Kolejna zmiana w Polskim Radiu. Dziennikarka z Brukseli musi wrócić do Polski

1. Polskie Radio będzie mieć w Brukseli 1 korespondentkę - podał Press
2. Zarząd ustalił, że druga z dziennikarek ma wrócić do kraju
3. Według władz nie potrzeba "podwójnej obsady"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowy zarząd zdecydował, że "nie potrzebuje już podwójnej obsady placówki" w Brukseli - pisze serwis Press.pl. Do kraju ma wrócić Magdalena Skajewska. Dziennikarka od 2007 r. pracowała w Polskim Radiu. Press nie informuje, czy nadal będzie ona pracować dla rozgłośni. W Belgii zostaje Beata Płomecka (korepondentka od 2005 r.).To kolejna zmiana w Polskim Radiu po zmianie zarządu. Z Jedynką pożagna się Janusz Weiss. Dziennikarzowi przekazano, że powody rozstania nie są polityczne. Czytaj więcej >>>

Radiowe czystki

Zwolnienia w Polskim Radiu budzą od kilku miesięcy duże kontrowersje. Awanturę wywołało zwolnienie w połowie marca Andrzeja Mietkowskiego ze stanowiska dyrektora portalu Polskieradio.pl. Jako oficjalną przyczynę podano "niegospodarność".

Sprzeciw wzbudziło także zwolnienie z Trójki Jerzego Sosnowskiego. Dziennikarz pracował w Polskim Radiu od 2000 roku. W tym czasie prowadził liczne audycje, w tym "Klub Trójki" i "Literackie BiuroŚledcze". Był również kierownikiem redakcji publicystyki w Trójce.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (111)
Kolejna zmiana w Polskim Radiu. Dziennikarka z Brukseli musi wrócić do Polski
Zaloguj się
 • rtd5rtd

  0

  Jak moj ojciec bylby terrorystom, ktory przeprowadza ataki bombomwe na budynki rzadu Assada, moj starszy brat skazywalby zolnierzy Assada na smierc to czy moglbym wyrosnac na syryjskiego dycydenta, ktory walczyl by o przywrocenie rzadow Assada?

 • 1.stanley

  Oceniono 5 razy -5

  Dobra zmiana.PO-PSL i Nowoczesna nigdy już nie będą rządziły Polską.Naród tak zostanie wyposażony finansowo i w ustawy obywatelskie,że nigdy już nie zagłosuje za tymi,którzy ich gnębili przez 8-em lat i dłużej.I oni o tym wiedzą.Stąd ich agresywna napastliwość.Nie mogą się pogodzić z przegraną.Pa pa kundelki

 • dokowski

  Oceniono 5 razy 5

  Tak, potrzebujemy reaktywacji RWE

 • amator_kielbasy

  Oceniono 7 razy 7

  Ale pisowskie trolle na forum pokazują. Nie macie innych zajęć? Dzieci, żony, pracy? Tak za darmo chcecie robić dobrze panu prezesowi?

 • amator_kielbasy

  Oceniono 7 razy 7

  Pani Magdalena Skajewska jak i Beata Płomecka to 100% profesjonalistki. Rozumiem, że według władz Polskiego Radia - lepiej, żeby za dużo głosów z Brukseli nie dochodziło do polskich uszu

 • wielkipatriota

  Oceniono 9 razy -5

  a po co dwie osoby w Brukseli? dobra decyzja. Kraje bałtyckie, Węgry - tam trzeba wysłać korespondentów

 • wadp21

  Oceniono 9 razy 9

  Dla PIS UE to bankomat. I tylko dla pieniędzy jej potrzebuje. Jak skończą się pieniądze z UE i Polska będzie musiała się dokładać to i nie będzie już im potrzebna. I codziennie się na to przygotowują. Wszystko idzie w tym kierunku żeby z UE kiedyś wyjść.

 • andrzej_555

  Oceniono 7 razy 3

  "Dobra władza" zwolniła dziennikarza za niegospodarność, a przecież mogła zwolnić, podając jako przyczynę np. chuligaństwo. Białoruś się kłania, k....wa mać.

 • batura3

  Oceniono 10 razy 8

  Kiedy obowiązkowe mundury jakiś tam prezesiku ?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX