Krytykowali Tuska, że ma za dużo wiceministrów. A teraz zobaczcie, ilu ma ich PiS

Przed trzema laty Małgorzata Sadurska, obecnie szefowa Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pytała Donalda Tuska, czy jego rząd potrzebuje aż 91 wiceministrów. Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości ma ich jeszcze więcej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Pan oraz Ministrowie ciągle powtarzacie o kryzysie i problemach, z jakimi boryka się nasz kraj. Polakom nakazuje Pan 'zaciskać pasa' i oszczędzać, jak również płacić przez to wyższe podatki. Natomiast w kierowanym przez Pana rządzie jest aż 91 ministrów!" - brzmiał początek interpelacji Małgorzaty Sadurskiej z 10 lipca 2013 roku.

Obecna szefowa Kancelarii Prezydenta RP podkreślała wówczas, że przed przystąpieniem Chorwacji do UE, nasz kraj miał najwięcej wiceministrów spośród wszystkich państw członkowskich.

Jak się jednak okazuje, Beata Szydło pobiła rekord Donalda Tuska. W jej rządzie zasiada dziś 95 wiceministrów - tylu, co w rzeczonej Chorwacji.Jak podkreśla "Fakt", zgodnie z obowiązującym limitem na każdy resort jest przypisany jeden sekretarz stanu. Ograniczenia te są omijane poprzez powoływanie kolejnych pełnomocników.

Do niedawna rząd PiS miał 92 wiceministrów. Sytuacja uległa jednak w ostatnim czasie zmianie.

Do resortu sportu dołączył Dawid Lasek, który ma zajmować się turystyką. Do ministerstwa sprawiedliwości dołączył Michał Wójcik, który będzie pełnił funkcję pełnomocnika ds. informatyzacji wymiaru sprawiedliwości. Trzecim z wiceministrów jest Paweł Gruza - nowy podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (179)
Krytykowali Tuska, że ma za dużo wiceministrów. A teraz zobaczcie, ilu ma ich PiS
Zaloguj się
 • londynpiotr

  Oceniono 2 razy 2

  no coz, ale p. Sadurska zawsze bedzie mogla powiedziec, ze "To sa Ministrowie na miarę naszych możliwości. My tymi Ministrami otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to sa nasi ministrowie, przez nas mianowani, i to nie jest nasze ostatnie słowo! "

 • zbigstar_1944

  Oceniono 4 razy 0

  Służba cywilna zlikwidowana, teraz wystarczy matura i miłość do Nadprezesa, aby zostać ministrantem, oops, soprry, wiceministrem.

 • staraj100

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński bez gorsetu,to Pawłowicz

 • kontest_two

  Oceniono 4 razy 0

  Drodzy przedstawiciele rzetelnego dziennikarstwa: do pełnej oceny tej sytuacji brakuje mi dwóch informacji.
  Po pierwsze: co wówczas Sadurskiej odpowiedział Donald Tusk.
  Po drugie: czy zadaliście to pytanie Beacie Szydło i jaką otrzymaliście odpowiedź.
  Zawsze ceniłem sobie dobre dziennikarstwo.

 • baj62

  Oceniono 3 razy 1

  I na tym koniec czy jeszcze "dobra zmiana" dla PiS-iorków?

 • sai_mon

  Oceniono 3 razy 1

  Ja problemu nie widzę. Więcej pisiego bydła to więcej odstrzelonych. Bo tak to się skończy. Pedalskiego i maliniaka w potylicę jako ostatnich oczywiście.

 • amadeusz444

  Oceniono 2 razy 2

  Pis to stan umysłu. Niewysoki stan......

 • dojnysort

  Oceniono 2 razy 2

  przygarnął kocioł garnkowi.....

 • plastelina2005

  Oceniono 2 razy 0

  No i co nam zrobicie? Kłamaliśmy w dzień i w nocy. No i co z tego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX