Premier Szydło komentuje "krzywdzące" słowa Clintona. I dodaje: "Powinien nas przeprosić"

1. "Słowa Billa Clintona krzywdzące i nieuprawnione" - twierdzi Beata Szydło
2. Premier oczekuje też przeprosin od byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych
3. "Polska i Węgry wolą przywództwo na wzór putinowski" - ocenił Clinton

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przy całym szacunku do byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, mogę powiedzieć dzisiaj tak - i to nie używając nadto grubych słów - że po prostu przesadził i powinien nas przeprosić - stwierdziła premier Szydło, która była dziś gościem "Sygnałów Dnia" w radiowej "Jedynce".

Szydło oceniła też, że teza, którą Bill Clinton podzielił się podczas wiecu wyborczego swojej żony, Hillary, w New Jersey jest "nieuprawniona i krzywdząca". Dodatkowo premier zdradziła, że rząd pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które "mają chronić dobre imię Polski".

Co powiedział Clinton?

Podczas piątkowego wiecu były prezydent USA krytykował poglądy największego rywala swojej małżonki w wyścigu prezydenckim - Donalda Trumpa. Jednak w jego wystąpieniu nieoczekiwanie pojawił się też polski wątek.- Polska i Węgry - te dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone i długa zimna wojna - teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą przywództwo na wzór putinowski. Dajcie nam autorytarnego dyktatora i trzymajcie z daleka obcokrajowców. Brzmi znajomo? - pytał retorycznie Clinton. Czytaj więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Quiz wiedzy o prezydentach USA

Który amerykański prezydent najdłużej sprawował urząd?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (441)
Premier Szydło komentuje "krzywdzące" słowa Clintona. I dodaje: "Powinien nas przeprosić"
Zaloguj się
 • sztadeu

  0

  Pani Szydło jak pies szczekający za płotem - nikt rozumny nie zwraca na niego uwagi, więc i na nią nie warto.

 • kx.x

  Oceniono 1 raz 1

  Ten rząd z nikim i niczym się nie liczy. Zachowuje się jak słoń w składzie porcelany, a póżniej dziwi się takich ocen i jeszcze oczekuje przeprosin jak wielce obrażona pseudo dziewica orleańska.

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Popieprzyło się tym ludziom w główkach kompletnie. Clinton był zbyt delikatny dla tych szkodników i nieudaczników w tym marionetkowym rządzie. A kurdupel, prawdziwy sprawca tej degrengolady jako tchórz siedzi pod spódnicą stra-szydła.

 • sigm_0

  0

  Trybunał Konstytucyjny przyblokował Maliniaków, zaczyna orzekać, zaraz się okaże, że wszystkie te debilne ustawy są niekonstytucyjne, no to teraz hamują z piskiem;
  rząd pist nie jest zbyt wybitny i rozłazi im się wszystko

 • pejsowaty

  Oceniono 6 razy -2

  ziemniaki sadzić a nie do polityki.....

 • Anty Pis

  Oceniono 2 razy 2

  buta tej idiotki przekracza wszelkie wyobażenia,
  ma tak samo wyprany mózg jak jej tępy suweren wyborczy!

 • tomausp

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda w oczy kole!!!
  Myślę że Mr Clinton z jego konekcjami w CIA i innych służbach USA ma niezłą orientację na temat tego co dzieje się w Polsce i okolicy.
  Rozsądnych komentarzy trzeba słuchać, opinia obywateli musi być uwzględniona przez władzę inaczej mamy to co mamy, bandę upartych kaczek u steru. PiSoff Dobra Zmiano.

 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 2

  Błogosławiona in spe szefowa nierządu, i 4-literowy rezydent belwederski (którego docinków wobec Billa Clintona nie znalazłem niestety w tym serwisie), wygłupiają się na potęgę. Pan AD (którego niedawnego wypadu do USA nikt tam nie zauwazył), chciałby „lepiej poinformować pana Clintona”… Marionetka premiera ośmiela się żądać przeprosin od B. Clintona… To szczyt bezczelności ze strony straszydła, które w Białym Domu nie nadawałaby się nawet na posługaczkę. Jeśli ktoś ma kogoś przepraszać, to herszt sPISku DUCKczyński za wszystkie bezeceństwa swoje własne, i jego nierządu, za zniszczenie polskiej demokracji, za zmanipulowanie milionów Polaków dzięki świadomym łgarstwom, oskarżeniom poprzednich władz o zrujnowanie Polski. A to półrocze tej kaczej administracji sprowadziło Polskę na dno polityczne, społeczne i gospodarcze.
  Zapowiedż nieszczęsnej Beaty że jej nierząd pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które "mają chronić dobre imię Polski", brzmi bardzo groźnie. Czy zabroni zagranicznym mediom i politykom krytykowania Kaczego Gumna? Będzie za to ścigać sądownie? Czy uniemożliwi polskim dziennikarzom i opozycji kontakty z zagranicznymi mediami i politykami? Tu ZAMORDYZM Kaczora przybiera już bardzo niebezpieczny kierunek. To jego barbarzyńcy zrujnowali dobre imię ojczyzny, z dnia na dzień. NAJLEPSZA DROGA DO POPRAWY DOBREGO IMIENIA POLSKI TO NATYCHMIASTOWA DYMISJA KACZORA Z FUNKCJI DYKTATORA, DELEGALIZACJA SPISKU, ROZWIĄZANIE JEGO NIERZĄDU I ANULOWANIE WSZYSTKICH JEGO BEZPRAWNYCH DECYZJI!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX