Kolejny prawicowy desant w "Trójce": program dostanie dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy"

1. Piotr Semka poprowadzi program w radiowej "Trójce"
2. Semka jest teraz dziennikarzem piszącym do tygodnika "Do Rzeczy"
3. Pojawia się regularnie w Programie III jako komentator

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Piotr Semka, dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy", poprowadzi autorski program w radiowej "Trójce". Dwa razy w miesiącu w paśmie "Klub Trójki", na zmianę z Dariuszem Rosiakiem, będzie prowadził program o polityce zagranicznej. Semka poinformował o tym na Twitterze.Taką decyzję zasugerował wcześniej dyrektor "Trójki" Adam Hlebowicz. - To jest możliwe. Piotr Semka, jako wybitny znawca Europy Środkowej, ze szczególnym nastawieniem na Niemcy, zawsze będzie ciekawym autorem - tak powiedział w WP.tv.

Semka to dziennikarz piszący do prawicowego tygodnika "Do Rzeczy", wcześniej publikował w "Gazecie Polskiej", "Uważam Rze", współpracował także z tygodnikiem "W Sieci". Z Jackiem Kurskim, obecnym szefem TVP, napisał książkę "Lewy czerwcowy" o odwołaniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku. Na jej podstawie powstał w 1994 roku film dokumentalny "Nocna zmiana". Obecnie Semka pojawia się często w "Trójce" jako komentator.

Zmiany i protesty

Semka to niejedyna nowa postać w radiowej "Trójce" w ramach "dobrej zmiany" w mediach publicznych. Felietonista tygodnika "W Sieci" Grzegorz Górny będzie prowadził wieczorną audycję "Klub Trójki". Był współtwórcą kwartalnika "Fronda", właścicielem magazynu "Ozon".

Zmiany personalne w "Trójce" trwają od kilku miesięcy. Wśród osób zwolnionych z pracy znalazł się Jerzy Sosnowski, członek Rady Języka Polskiego, laureat wielu nagród dziennikarskich. Pod protestem wobec zwolnienia Sosnowskiego podpisało się 90 osób zatrudnionych w "Trójce" i współpracujących z nią. Zmiany wzbudziły także protesty słuchaczy "Trójki". O protestach w tej sprawie czytaj tutaj>>>

Wśród nowych osób w "Trójce" pojawił się natomiast Paweł Lisicki, naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Jest jednym z prowadzących codzienny program "Salon polityczny Trójki". Wicedyrektorem Programu Trzeciego jest Sylwia Krasnodębska, była dziennikarka "Gazety Polskiej Codziennie" i TV Republika.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań]

Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Komentarze (282)
Kolejny prawicowy desant w "Trójce": program dostanie dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy"
Zaloguj się
 • antobojar1

  Oceniono 1 raz 1

  Skończyły się ośmiorniczki, drodzy rodacy..
  Teraz przy GOLONCE, red.Semka.. z prokuratorem Święczkowskim, zadecydują kogo oczernić.. a kogo wsadzić do pierdla..

 • mjs05

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejna wpadka stażystów na tym portalu! Piszecie o panu redaktorze Semce, a dajecie zdjęcie jakiegoś knura w chlewie... a nie, zaraz... przepraszam.

 • basiulek5

  0

  Będzie gorzej niż w PRL i wstydem będzie członkostwo w PIS.Ufff! Nareszcie się nie martwię,bo takich czystek i przemocy nie było chyba od Stalina.

 • ghalina22

  0

  Semka na kuracje odchudzajacą bo siłowniki w fotelach nie wytrzymają

 • tad-tad

  Oceniono 1 raz 1

  A ta obleśna świnia Semka, co może mieć mnie do powiedzenia, bydło bez zasad i kultury, ale liżace dupę Kaczyńskiego, nic nie wskóra. tyle że zmniejszy się liczba słuchaczy.

 • jendrek116

  Oceniono 2 razy 2

  TERAZ BEDA SIE W TROJCE ODBYWALY SIE POWAZNE DYSKUSJE KOMISJI TROJSTRONNEJ' SEMKA-TERLIKOWSKI - POSPIESZALSKI ( trzeba rozmawiac,trzeba, trzeba)

 • jendrek116

  Oceniono 2 razy 2

  POMYLKA. Semka chyba pisze nie w " Do rzeczy" a OD RZECZY

 • ad2009

  Oceniono 1 raz 1

  Jego nie da ani sluchać ani ogladac.
  za poprzednich rządow pisu tez byl w trojce.
  malo nie rzygalem słyszć te posapywania i zlote mysli..
  I to byl pierwszy raz , kiedy przestalem sluchac radia..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX