Tomasz Zimoch zawieszony w pełnieniu obowiązków pracowniczych

1. Zarząd Polskiego Radia zawiesił Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków
2. Dziennikarz w wywiadzie skrytykował nowe rządy w mediach publicznych
3. Wcześniej Polskie Radio oceniało, że to ?opinie niegodne dziennikarza?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wywiad Tomasza Zimocha w piątkowym "Dzienniku Gazecie prawnej" wzbudził wiele kontrowersji. Pracujący dla Polskiego Radia dziennikarz i komentator sportowy ostro krytykuje obecną władzę, a także sytuację w mediach publicznych i samym radiu.

Skrytykował m.in. słowa rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która sędziów Sądu Najwyższego nazwała zespołem kolesi. Zapowiadał, że kiedyś Andrzej Rzepliński "będzie bohaterem". Mówił też o dziennikarzach odchodzących z PR, krytykował nowych, niedoświadczonych redaktorów i podkreślał, że za poprzedniej władzy nie było nacisków na dziennikarzy.

"Naruszył dobre imię nadawcy"

Jak podał miesięcznik "Press", zarząd Polskiego Radia zawiesił Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych."Zarząd Polskiego Radia uzasadnił, że dziennikarz 'używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię nadawcy, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej'. Dlatego zarząd skierował też tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia" - czytamy z kolei w serwisie Wirtualne Media.

Wypowiedzi "niegodne dziennikarza"

Wcześniej Polskie Radio wydało oświadczenie, w którym uznano, że wypowiedzi Zimocha są "jednostronne i nieobiektywne", "naruszają etykę zawodową" i są niegodne dziennikarza".

Oto cały wywiad. Proponuję odrzucić emocje. Nie doszukiwać się tego czego nie ma. Nie dorabiać ideologii. Namawiam, byś...

Opublikowany przez Tomasz Zimoch na  14 maja 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań]

Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ