"Newsweek": Liroy odchodzi ze stowarzyszenia Kukiz'15. Poseł dementuje

Piotr Liroy-Marzec podjął decyzję o rezygnacji z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz'15 - donosi "Newsweek". Poseł zaprzeczył tym doniesieniom w TVN24.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Liroy nadal ma dobre relacje z Kukizem, w tej sprawie nic się nie zmieniło, ale ma dość otaczającego go dworu. Uważa, że doradcy mają na Pawła duży negatywny wpływ - twierdzi rozmówca, na którego powołuje się tygodnik. Poseł miał zrezygnować z członkostwa w stowarzyszeniu w poniedziałek.

Członek władz stowarzyszenia powiedział, że "Liroy skontaktował się też z regionalnymi strukturami". Dodał, że poseł zamierza założyć własne stowarzyszenie, które wejdzie w skład Kukiz'15. Liroy pozostaje też w klubie poselskim ruchu Pawła Kukiza.

Chcieliśmy zapytać Liroya o powody tej decyzji, ale trwa posiedzenie Sejmu i poseł nie odbiera telefonu. Zdążył jednak zdementować doniesienia "Newsweeka" w TVN24.Informację taką podała na Twitterze Arleta Zalewska, reporterka TVN24.

Wygląda jednak na to, że coś jest na rzeczy. Nasz reporter dowiedział się w Sejmie, że poseł Liroy-Marzec założył stowarzyszenie lokalne, bo chce działać w Kielcach. Co to znaczy? Według ludzi z Kukiz'15 - nic. Jak mówią nieoficjalnie w biurze prasowym - Liroy w klubie zostaje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Kto to powiedział: polski polityk czy postać z 'Gwiezdnych wojen'?

Sprawdź! Rozwiąż QUIZ
Więcej o: