Szokujący transparent na meczu Legii. Na "Żylecie" wywiesili: "KOD, GW, Olejnik - będą dla was szubienice"

1. Transparent pojawił się podczas meczu Legii z Piastem Gliwice
2. To nawiązanie do "gwizdów na prezydenta" w trakcie Pucharu Polski
3. Policja zabezpieczyła monitoring, jest gotowa do prowadzenia postępowanie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" - taki transparent pojawił się na "Żylecie" - trybunie najzagorzalszych fanów Legii Warszawa - podczas niedzielnego meczu z Piastem Gliwice. To jasne odniesienie do wydarzeń z ubiegłego poniedziałku, kiedy w trakcie finału Pucharu Polski część obecnych na meczu wygwizdała prezydenta Dudę.

Duda wygwizdany na Narodowym przez kibiców Legii i LechaNa transparent nie zareagowały służby porządkowe stadionu przy ul. Łazienkowskiej, chociaż jego treść to jawne nawoływanie do nienawiści.

"Dziennikarze mainstreamowych mediów doczekali się odpowiedzi"

Prawicowe media traktują sprawę z dużą pobłażliwością. W internetowym serwisie TV Republika możemy przeczytać, że wcześniej "dziennikarze mainstreamowych mediów żyli informacją o wygwizdaniu", a teraz "doczekali się odpowiedzi". A jeszcze nie tak dawno temu - kiedy po wypadku prezydenckiej limuzyny w internecie zaczęły się pojawiać obraźliwe komentarze - portal wPolityce.pl pisał o "mowie nienawiści środowisk opozycyjnych" tak: "To język w tych grupach tak naturalny i tak oczywisty, że nikogo już nie razi".

wpolityce.pl

Tymczasem na Facebooku pojawiają się komentarze wyrażające poparcie dla pomysłu "wieszania" m.in. Moniki Olejnik i Tomasza Lisa. "Oby tak się stało", "Przyszedłbym na każde jedno wieszanie tych zdrajców" - pisali pod imieniem i nazwiskiem.Policja zabezpieczyła monitoring

Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek powiedział "Gazecie Wyborczej", że funkcjonariusze wiedzą o transparencie i są "przygotowani, żeby prowadzić postępowanie". Zabezpieczyli monitoring i są w stanie zidentyfikować osoby, które go wywiesiły. Zaczną je ścigać dopiero na wniosek osób pokrzywdzonych, bo w grę wchodzi zniesławienie i groźby karalne.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


[QUIZ] Wybory sprzed lat. Czy pamiętasz te hasła?

"Nasz premier. Nasz prezydent" to hasło, którego w kampanii użył:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o: