"Mateusz Piskorski zatrzymany przez ABW". Ma być podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji

1. Newsbalt.ru: Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW
2. Ma być podejrzewany o szpiegostwo
3. Informacje o czynnościach ABW potwierdza Michał Rachoń

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O zatrzymaniu poinformował portal Newsbalt.ru. Michał Rachoń z TVP potwierdził, że przeciwko Piskorskiemu prowadzone są czynności. - O godzinie 11.58 portal Newsbalt. ru podał informacje, że Mateusz Piskorski, szef prorosyjskiej partii Zmiana został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która prowadzi czynności w biurach partii - mówił dziennikarz. - Byłem w biurach partii, tutaj na trzecim piętrze. Faktycznie tak jest - relacjonował dalej.

ABW nie potwierdza jak na razie tych informacji. Na profilu partii na Facebooku pojawił się jednak komunikat, że służby przeszukiwały mieszkania członków władz krajowych.Newsbalt.ru podkreślił, że w Polsce partia Zmiana wzbudzała pewne kontrowersje. Piskorski często wypowiadał się m.in. w rosyjskich mediach państwowych, opowiadając się za aneksją Krymu przez Rosję. Partia Zmiana gloryfikowała ponadto Armię Czerwoną.

Mateusz Piskorski był w przeszłości posłem Samoobrony. Prorosyjską Zmianę założył w lutym ubiegłego roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Wiesz, czego nie mogą ci zrobić mundurowi? [QUIZ]

Przesadziłeś/łaś w piątkową noc. Czy strażnik miejski może odprowadzić cię na izbę wytrzeźwień?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (310)
"Mateusz Piskorski zatrzymany przez ABW". Ma być podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 2 razy 2

  ABW jak SB ? Tylko, ze SB nie chodzilo zamaskowane.Generalnie w takich sluzbach sa tej samej mentalnosci ludzie. Nie znajdziesz tam czlowieka sumienia ani honoru bo co moze ciagnac ludzi do tego rodzaju słuzb ?

 • adedli

  0

  Szpion...tym niemniej ciekawe co takiego im przekazywał?

 • cehaem

  Oceniono 4 razy 0

  >że w Polsce partia Zmiana wzbudzała pewne kontrowersje.

  Partie Zmiana tak na prawde nie istnieje, poniewaz polscy obroncy demokracji od ponad roku rekami i nogami bronia sie przed jej rejestracja.

 • herr7

  Oceniono 4 razy 2

  Trzecia RP idzie śladami Drugiej RP, czyli od wolności do zamordyzmu. PRL ewoluował w odwrotnym kierunku. Ale takie są skutki, jak krajem rządzą "żołnierze wyklęci, po wojnie poczęci". W sumie jest to smutne i wróży Polsce i Polakom jak najgorzej.

  Ten Piskorski to facet praktycznie w Polsce nieznany. Ciekawi mnie, czy nasze autorytety moralne zabiorą głos w jego sprawie, czy będą się nadal koncentrować na „męczeństwie” sędziego Rzeplińskiego.

 • polsz

  Oceniono 7 razy -1

  Nienawiść do Rosji przyszła z Kongresówki. Ślązacy czy Poznaniacy mieli do Rosji stosunek obojętny ale kilkadziesiąt lat sączenia jadu z warszawki zrobiło swoje. Teraz każdy Polak nienawidzi Rosji i jest z tego dumny

 • stachkaz47

  Oceniono 10 razy -2

  ZIELONY LUDZIK??
  Z czerwonym krawatem???
  To się kupy nie trzyma!
  PiSiory szaleją- wróg potrzebny od ZARAZ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX