Dyplomata oburzony konferencją Szydło po wizycie u papieża. "To nie błąd protokolarny, to chamstwo"

1. Premier po wizycie u papieża: "Opowiadałam mu o przygotowaniach do ŚDM"
2. "To 'mu' w relacji Szydło to nie błąd protokolarny, to chamstwo"
3. Taką opinią podzielił się dyplomata i były ambasador Janusz Piekarski

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Konferencja prasowa premier Szydło po rozmowie z papieżem Franciszkiem przeszłaby zapewne bez echa, gdyby nie drobny element, na który uwagę zwrócił doświadczony dyplomata, Janusz Wojciech Piekarski. Premier w krótkiej relacji dla mediów podkreślała, że była to "bardzo dobra rozmowa". I że była dla niej wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem.

Premier Szydło na audiencji u papieża Franciszka. Wcześniej modliła się przy grobie Jana Pawła II [ZDJĘCIA]Szefowa polskiego rządu zapewniła również, że dołoży wszelkich starań, żeby wizyta papieża i młodzieży z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce była bezpieczna. - Opowiadałam mu o przygotowaniach. Mówiłam mu o tym, że młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski - powiedziała Szydło podczas ekspresowej konferencji.

I to właśnie sposób relacjonowania dyskusji z głową Kościoła Katolickiego wyraźnie nie spodobał się byłemu ambasadorowi Polski m.in. w Belgii i Luksemburgu i wykładowcy akademickiemu."To 'mu', 'mu' w relacji Beaty Szydło ze spotkania. 'Powiedziałam mu...'. 'Opowiedziałam mu...'. To nie błąd protokolarny, to chamstwo" - napisał na Twitterze doświadczony dyplomata.

Była to pierwsza wizyta premier Beaty Szydło w Watykanie. Jak wynika z relacji premier, krótka rozmowa była wzruszająca, a papież Franciszek chwalił, że "w Polsce prowadzone są programy, które mają wspierać rodziny".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1275)
Dyplomata oburzony konferencją Szydło po wizycie u papieża. "To nie błąd protokolarny, to chamstwo"
Zaloguj się
 • Wojciech Bielewicz

  0

  Widzę,że europejsy na tym forum dobrze się podgrzewają.Sami światowcy i kodkowi postępaczkowie. ELYTA ,,TEGO KRAJU,,.

 • funnyangel

  Oceniono 1 raz 1

  Toż to taki sam człowiek, jak każdy inny. Stopy umywa muzułmanom, którzy mordują i torturują chrześcijan, zamiast dobrać się im do doopy. Wielka mi zniewaga - "mu". Pffff.

 • john2010

  0

  Czerskie towarzystwo na wielki bUl dupy :) Poziom z kiedyś całkiem niezłego kiedyś w latach 90...sięga bruku. Niebawem Fakt będzie nad Wami... :D

 • joanna.kasperska

  0

  Ludzie" dobrej zmiany" posługują się religią, nie realizują Chrystusowego przesłania o miłości, miłosierdziu, pokorze!

 • NoIslam NoMuslims

  0

  Ten cały dyplomata też jakiś nierozgarnięty i bez kultury, bo skoro już tak opisuje tę wypowiedź, to wypadałoby jednak napisać to "mu" z dużej litery, a nie z małej. No chyba, że nie szanuje Papieża.

 • stelmaszka1

  Oceniono 1 raz -1

  Powinna pobrać nauki u Kępy 😆

 • marionq100

  Oceniono 1 raz 1

  Ale się spinają kodzarze PO z PSL SLD z Nowoczesną tylko na tylu trolli ich stać , dukaty się kończą i trolle też Ciekawy jestem jak wy miedzy sobą gadacie o Papierzu hahaha dawać tu Bronka on na pewno wejdzie na grób Papierza , Nie jestem za pisem bo to socjaliści ale czepianie się i robienie z tego afery to tylko trolle tych partii czyli , nieudacznicy Polski , którzy nic w życiu już nie osiągnęli i nie osiąganą , tylko żyć z czyichś podatków tak jak świniom którym zabrano koryto i teraz czeka ich pewna śmierć ahahha

 • monita23

  Oceniono 2 razy 2

  Haha już nie mają się do czego doczepic! Śmiesznie jesteście :D :Dl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX