Sikorski ostro do Macierewicza: "Antek, świrze". I dalej: "Wskaż cytat..."

1. Zamieszanie wokół wpisu Radosława Sikorskiego na Twitterze
2. Były szef MON zarzucił kłamstwo Antoniemu Macierewiczowi
3. Chodzi o słowa na temat obecności Rosji w NATO

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że Rosja wkrótce będzie członkiem NATO" - taki wpis pojawił się wieczorem na Twitterze Radosława Sikorskiego.Były szef MON w rządzie PiS i minister spraw zagranicznych za czasów PO nawiązał w ten niewybredny sposób do wystąpienia Macierewicza podczas audytu rządów PO-PSL. - Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną? Co takiego musiało się zdarzyć w siłach zbrojnych, co takiego musiało się zdarzyć w waszych głowach, że wtedy, gdy wszystko wskazywało na to, iż zbliża się najgorszy konflikt, największe niebezpieczeństwo, największe zagrożenie dla naszego kraju, to wy głosiliście bezpieczeństwo ze strony rosyjskiej, a minister spraw zagranicznych w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO? - pytał Macierewicz.

Spór z rzecznikiem MON

Post Sikorskiego jest szeroko komentowany w sieci. Niektórzy przypominają artykuł z portalu tvn24.pl 2010 r. i wypowiedź, że "w procesie rozszerzania NATO nie należy z góry wykluczyć Rosji".

W dyskusji głos zabrał też rzecznik MON. Przytoczył z kolei artykuł z "Gazety Wyborczej" z 2009 r., w której zacytowano słowa Sikorskiego: "(Rosja) gdyby spełniła warunki, mogłaby być w NATO". - Dziękuję za potwierdzenie, że min. ON kłamał w Sejmie mówiąc jakobym powiedział, że Rosja 'rychło będzie' członkiem NATO - odpisał mu Sikorski.Bartłomiej Misiewicz odpowiedział nagraniem z radia TOK FM na ten sam temat, ale Sikorski nie dał za wygraną. - Naprawdę nie rozumie Pan różnicy między powiedzeniem, że Rosja może być kandydatem, a że 'rychło będzie' członkiem? Naprawdę? - ripostował.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Jak dobrze pamiętasz gorące politycznie lata 90.?

Wybory 1993 r były ogromnym pogromem:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (683)
Sikorski ostro do Macierewicza: "Antek, świrze". I dalej: "Wskaż cytat..."
Zaloguj się
 • k_r_m

  Oceniono 1 raz 1

  Tego nie pamiętam, ale pamiętam o robieniu laski amerykanom i o tym, że sojusz z nimi jest nic nie warty.

 • ateofi

  0

  Sołtysowi z Chobielina frustracja uszami wyłazi. A takie "panisko" było, po Oxfordzie i z ego większym niż nasz układ słoneczny. A teraz sam się sprowadził do roli ankietera TT. Na dodatek to zwykły cham i prostak. Całe szczęście, że ta miernota nie jest już szefem polskiej dyplomacji
  !

 • Lara Kot

  0

  No co powiedział ? Prawdę powiedział, psychiatrzy potwierdzą. O co szum?

 • grdz

  0

  Trynkiewicz gdyby spełniał pewne warunki mógłby pracować w przedszkolu.

 • jurostach

  Oceniono 2 razy 0

  temu rzadowi nie chodzi o dobro kraju albo o dobro Polakow...
  prezes usiluje pozbyc sie znamienia Kaina, Macierewicz wpycha Polske w lapy Putina lub jego nastepcow, Glinski (brr, co za nazwisko) releguje kulture, inny wycina Puszcze, jeszcze inny rozklada gospodarke, a soltysowa oklamuje papieza...

 • hasyo

  Oceniono 2 razy 0

  Zdradek też pójdzie siedzieć.

  www.tvp.info/25374003/jest-odpowiedz-na-list-bylych-szefow-mon-proba-uderzenia-w-proces-niezbednych-reform

 • kazik2500

  Oceniono 1 raz 1

  Ten gnojek Sikorski zbija punkty na przyszlosc kiedy synalkowie dorosna do stanowisk -- bo watpie zeby z dorobkiem Sikorskiego bylo na niego w Polsce zapotrzebowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX