"Fakt": 500 plus także na dorosłe dzieci. Witek zdradza: W każdej plotce jest ziarno prawdy

1. PiS chce rozszerzyć program 500 plus- podał "Fakt"
2. Miałby objąć uczące się dzieci do 21 roku życia
3. Elżbieta Witek (PiS): Zastanawiamy się nad tym

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Poniedziałkowy "Fakt" poinformował, że PiS rozważa rozszerzenie programu 500 plus także na dorosłe dzieci. Według informacji tabloidu, świadczenie objęłoby pełnoletnie dzieci, które nadal się uczą i nie zarabiają. Mogłoby być wypłacane przez 3 lata.

- W każdej plotce jest ziarno prawdy - powiedziała szefowa gabinetu politycznego Beaty Szydło w TVN24, odnosząc się do informacji "Faktu". - W jednej z rozmów pani premier o tym mówiła, ale i my się nad tym zastanawiamy, bo ten program jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzi - stwierdziła. I zaznaczyła, że "jeżeli środki budżetowe pozwolą, zastanawialibyśmy się, w jakim kierunku (program) poszerzyć". Dodała, że w tej chwili to jest "strefa marzeń", bo nie zapadły jeszcze żadne decyzje. - Warto o tym pamiętać, aby ludzie nie pomyśleli, że od jutra zmieniamy (próg wieku) z 18 lat na 21. To są marzenia, bardzo byśmy chcieli, by one były możliwe do zrealizowania - podsumowała Witek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy program 500 plus powinien objąć też dorosłe, uczące się dzieci?
Więcej o:
Komentarze (124)
"Fakt": 500 plus także na dorosłe dzieci. Witek zdradza: W każdej plotce jest ziarno prawdy
Zaloguj się
 • Katie S

  0

  Tsk, oczywiscie, 500 zl na "dziecko" do 21 roku zycia, zaraz padnr, tylko nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Zdecydowanie zbyt krotko. Program trzrba obowiazkowo przedluzyc do skonczenia przez to dziecko minimum 50 r.z. a po tym wieku przeskok na drugi program - ten dla starszych dzieci, czyli dla tych po piecdziesiatce. Tylko pozwolcie, ze od razu zapowiadam: ja cudzych dzieci utrzymywac na pewno nie zamierzam(a jak byc moze sie domyslacie, pieniadze na to nie zostaly wyczarowane ani sciagniete z przestrzeni kosmicznej, to wszystko zostalo UKRADZIONE od obywateli). 21 latek jest w stu procentach zdolny do tego, zeby sam zaczal pracowac i sie utrzymywac. Uczy sie? Trzymajcie mnie. Kto sie uczy ten sie uczy. Wiekszosc studiuje jakas europeistyke, socjologie, turystyke czy stosunki miedzynarodowe, ksiazki przez cale studia na oczy nie widzieli, tylko chleja na imprezach udajac ze sie ucza. Mozecie mnie zminusowac, prosze bardzo, pewnie tak bedzie, ale prosze, zastanowcie sie: czy nie jest tak?

 • ryszardkuc

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobry pomysł ! Tylko szybko go powinno się wdrożyć, jeszcze w 2016 r. Ponadto takim programem należy objąć "żołnierzy wyklętych", którzy powinni otrzymać po 1.000 zł.+. Tak powinien dziś działać rząd, a nie łamać z byle powodu i bez zasadnie Konstytucji !!!

 • ryszardkuc

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobry pomysł ! Tylko szybko go powinno się wdrożyć, jeszcze w 2016 r.
  Ponadto takim programem należy objąć "żołnierzy wyklętych", którzy powinni otrzymać po 1.00o zł. Tak powinien dziś działać rząd, a nie łamać z byle powodu i bez zasadnie Konstytucji !!!

 • Jaroslaw Goc

  Oceniono 1 raz 1

  Przykład kolega ma 5 dzieci wszystkie na studiach od 19-23 lat w tym 2 bliźniaki i trochę dziwne, że z jego podatków idzie kasa na drugie dziecko np prezesów....a on nic nie dostaje...dodam tylko, że dziecko w podstawówce nie wiele kosztuje a dziecko na studiach sporo - i myślę że to słuszna myśl....druga sprawa wysokość 500 ? mogło by to być 250 i było by ok mam 3kę dzieci i nie mam nic przeciwko zmiana ale muszą być z głową robione - jestem pod wrażeniem tego że w 4 miesiące uruchomiono tak poteżny program czyli można

 • kat_ja1

  Oceniono 2 razy 2

  Haha, no nie dziwne, że "program jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzi", moi sąsiedzi, którzy tłuką dzieci, ona nigdy nie pracowała, chociaż starsze dziecko ma ponad 10 lat, on najniższą krajową także się cieszą. Ona może wreszcie kupować "fajki" w sklepie, a nie u ruskich..

 • klan_fan

  Oceniono 1 raz 1

  I fajno. Ja mam czwórkę. Według obecnych kryteriów dostane jedynie na jedno najmniejsze 2 letnie. Na córkę 7 lat nie. Na synów bliźniaków 20 latków - nie choc sie uczą i jeden jest niepełnosprawny. Nie spodziewałem się ze kiedyś dojde do takich wniosków: Dostałbym gdybym nie pracował i łaził pijany. Przepisy zachęcają do takich postaw.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  Piątka dzieci i można pić cały miesiąc do samej emerytury...

 • junkamm

  Oceniono 1 raz -1

  disiejsze wystąpienie kaczora przypominało wystąpienie kim on dzuna z korei północnej . a jaki on sprawiedliwy a jak pracują na ustawami a jakochoczą sie szczą 500 plus oczywiscie dla wybranców tylko zapomniał o emerytach rencistach jak ich gnebi morduje zagładza . ostatnia waloryzacjia średnio 2 zł . i sie szczycą bydlacy . to emeryci rencisci obalą ten rząd . a ta wydmuszka nawiedzona co wczoraj rece składała do modlenia w kosciele morde opusciła bo wie że już wymordowała głodem setki emerytów gnebi rencistów i dalszy los tych ludzi widzi tylko jedenym sposobem wymordowac jak najwiecej . to szatan a nie katolik . niech spieprza do klasztoru rydzykowego ale najpierw pod trybunał stanu . kaczor obraz polski i polaków przedstawił marnie . to jego proitet wymordowac biednych schorowanych bo to żyd nie polak .i i te mordy pisowskie na widowni . żygać sie chciało jak sie widziała tego kuchcinskiego no i wielu pisowskich sku...eli. a jak bili brawo dla swego góru bo sie go boią jak ognia kaczora .takie słowa usłyszano po jego wystąpieniu na ulicach . mi to sie aż żygać chciało .

 • mario_69

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny pomysł aby zyskać wyborców... A dlaczego nie zrobić w końcu czegoś sensownego i np usunąc kryterium dochodowe dla pierwszego dziecka w rodzinach których jest dziecko niepełnosprawne? Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym czy przewlekle chorym jest nieporównywalnie bardziej kosztowna niż opieka nad dzieckiem zdrowym..
  No ale taka zmiana świadczyłaby pewnie o tym że rządzący myślą o obywatelu a nie sondażach poparcia co nie jest prawdą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX