Za umycie podłogi artystka dostała 1200 zł. Lokalny fanpage zestawił to z zarobkami sprzątaczek

1. W koszalińskiej kawiarni artystka umyła podłogę w ramach performance
2. Dostała za to 1200 zł - pisze fanpage Koszalin zawsze do przodu
3. To kwota znacznie wyższa od wypłacanej sprzątaczkom

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Mało kto zauważył, że w Koszalinie miało miejsce wydarzenie pretendujące do bycia Sztuką wysoką i przez duże es" - poinformował lokalny fanpage Koszalin zawsze do przodu. Jak czytamy na tej stronie, w kwietniu w kawiarni Kawałek Podłogi odbył się performance, w czasie którego artystka, występująca pod pseudonimem Aleka Polis, posprzątała wnętrza. Na zdjęciach z akcji, które możemy zobaczyć na stronie Galerii Scena - organizatora pokazu - widać, jak kobieta odkurza klubową scenę, a także myje podłogę za pomocą szmaty.Według organizatorów ma pokazie było 10 widzów, a wg strony Koszalin zawsze do przodu "kilku". "Za posprzątanie Kawałka Podłogi, CK105 (lokalne centrum kultury - red.) wypłaciło artystce Polisiewicz 1200 zł" - czytamy dalej. Jako dowód umieszczono skan pisma z pieczątką i podpisem dyrektora centrum kultury, Pawła Strojka."Dla porównania: to samo CK105 za całodniowe sprzątanie kina Kryterium płaci miesięcznie 480 zł (na umowę zlecenie)" - porównuje Koszalin zawsze do przodu.Podobne akcje odbywały się wcześniej m.in. we Wrocławiu i Bytomu. Czytaj więcej na ich temat >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (108)
Za umycie podłogi artystka dostała 1200 zł. Lokalny fanpage zestawił to z zarobkami sprzątaczek
Zaloguj się
 • Victor Rotciv

  0

  MATRIX. Jesteśmy ciemnogrodem - niestety. Pomyślcie, że w dzisiejszych czasach coś takiego jest możliwe. Sądzicie, że nie sfałszują wyborów?????? Im potrzebne są dobre sondaże do tego aby uzasadnić wygraną w wyborach

 • Tadeusz Sobol

  0

  Podłe. Z dofinansowania od podatników wyrywają kasę takie paniusie. Teraz powinna dostać paręset godzin prac społecznych przymusowych od sądu, za próbę wyłudzenia kasy podatników.

 • zerozer52

  0

  Jaka artystka taka robota.

 • kkrzz

  0

  I tak tanio. Podobno Elton John za umycie podłóg bierze w przeliczeniu na złotówki ok 4000zł, w dodatku nie może być byle jak zabrudzone. Za samo profesjonalne zabrudzenie trzeba dać od 1000 do 2000zł.

 • polsz

  0

  żeby chociaż sprzątała nago...

 • zdalaodpisipo

  0

  "CZEMU" to się można przyglądać!!!!!!!!!!!!!!! Jasna cholerna, co za nieuki gimnazjalne tam "pracują" na bezpłatnym stażu!!!

 • pyrazgzikiem

  0

  Zaiste durny ten performance...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX