Artur Andrus podzielił się pięknym wspomnieniem o Czubaszek. Powiedziała mu o swoim idealnym niebie

Artur Andrus, wspominając Marię Czubaszek, nawiązał do ich wspólnej rozmowy o niebie. Pisarka i satyryczka przedstawiła mu swoją wizję idealnego raju.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Z jakiejś podróży przywiozłem Marysi breloczek do kluczy, który był też kieszonkową popielniczką. Jeden z najbardziej trafionych prezentów. Znalazłem zdjęcie, na którym jesteśmy z tą popielniczką. I z czegoś się śmiejemy" - wspomina pisarkę na Facebooku Artur Andrus. Dziennikarz nawiązał też do rozmowy z Czubaszek o niebie, która znalazła się w wywiadzie rzece "Każdy szczyt ma swój Czubaszek".

"Wiem, że nie wierzysz, że coś tam, po drugiej stronie, istnieje. Ale załóżmy, że jest" - powiedział wtedy Artur Andrus. "Nie ma. Ale załóżmy, bo widzę, że ci zależy" - odparła Czubaszek.

Na pytanie "jakby wyglądało jej niebo?" odpowiedziała: "Siedzę przy barze. Oczywiście palę, aniołki podają mi popielniczki. Obok dużo psów. Też przy barze. Dużo palących psów. Piją piwo wołowe. I sporo fajnych ludzi".W idealnym niebie Marii Czubaszek znajdują się Jacek Janczarski, Adaś Kreczmar, Jonasz Kofta, Jurek Dobrowolski. Pisarka wyobrażała sobie, że siedziałaby sobie z nimi przy barze, zastanawiając się "po co to było się tak męczyć, jak tu jest tak fajnie?". "Żegnaj Marysiu" - zakończył swój wpis Artur Andrus.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (16)
Artur Andrus podzielił się pięknym wspomnieniem o Czubaszek. Powiedziała mu o swoim idealnym niebie
Zaloguj się
 • mrowkon

  Oceniono 6 razy -4

  Może spotka tam swoje dzieci...

 • Janusz Senex

  Oceniono 8 razy 2

  Pani Maria - CZŁOWIEK DOBRY.
  Żal,że Jej już nie ma.

 • Julia Pinczynska

  Oceniono 5 razy 5

  bardo lubilam p Marie za jej dowcip za jej cieplo zal ze juz jej nie zobaczymy,ale pewno spotkamy sie tam wyzej

 • sztadeu

  Oceniono 13 razy 7

  Wiadomość o jej śmierci pojawiła się na moim komputerze w trakcie ogłądania filmu. Bing wiadomości zadziałały. Przerwałem oglądanie aby uczcić jej pamięć minutą ciszy. Odpoczywaj w spokoju w swym Raju przy dymku z papierosa - Pani Mario.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 16 razy 8

  Maria Czubaszek, Jacek Janczarski, Adaś Kreczmar, Jonasz Kofta, Jurek Dobrowolski... aż łza się w oku kreci na samo wspomnienie tych czasów kiedy to biegło się do domu ze szkoły tylko po to żeby posłuchać powtórki z rozrywki, w tej ówczesnej, prawdziwej trójce

 • pzgw

  Oceniono 28 razy -20

  Do raju pani Mario to chyba daleko ale kto sie bedzie modlil za pani wejscie do tego raju??
  Chyba nie ci wszyscy tutaj plujacy na polske i prezydenta ateisci bez wiary ten pani raj to WIELKA ILUZJA to pustka to garstka popiolu , PANI MARIO!!!!!

 • cleryka

  Oceniono 19 razy 11

  Jeśli istnieje Niebo,to Maria Czubaszek już tam jest.Żegnam Panią Marię,a wszystkim,którzy bardzo tęsknić będą za Nią ( ja też), wyrazy szczerego współczucia.

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy 18

  " Na pytanie "jakby wyglądała jej niebo?" odpowiedziała: "Siedzę przy barze. Oczywiście palę, aniołki podają mi popielniczki. Obok dużo psów. Też przy barze. Dużo palących psów. Piją piwo wołowe. I sporo fajnych ludzi".
  =============================================================
  A piekło by wyglądało tak:
  Pełno klechów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX