Robert Lewandowski chciał pomóc dzieciom w Nepalu. Został zaatakowany przez antyszczepionkowców

Robert Leweandowski zachęca na Facebooku do wsparcia akcji szczepionkowej UNICEF. Pod wpisem pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przed dwom dniami Robert Lewandowski zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie, które wywołało burzę w komentarzach. "Trzymam w ręku szczepionkę, dokładnie taką, jaką możesz podarować dziecku w Nepalu" - zachęcał piłkarz.Pod postem pojawiło się wiele emocjonalnych i niczym nie podpartych opinii przeciwników szczepień. "Lewy, sorry, ale teraz strzeliłeś samobója! Testowanie tego badziewia na biednych dzieciach dla zysku farma korpo biznesu nazywasz pomocą? Na pewno nie podaruję dziecku z Nepalu śmierci we fiolce" - brzmiał najpopularniejszy z komentarzy, polubiony przez ponad 600 użytkowników Facebooka.

Podnoszony przez użytkownika argument o "śmierci we fiolce" nie wytrzymuje jednak konfrontacji z faktem, że na przestrzeni lat szczepionki znacząco zmniejszyły liczbę zachorowań na wiele chorób zakaźnych. W przypadku gdy dziecko zostanie jednak zarażone wirusem, szczepionka wpływa na łagodniejszy przebieg choroby.

Lewandowski kontra antyszczepionkowcy

Przeciwnicy akcji UNICEF przekonywali, że w szczepionkach znajdują się duże ilości rtęci i szkodliwych metali ciężkich. Tymczasem nie istnieją żadne naukowe dowody na to, że rtęć zawarta w szczepionkach może powodować szkodliwe objawy. Społeczny lęk przed jej obecnością sprawił jednak, że producenci praktycznie usunęli ją ze wszystkich szczepionek.

Pod wpisem piłkarza pojawiły się również opinie, że szczepionki mogą wpływać na rozwój autyzmu. Wieloletnie badania wykazały jednak, że nie ma związku między szczepionkami a autyzmem.

Akcja Lewandowskiego miała też swoich zwolenników. "Dawno nie dostałem taką dawką głupoty po mordzie jaką znalazłem w tutejszych komentarzach. Drodzy antyszczepionkowcy - czas się leczyć na nogi bo na głowę już za późno" - napisał pewien użytkownik.

"Ja wszystkim gwarantuję, że gdyby w sąsiednich krajach ogłoszono epidemię odry, gruźlicy czy kokluszu, w polskich przychodniach stanęły by kolejki do szczepień" - stwierdził ktoś inny.

Lewandowski wspiera pomoc dla Nepalu

Pod koniec kwietnia Lewandowski poinformował, że bierze udział w akcji promocyjnej UNICEF. Jej celem ma być zbieranie datków na pomoc dla dzieci z Nepalu.

"Dziś, w pierwszą rocznicę trzęsienia ziemi w Nepalu, powołuję Drużynę UNICEF - grupę ludzi, którzy zrobią wszystko, aby nieść pomoc dzieciom" - taka informacja pojawiła się wówczas na oficjalnym profilu piłkarza. Celem akcji jest zakup szczepionek przeciwko polio i odrze oraz lodówek do ich przechowywania.Więcej o:
Komentarze (278)
Robert Lewandowski chciał pomóc dzieciom w Nepalu. Został zaatakowany przez antyszczepionkowców
Zaloguj się
 • Kristin Ela

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Robercie proszę poszukać wiedzy na ten temat. Promując szczepienia finansowane przez tego samego Billa Gates,a , który w 2010r. powiedział otwarcie o konieczności depopulacji na świecie, mówiąc, że sporo załatwią tu szczepionki, staje pan po ciemnej stronie. Proszę poczytać historie rodzin, których świat po szczepieniu legł w gruzach. Muszą borykać się sami z problemami rehabilitacji dzieci. Nikt im nie pomoże. Lekarze wypierają fakty, nie uznając choroby i nagłego regresu dziecka za skutek szczepienia. Nie ma odszkodowań. Proszę poczytać na jaką to się dzieje skalę. Bywają też przypadki śmiertelne. Jeśli chce pan,by ludzie pana szanowali, proszę zapoznać się z tematem. Żyjemy w takich czasach, że do prawdy możemy dotrzeć, jeśli tylko chcemy.

 • Kristin Ela

  Oceniono 1 raz 1

  Tu oryginał po angielsku. To powiedział Bill Gates - "First, we’ve got population. The world today has 6.8 billion people. That’s headed up to about nine billion. Now, if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could LOWER that by, perhaps, 10 or 15 percent, but there we see an increase of about 1.3."

 • Kristin Ela

  0

  Zachęcam do obejrzenia, w ramach lekcji poglądowej przedstawiającej plany przygotowane przez światową elitę na najbliższe lata dla całej populacji ludzkiej na planecie Ziemia, wykładu Billa Gates’a wygłoszonego w lutym 2010 roku w czasie konferencji TED2010."Na początek – populacja. Dziś na świecie żyje 6,8 mld ludzi (rok 2010). Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie OBNIŻYĆ tę liczbę o 10 do 15 procent ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 mld."

 • Kristin Ela

  0

  "Antoś urodził się jako zdrowe dziecko. W wyniku szczepień jego rozwój został zaburzony. Otrzymał diagnozę autyzm wczesnodziecięcy. Aktualnie ma osiem lat, z czego od pięciu lat jest intensywnie terapeutyzowany. Dzięki włożonego ogromu pracy Antoś zaczął mówić. Jest to mowa coraz bardziej wyraźna,lecz nadal na etapie czterolatka . Na dzień dzisiejszy dalej mamy problem z motoryką ręki, z obniżonym napięciem mięśniowym.Antek ma za sobą 6 treningów słuchowych Tomatisa. Od września 2016 roku zaczęliśmy metodę taktylną, gdyż okazało się, że ma niewygaszone odruchy niemowlęce takie jak Moro, Atos itp. Neurologopedia, Si, TUS, czy praca z psychologiem to konieczność. Bez wielokierunkowej terapii Antoś nie będzie w stanie dalej się rozwijać a dążymy przecież do jego samodzielności, która może nastąpić dzięki Waszej pomocy. Jeżeli nie jest obojętny Ci jego los prosimy, oddaj swój cenny 1% dla Antosia. Serdecznie dziękujemy!"

 • Kristin Ela

  Oceniono 1 raz 1

  "Judytka w wieku 5 miesięcy, dwa dni po szczepieniu na błonicę, tężec i krztusiec, dostała pierwszych ataków padaczki. Zaraz po tym szpital, badania i diagnoza... zespół Westa. Córka obecnie ma 8 lat i żyje we własnym świecie, całkowicie zależna od nas."

 • Kristin Ela

  0

  "Maksymilian po zaszczepieniu szczepionką 5w1, zapadł w śpiączkę. Przeszedł poszczepienne zapalenie mózgu. Uszkodzenia okazały sie tak rozległe że Maks cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie i padaczkę. Opóźnienie rozwoju, niedobory immunologiczne. Spastyka spowodowała ogromne uszkodzenie bioder. Rok temu przeszedł ciężką operacje bioder. W marcu tego roku kolejny etap operacji, ostatni. Jednak doszła skolioza, wciąż pogłębiająca się. Trwa walka o samodzielność oraz kręgosłup. Obecnie Maks mówi tylko pojedyńcze słowa ale rozumie wszystko. Nie chodzi sam, wymaga opieki 24 na h. Jednak ciężka rehabilitacja i leczenie dają postępy i szanse samodzielnego funkcjonowania w przyszłości. Walczy i cieżko pracuje aby być jak inni chłopcy..."

 • Kristin Ela

  0

  Jedna z wielu historii ",,Krystian urodził się w pełni zdrowy, dostał 10 pkt w skali Apghar. Szczepiony według kalendarza do 2 roku życia. Od niemowlęcia miał problemy z jelitami. Wieczne kolki, rozwolnienia... Do tego problemy ze snem, wielogodzinny płacz, którego nic nie było w stanie uspokoić. Wtedy jeszcze nie miałam wiedzy, że mogą być to skutki szczepień, wszyscy twierdzili, że taka jego uroda. Syn motorycznie rozwijał się dobrze, karmiony piersią do 14go miesiąca. Pierwsze słowa pojawiły się około 16go miesiąca. Po szczepieniu DTP, Hib i polio zamilkł na dobrych kilkanaście miesięcy, stał sie nieobecny i "zdziczał"... Nie stało się to nagle, ale stopniowo i powoli. Diagnoza w wieku 3 lat - autyzm...
  Każdego dnia walczymy, aby pewnego dnia syn, mający obecnie 5 lat, był kiedyś w stanie w miarę samodzielnie funkcjonować... "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX