Pietrzak nie będzie honorowym obywatelem Warszawy. Kandydata PiS zablokowała PO

1. Radni PO zablokowali kandydaturę Jana Pietrzaka
2. PiS jest oburzony: "Reprezentujemy 30 proc. mieszkańców"
3. Pietrzak jest aktywnym publicystą "Gazety Polskiej Codziennie"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jan Pietrzak miał być honorowym obywatelem Warszawy. Zasada jest taka - przypomina stołeczna "Gazeta Wyborcza" - że każda z partii w radzie ma prawo do zgłoszenia własnego kandydata. Negocjacje odbywają się w kuluarach, zaś wybór jest jednogłośny.

- Zgłosiliśmy prof. Ewę Łętowską - mówi Jarosław Szostakowski, szef klubu PO. PiS zaproponowało Jana Pietrzaka, twórcę Kabaretu Pod Egidą, prawicowego barda, oklaskiwanego podczas uroczystości patriotycznych, PiS-owskich marszów i obchodów katastrofy smoleńskiej.

Kandydat na prezydenta... Jan Pietrzak. Tak było w 1995 rokuCzytaj więcej o wyborach honorowego obywatela Warszawy na Warszawa.Wyborcza.pl.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (311)
Pietrzak nie będzie honorowym obywatelem Warszawy. Kandydata PiS zablokowała PO
Zaloguj się
 • jagra2909

  0

  Dlaczego miałby zostać honorowym obywatelem miasta, którego wielu mieszkańców jest dla niego wszami, gnidami i innym robactwem? Nie brzydzi się takim towarzystwem?

 • malcriada

  0

  Jan Pietrzak w najbardziej prostacki, chamski i wulgarny sposób obraża wielu mieszkańców mojego miasta i całej Polski. Nienawistny cham i mitoman honorowym obywatelem Warszawy? Nigdy! Od mądrej, nadzwyczaj profesjonalnej profesor Łętowskiej mogą się uczyć pokolenia prawników i zwykłych obywateli. Czego przykładem jest Pietrzak? Szczucia, nieuctwa, kłamstwa, pogardy, nienawiści. Podziękowania dla radnych PO, że nie pozwolili poniżyć Warszawy wyborem takiego kandydata.

 • Marek Ostrowski

  Oceniono 1 raz 1

  Młodsi mogą tego nie pamiętać, ale ZA PIERWSZEJ KOMUNY NA KONCERTY TEGO PANA BILETY W KOMITETACH WOJEWÓDZKICH PZPR ROZPROWADZANO. Narcyzowi zabrakło dawnej władzy spędzającej aparatczików na jego mało śmieszne dowcipasy, toteż nie ma tu zaskoczenia, że teraz ten pajac jest sowicie opłacanym ulubieńcem nowo- (kato) PiS-owskiej komuny.

 • Ryszard Ciężki

  Oceniono 1 raz 1

  Ten człowiek o nazwisku Pietrzak na honorowego obywatela, coś się komuś porypało, kiedyś był satyrykiem, prawdziwym. A teraz coś mu siadło albo padło potocznie na mózg i z jego ust bije samo chamstwo, wulgaryzm, zawiść itp. W jego tzw satyrze jest wszystko oprócz tego co być powinno.

 • Wieslawa Michalak

  Oceniono 1 raz 1

  SŁusznie ! Ktoś kto zionie nienawiścią i ośmiesza innych ludzi nie powinien być honorowym obywatelem Pcimia a co dopiero stolicy.

 • Ada Par

  Oceniono 2 razy 2

  I słusznie, honorowych obywateli powinni wybierać Warszawiacy, a nie politycy.
  I wątpię, żeby chcieli oddawać honory temu marnemu satyrykowi, który od kiedy komuna się skończyła, nie potrafił nikogo rozbawić. Jego poczucie humoru polega wyłącznie na, żenującym w swoim chamstwie, dokopywaniu innym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX