Radny PiS chce powrotu krzyża na karetki. W liście do ministra przekonuje: "To marzenie milionów"

1. "W okresie Polski ludowej krzyż był na każdej karetce" - pisze radny
2. Jego zdaniem "wizerunek krzyża ma olbrzymie znaczenie dla chorych"
3. To fragmenty listu przesłanego przez radnego PiS do ministra zdrowia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O pomyśle Jarosława Mrówczyńskiego, radnego z ramienia PiS w Inowrocławiu, pisze "Gazeta Pomorska". W cytowanym przez nią liście Mrówczyński zaznacza, że "w okresie Polski ludowej krzyż był umieszczany na każdej karetce".

Radny chce, aby te czasy wróciły. "Od kilkunastu lat krzyż znika i jest zastępowany symbolem węża 'Eskulapa', który nie ma nic wspólnego z tradycją i wiarą chrześcijańską" - uważa Mrówczyński i dodaje: "Wizerunek krzyża na karetce ma również olbrzymie znaczenie dla chorych, którzy w wierze i oddaniu Bogu szukają pomocy i ratunku w trudnych momentach swego życia".

W piśmie przesłanym do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła radny PiS zaznacza, że powrót krzyża jako symbolu karetek "to marzenie milionów polskich katolików".

"Wypieranie krzyża z przestrzeni publicznej jest bardzo smutne, przykre i dotykające nas, katolików i wierzących Polaków. Krzyż chrześcijański, krzyż naszego zbawiciela jest to znak, który szczerze, otwarcie i zawsze bardzo realistycznie obrazuje prawdę o naszym życiu" - podkreśla Mrówczyński.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (315)
Radny PiS chce powrotu krzyża na karetki. W liście do ministra przekonuje: "To marzenie milionów"
Zaloguj się
 • paskal1

  Oceniono 1 raz 1

  Krzyż w każdej d... hahaha... wtedy będzie dopiero dobrze w kraju nad Wisłą

 • Krystian Tarnawski

  Oceniono 1 raz 1

  Symbole religijne niech zostaną na swoim miejscu tj. W kościele. Krzyż do karetki nijak ma się. Medycyna nijak ma się do religii. Nauka nijak ma się do religii. Więc mity fantastyka niech żyją w wyobraźni ale niech nie wpływają na rzeczywistość bo to klęska. Krzyż do kościoła a do karetki lekarz.

 • aluksz

  Oceniono 3 razy 3

  niekoniecznie moje marzenie - więc miliony minus 1 =

 • Oceniono 3 razy 3

  Olbrzymie znaczenie dla chorych ma profesjonalna i fachowa załoga karetki, przyjeżdżająca na czas i jej podejście do człowieka.

 • komentator44

  Oceniono 3 razy 3

  proponuje, zeby katoliów, w razie ciezkiej choroby, odwozić od razu do kościoła, zamiast do szpitala. Będą tam mieli jak w niebie, krzyż ogromny i to niejeden.

 • zibi532

  Oceniono 2 razy 2

  a ja chcę w szaletach znak pokoju by sie w trakcie sikania podać innym rękę na zgodę napisze o tym Jarusiowi niech pociągnie odpowiednie sznurki

 • awers777

  Oceniono 2 razy 2

  Skąd tacy krety_ni o mentalności średniowiecza biorą się w PiS?
  Dlaczego nie moga zrozumieć, że nasza konstytucja czyni z Polski kraj o neutralno światopoglądowym państwie, zapewnia bezstronność w sprawach przekonań religijnych: państwo nie popiera ani nie preferuje żadnych orientacji filozoficznych i światopoglądowych - krzyż chrześcijański na publicznych karetkach radnego z Inowrocławia jest niezgodny z zapisem konstytucji.

 • jan.w2

  Oceniono 4 razy 2

  Kolejny durny ultrakatol uwywnętrznia się ze swoim głębokim niedorozwojem umysłowym publicznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX