcze nigdy opozycja nie okazywała takiej pogardy wobec rządu, jak obecnie.

- Możecie wychodzić tutaj na mównicę i obrażać mnie, możecie mówić różne rzeczy, ale nigdy nie zmusicie mnie, żebym wyrzekła się polskiej suwerenności w imię poprawności politycznej - mówiła Beata Szydło. Na te słowa politycy PiS zareagowali brawami.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Najbardziej znane polskie cytaty polityczne. Sprawdź, ile pamiętasz! [QUIZ]

Kto powiedział: "Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO"?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (660)
Awantura w Sejmie. Schetyna ostro o Szydło. Wtedy Kaczyński daje sygnał i wszyscy posłowie PiS...
Zaloguj się
 • PrzytulankaAnn

  0

  Schetyna idz I sie lecz szkoda ze tak nie gadales jak rzadzil Tusk ktory sprzedal prawie Nasza Polske ! Jestes glupi I zal mi bo wszystko to robisz dla Tuska ktory straci niebawem stoleczek I wroci do Polski ze spuszczona glowa !

 • Mariusz Klepczarek

  0

  jak to k.wyszli?Placone maja to siedzieć s.wa do końca.Na sali powinien być czlowiek sprawdzający obecnośc w realu.Jak w fabryce.Nie ma na sali lub grzebie w telefonie won.Brak zapłaty.Skonczyło by się buractwo.Jak nie wychodzą,to w nosie dłubią.Lub k.wa modlą się jak leśnicy

 • mrjarwit

  0

  Schetyna użył prawdziwych aczkolwiek łagodnych słów określających ten rząd! Kaczorkowi już się całkiem w łepetynie poprzewracało! Przestańmy być pośmiewiskiem świata dzięki grupie zwykłych nieudaczników i zadufanego w sobie "wodza"!!!

 • nirelle

  0

  PO to partia złodziei i chamów. Dołączył do Niesiołowskiego, Palikota, także Schetyna.
  A GW tego dupka nominuje w sondażu na prezydenta.
  Gazeta wyborcza od kilku lat stała się broszurą agitacyjną. Szkoda, że w ten sposób musi zarabiać na swój byt.

 • Marcin Winnicki

  Oceniono 1 raz -1

  Po jednej stronie mamy obecnie przegranych i zdrajców narodu ...po drugiej zaś prawdziwie patriotyczny rząd który jest nieustannie atakowany przez tych którzy jeszcze wczoraj byli przy korycie, i nie potrafią zaakceptować nowej rzeczywistości.

 • Konrad Deutry

  0

  Gazeta Wybiorcza to takie Radio Maryja, tylko dla oszołomów po drugiej stronie barykady :)

 • cyklista

  0

  Na podstawie wideo oceniłem długość smyczy, na której prezes trzyma swoje pieski = ok. 3 m. A pośledniejsi posłowie reagują na proste "do budy!" Szydło na "do budy" słabo zareagowała, i będzie czyściła kuwetę przez tydzień

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX