Zimoch mocno uderza w PiS. O Rzeplińskim: Będzie bohaterem narodowym

1. Tomasz Zimoch w "Dzienniku": "Instytucje prawa należy szanować"
2. "Za kilkanaście lat Rzepliński będzie bohaterem narodowym" - ocenił
3. W wywiadzie mówił też o hejcie prawicowych dziennikarzy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tomasz Zimoch w bluzie z kapturem, pokazujący gest Kozakiewicza - tak wygląda pierwsza strona wywiadu ze znanym dziennikarzem sportowym w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej". "

Zobaczy pani, że za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym" - ocenił w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Prezesa TK nazwał obrońcą sędziów i prawników. Dodał, że "instytucje prawa należy szanować". Jak podkreślił, obawia się, że naród wkrótce "za nic będzie miał autorytety, sądy, instytucje państwowe". Skrytykował też słowa rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która sędziów Sądu Najwyższego nazwała zespołem kolesi. Jego zdaniem powinien się za nimi wstawić minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro."Mamy stan wojenny"

Zimoch - z wykształcenia prawnik - tłumaczył też, dlaczego zdecydował się zabrać głos na tematy polityczne. Podkreślił, że "nie może siedzieć cicho, kiedy ludzie, zajmujący się prawem, są opluwani". W jego ocenie rację miał b. opozycjonista Władysław Frasyniuk, który stwierdził, że obecnie jest nowy stan wojenny. - Mamy współczesny stan wojenny. Władza, która podnosi rękę na konstytucję, na swobody obywatelskie, wprowadza stan wojenny - mówił w w TVN24 Frasyniuk.

Dziennikarz sportowy mówił również o hejcie prawicowych dziennikarzy. Jako negatywny przykład podał Cezarego Gmyza. "Im wolno pisać wszystko?" - pytał retorycznie i dodał, że podobnie zachowują się wspierani przez nich politycy.

Budzi kontrowersje

Wywiad już wzbudził kontrowersje. Łukasz Warzecha z tygodnika "wSieci" zareagował krytycznie:Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" nazwał tę rozmowę z kolei wywiadem dnia:Marta Gordziewicz z TVN24 zażartowała: "Rozumiem, że dzisiaj wielu przypomni sobie, że dla nich T.Zimoch od zawsze był kiepskim komentatorem sportowym ;)".

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać [QUIZ]

Kto powołuje Prezesa Trybunału Konstytucyjnego?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (591)
Zimoch mocno uderza w PiS. O Rzeplińskim: Będzie bohaterem narodowym
Zaloguj się
 • szechterjada

  Oceniono 2 razy 0

  Urzędasy już po pracy to można normalnie komentować... buahahahaaa:)))))))))))))

 • szechterjada

  Oceniono 2 razy 0

  Warzecha podczas trollowania Wielowieyskiej:
  "Bardzo szanuję sędziego Rzeplińskiego, uważam go za bohatera walki o demokrację w Polsce"

  Zimnoch na serio:
  "(...)za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym."

  Tak, tak, wiem lemingi, że tego nie ogarniecie, ale kilku normalnych się uśmiechnie... :))))))

  ps. po IP to sobie możecie Stefana Michnika filtrować, a nie mnie :))))))))))

 • czesiekkk

  Oceniono 5 razy 3

  Spór w jednej wielekiej katolickiej rodzinie. Tak można podsumować konflikt PiS z TK. Dla niekatolików nic się nie zmieni, orzeczenia będą po bożemu i wg katechizmu kościoła katolickiego, przykład klauzula sumienia, katolicki lekarz nie musi przestrzegać ustaw i jego katolickie sumienie jest ważniejsze od prawa pacjenta. Myślę, że Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński podpisałby się pod tym wykwitem katolickiej myśli prawniczej polskiego TK pod przewodnictwem prof. Rzeplińskiego. Ateistom i niewierzącym i tak pozostaje Europejski Trybunał Praw Człowieka, bo sumienia w Polsce są łamane za wiedzą i zgodą TK.

 • honkers

  0

  Zimoch powinien stanąć do dyskusji z baboilami z PiS - chyba by im dał radę swoim słowotkiem. Żadna z nich mu do pięt nie sięga. Panie Tomku szacun.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 2 razy -2

  Profesor Rzepliński prowadzi wbrew pozorom ugodową politykę. Mógł przecież dopuścić trzech sędziów wybranych prawidłowo przez poprzedni sejm do orzekania po wysłaniu przez nich aktów przysięgi listami poleconymi na adres Kancelarii Prezydenta. Mógł również zdelegalizować PiS mając dowody na niekonstytucyjne działania tej partii. Nie zrobił tego a PiS powinno być mu wdzięczne.

 • antygazeta.pl

  Oceniono 5 razy 1

  Pornogrubas rzeplinski to szkodnik, podobnie wołek zbożowy.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 8 razy 8

  Niniejszym oświadczam, że Akinori Asashōryū był kiepskim zawodnikiem sumo, któremu przez przypadek udało się wygrać.
  Co prawda totalnie się na sumo nie znam.
  Ale to nic nie szkodzi. Skoro dla gazetki komentator sportowy staje się ekspertem od prawa konstytucyjnego to i ja mogę robić za speca od sumo.

 • razb1947

  Oceniono 9 razy 7

  Rzepliński to największy szkodnik Polski, nie powinien chodzić na wolności tylko już dawno zamknięty w więzieniu za narażenie naszego kraju na straty finansowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX