Pełnomocnik rządu wybuczany i wyśmiany na Kongresie Kobiet. "I dobrze mu tak, zasłużył!"

1. Wojciech Kaczmarczyk to pełnomocnik rządu ds. równego traktowania
2. Na Kongresie Kobiet mówił m.in. o dyskryminacji zakonnic
3. W odpowiedzi uczestniczki Kongresu wybuczały Kaczmarczyka

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kaczmarczyk w przemówieniu do uczestniczek VIII Kongresu Kobiet przekonywał m.in., że kobiety same tworzą szklany sufit. Pełnomocnik ds. równego traktowania stwierdził również, że "kobietom należy się szacunek - SZCZEGÓLNIE takim grupom jak zakonnice".

W odpowiedzi uczestniczki Kongresu wygwizdały, wybuczały i wyśmiały Kaczmarczyka. Incydent w rozmowie z portalem gazeta.pl potwierdziła jedna z osób obecnych na Torwarze (to tam odbywają się panele dyskusyjne). "I dobrze mu tak, zasłużył!" - to komentarze, które zaczynają się pojawiać na Twitterze:

Pełnomocnik PiS nie ma ostatnio dobrej passy. Kilka dni temu Kaczmarczyk na pytanie, czy hotelarz może odmówić komuś pokoju ze względu na orientację seksualną, stwierdził, że jest "swoboda świadczenia usług". Gdy inny rozmówca chciał wiedzieć, czy odmowa mogłaby dotyczyć też osoby czarnoskórej, pełnomocnik napisał: "nie sądzę, aby prawo powinno tu cokolwiek nakazywać albo zakazywać".

Jak dodał: "Przeregulowanie wolnego rynku jest zawsze niekorzystne ze społecznego punktu widzenia. (...) Inaczej oczywiście rzecz się ma z dobrami o szczególnym znaczeniu jak np. woda, energia, przestrzeń publiczna, w tym także transport, do których dostęp nie może być limitowany którąkolwiek z przesłanek, oraz usługami, w świadczeniu których wolny rynek zawodzi, jak edukacja, ochrona zdrowia, świadczenia społeczne".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Chcesz odwołać posła albo sprawdzić, ile zarabia? Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne

Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (313)
Pełnomocnik rządu wybuczany i wyśmiany na Kongresie Kobiet. "I dobrze mu tak, zasłużył!"
Zaloguj się
 • Piotr Kosiński

  0

  irytuje mnie to stwierdzenie że kobietom się coś "należy" dodatkowo, więcej niż mężczyznom ... ponoć walczą o RÓWNE traktowanie ?

 • klikkre

  0

  żałosne. koleś sabotuje to stanowisko, lada moment nikt poważny nie będzie z nim po prostu rozmawiał ani zapraszał. jakie będzie miał więc znaczenie polityczne? ano żadne, o to w tym chodzi.

 • stas_3151

  Oceniono 1 raz 1

  zakonnice sa zdecydowanie dyskriminowane - przez kosciol!

 • michalina1213

  Oceniono 4 razy -2

  HImalaje hipokryzji osiągnęły te p...zdy na tym kongresie, przyjmując oklasami bełkot tego ś...ira króla alimenciarzy III RP, przecież jego nazwisko nawet świadczy kim on jest, całe szczęście, że Pani Prezydentowa nie pojechała na ten zjazd p...zd. W kraju islamskim gdyby wogóle te p...zdy miały odwagę gdzieś w namiocie na pustyni się spotkać, to gdyby muzułmanie się o tym dowiedzieli, to miałyby pozamiatane i to grubo. Życzę każdej z tych p...zd na tym kongresie, żeby miała dziecko na utrzymaniu, a jej były facet dawał jej 50 zł miesięcznie, a w tym czasie opowiadał o swoich urojeniach łamania demokracji w Polsce.

 • baaag

  Oceniono 2 razy 2

  500+ dla zakonnic! Precz z dyskryminacją!

 • baaag

  Oceniono 2 razy 2

  Chachachacha! Ten pacan wyszedł tylko po to zeby go zjebać jak psa...Swoją drogą taki kretyn na tym stanowisku to świadomy policzek dla kobiet. Kvtas jeden. Krótki.

 • marchwianka.0

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież ten człowiek nie nadaje się na pełnomocnika ds. równości!! On jest za dyskryminacją!!! Litości!!! Takiemu facetowi mamy płacić pensję? Za co????

 • mrjarwit

  Oceniono 2 razy 2

  Zaczynam się gubić, pełnomocnik PiS czy KK?A może to wszystko jedno?

 • razb1947

  Oceniono 5 razy 3

  Tam na tym kongresie nie było kobiet a tylko wstrętne morderczyni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX